Przejdź do treści

Czego nauczyła mnie ciąża i macierzyństwo ?

Hej Wszystkim,

Jak dobrze niektórzy z Was wiedzą, niedługo zostanę ponownie mamą. Moje życie w ciągu ostatnich kilku lat, zmieniło się o 180 stopni. Bycie mamą sprawia, że życie zmienia się już nieodwracalnie. Stajemy się odpowiedzialni za maleńką istotkę, która przewraca nasze życie do góry nogami. Koniec z długim wylegiwaniem się w łóżku, koniec z myśleniem tylko i wyłącznie o sobie. Zawsze na pierwszym planie jest dziecko, potem dopiero potrzeby rodzica.

Dzisiaj chciałam się z Wami podzielić, moimi przemyśleniami i doświadczeniami z okresu ciąży. Być może, również czekacie na dziecko lub je planujecie ?

Postaw na dobrego ginekologa.

Dobry lekarz, który poprowadzi ciążę to podstawa. Czasem lepiej zapłacić i pójść prywatnie i zostać dobrze potraktowaną. Niestety ciężko teraz trafić na dobrego lekarza, który w ramach NFZ potraktuje kobietę w ciąży, jak należy. Szukajcie, aż znajdziecie!

Nie bierz wszystkiego zbyt poważnie.

Nigdy nie zadowolisz wszystkich ! Prawie każda młoda mama, musi się nieźle nasłuchać. Każdy chce dobrze poradzić, każdy ma inne zdanie odnośnie do różnych rzeczy. Każdy jest mądrzejszy…. Do wysłuchiwania tego trzeba mieć naprawdę sporo cierpliwości. Pamiętaj o tym, że to mama dziecka decyduje, jak je wychowa i zrobi to najlepiej jak umie.Z drugiej strony, warto każdego wysłuchać i samemu wynieść z tego korzyści dla nas najlepsze.

Mało kto zauważy Twój brzuch.

Liczysz na to, że ludzie będą puszczać Cię w kolejce i traktować będą z szacunkiem ? Uwierz mi, ale to naprawdę rzadko się zdarza. Ciężarna kobieta zazwyczaj staje się niewidoczna. Jeśli zdarzy Wam się być w sytuacji podbramkowej, gdy z różnych przyczyn musicie szybciej być obsłużeni w sklepie czy skorzystać z toalety — działajcie same ! Nie przejmujcie się marudzącymi ludźmi, pamiętajcie o tym, że nosząc w sobie drugie życie, opinia innych schodzi na dalszy plan

Wielki brzuch w ciąży, nie oznacza obżarstwa.

Oj niestety nasłuchałam się dużo i w przedniej ciąży i w obecnej. Ta to ma wielki brzuch, musi ciągle jeść ! Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że wielki brzuch nie musi być wynikiem złego odżywiania. Na rozmiar brzuszka ma wiele rzeczy, takich jak: czynniki genetyczne, figura, wielkość i ułożenie dziecka.

Przygotuj się do ciąży,

jeśli masz możliwość. Dobrze pójść do ginekologa nawet na rok przed planowaną ciążą. Zrobić odpowiednie badania krwi, zacząć suplementacje kwasu foliowego. Postawić na aktywność fizyczną, zadbać zarówno o ciało, jak i ducha. Ciąża to okres, kiedy nasz organizm działa na pełnych obrotach, im lepszy będziemy mieli start, tym lepiej przeżyjemy ten okres.

Unikaj stresów i postaw na relaks.

Jeśli jest tylko możliwość, warto odciąć się od ludzi, którzy działają nam na nerwy. Stres może wiele zaszkodzić w ciąży i na pewno w niczym nie pomoże. Warto pamiętać o tym, że są rzeczy niezależne od nas i nie warto ciągle się wszystkim przejmować.

Słuchaj swojego organizmu, kontroluj swoje zdrowie.

Zachcianki ciążowe, nie koniecznie oznaczają nadmierny apetyt. Niekiedy to organizm sam upomina się o to, czego mu brakuje. Niepokojące objawy zdrowotne w ciąży ? Nigdy ich nie lekceważmy, nie wszystko musi oznaczać objawów ciąży. Czasem może być to poważniejsza sprawa.

Badanie połówkowe powinno być obowiązkowe !

Jeśli lekarz Wam nie zlecił takiego badania, warto wybrać się na nie prywatnie. Niekiedy ratuje one życie maluszka i pozwala na odpowiednie przygotowania, by w jak najlepszych warunkach przyszło na świat.

P.s Czy możecie mi poradzić ? W pokoju gdzie będzie noworodek chcę mieć jakiś mebel na ubranka. Myślcie że ta komoda https://babydeco.eu/pl/p/Nomi-Komoda-3-szuflady/14586 będzie w porządku czy zdecydować się na szafę?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: