Przejdź do treści

Manirouge – czy działa ?

naklejki na paznokcie

Malowanie paznokci, zawsze było moją słabą stroną. Ilekroć próbowałam różnych metod i sposobów zdobienia paznokci, kończyło się to katastrofą. Nawet gdy udało mi się osiągnąć w miarę dobry wygląd, pech chciał że lakier szybko odpryskiwał i trzeba było zacząć pracę na nowo.

Od kiedy jestem mamą, moje podejście do malowania paznokci jeszcze bardziej się zmieniło. Począwszy od zapachów lakierów, które po prostu śmierdzą kończąc na braku wystarczającego czasu by cokolwiek zrobić z paznokciami.

Znajome namawiały mnie nie by spróbować popularnych lakierów hybrydowych. Mimo, że ogólnie takie zdobienia bardzo mi się podobają u kogoś, u siebie tego po prostu nie widzę. Zdecydowanie zniechęca mnie cały proces zmywania lakieru, jak i to że mogą powodować uczulenia.

różowe mani

I tak oto w momencie gdy zdecydowałam w ogóle nie malować paznokci, odkryłam na blogach Manirouge. Gdy zobaczyłam, jak łatwo można osiągnąć efektowny manicure, doszłam do wniosku że warto spróbować.
Zachęciło mnie kilka rzeczy :

 • Łatwość nakładania ozdób
 • Bezpieczeństwo stosowania, potwierdzone badaniami dermatologicznymi
 • Brak testów na zwierzętach
 • Brak konieczności używania jakichkolwiek lakierów
 • Brak smrodu podczas robienia zdobień na paznokciach
 • Szeroki wybór wzorów
 • Duża trwałość ozdób, nawet do 14 dni
 • Łatwe ściąganie ozdób, bez konieczności używania zmywaczy do lakierów

Pozostało się tylko przekonać, czy faktycznie taka alternatywa dla zdobień paznokci będzie dla mnie dobrym wyjściem. Do domu zapukał kurier z zestawem startowym, a ja z chęcią zabrałam się za zdobienia. W zestawie znalazłam maxi znalazłam :

 • Oliwkę do paznokci – służącą do zdejmowania naklejek
 • Odtłuszczacz do paznokci – niezbędny do prawidłowego nałożenia naklejki
 • Mini Heater – małe poręczne urządzenie, do podgrzewania naklejki
 • Gumowe kopytko – służące do precyzyjnego nakładania ozdoby
 • Pilnik, polerkę i metalowe radełko – niezbędne akcesoria
 • Zestaw 4 różnych ozdób na paznokcie – jedno starcza na 4 zastosowania

Jak naklejać naklejki na paznokcie? Myślę, że filmik producenta najlepiej odpowie na te pytanie. Obejrzeć możecie go tutaj . Warto również zobaczyć pozostałe filmy : jak usunąć naklejki termiczne oliwką oraz co robić aby manicure termiczny był perfekcyjny

Moje wrażenia odnośnie Manirouge

Jak się mają takie ozdoby w praktyce ? Myślę, że trwałość naklejek termicznych jest kwestią indywidualną. Wszystko zależy od tego co robimy na co dzień, jak i tego czy dodatkowo użyliśmy top coatu czy hybrydy.

W moim przypadku ozdoba trzymała się w nienaruszonym stanie około tygodnia. Po tym czasie sięgnęłam naklejki by zafundować dłonią domowe spa (jest to moja cotygodniowa rutyna). Przypuszczam, że trwałość takiego manicure będzie znacznie dłuższa.
Tak jak każda metoda zdobień paznokci, wymaga wcześniejszego zainwestowania w niezbędny sprzęt do jego wykonania. Nie są to jednak duże koszty, biorąc pod uwagę, że niektóre rzeczy kupujemy praktycznie tylko raz. Później pozostaje nam ewentualnie dokupienie odtłuszczacza bądź oliwki, jak i kolejnych ozdób termicznych na paznokcie (są często w dodatkowych promocjach).

Naklejki nakłada się bardzo łatwo, mi wystarczyło tylko kilka prób by nauczyć się robić szybko i efektownie. Nie używam dodatkowo żadnych lakierów hybrydowych czy top coatów. Wiem, że większość osób stosuje je w celu przedłużenia trwałości ozdoby.
Same naklejki w zupełności mi wystarczą, by cieszyć się piękną ozdobą na paznokciach.
Jestem po prostu oczarowana tym, jak się prezentują. W końcu nie muszę się stresować, że lakier odpryśnie i cała praca pójdzie na marne. Te z was, które mają dwie lewe ręce do malowania paznokci, docenią Manirouge tak jak ja 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: