Czego nauczyła mnie ciąża i macierzyństwo ?Hej Wszystkim,

Jak dobrze niektórzy z Was wiedzą, niedługo zostanę ponownie mamą. Moje życie w ciągu ostatnich kilku lat, zmieniło się o 180 stopni. Bycie mamą sprawia, że życie zmienia się już nieodwracalnie. Stajemy się odpowiedzialni za maleńką istotkę, która przewraca nasze życie do góry nogami. Koniec z długim wylegiwaniem się w łóżku, koniec z myśleniem tylko i wyłącznie o sobie. Zawsze na pierwszym planie jest dziecko, potem dopiero potrzeby rodzica.

Dzisiaj chciałam się z Wami podzielić, moimi przemyśleniami i doświadczeniami z okresu ciąży. Być może, również czekacie na dziecko lub je planujecie ?

  • Postaw na dobrego ginekologa. Dobry lekarz, który poprowadzi ciążę to podstawa. Czasem lepiej zapłacić i pójść prywatnie i zostać dobrze potraktowaną. Niestety ciężko teraz trafić na dobrego lekarza, który w ramach NFZ potraktuje kobietę w ciąży, jak należy. Szukajcie, aż znajdziecie!
  • Nie bierz wszystkiego zbyt poważnie. Nigdy nie zadowolisz wszystkich ! Prawie każda młoda mama, musi się nieźle nasłuchać. Każdy chce dobrze poradzić, każdy ma inne zdanie odnośnie do różnych rzeczy. Każdy jest mądrzejszy.... Do wysłuchiwania tego trzeba mieć naprawdę sporo cierpliwości. Pamiętaj o tym, że to mama dziecka decyduje, jak je wychowa i zrobi to najlepiej jak umie.Z drugiej strony, warto każdego wysłuchać i samemu wynieść z tego korzyści dla nas najlepsze.
  • Mało kto zauważy Twój brzuch. Liczysz na to, że ludzie będą puszczać Cię w kolejce i traktować będą z szacunkiem ? Uwierz mi, ale to naprawdę rzadko się zdarza. Ciężarna kobieta zazwyczaj staje się niewidoczna. Jeśli zdarzy Wam się być w sytuacji podbramkowej, gdy z różnych przyczyn musicie szybciej być obsłużeni w sklepie czy skorzystać z toalety — działajcie same ! Nie przejmujcie się marudzącymi ludźmi, pamiętajcie o tym, że nosząc w sobie drugie życie, opinia innych schodzi na dalszy plan
  • Wielki brzuch w ciąży, nie oznacza obżarstwa. Oj niestety nasłuchałam się dużo i w przedniej ciąży i w obecnej. Ta to ma wielki brzuch, musi ciągle jeść ! Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że wielki brzuch nie musi być wynikiem złego odżywiania. Na rozmiar brzuszka ma wiele rzeczy, takich jak: czynniki genetyczne, figura, wielkość i ułożenie dziecka.
  • Przygotuj się do ciąży, jeśli masz możliwość. Dobrze pójść do ginekologa nawet na rok przed planowaną ciążą. Zrobić odpowiednie badania krwi, zacząć suplementacje kwasu foliowego. Postawić na aktywność fizyczną, zadbać zarówno o ciało, jak i ducha. Ciąża to okres, kiedy nasz organizm działa na pełnych obrotach, im lepszy będziemy mieli start, tym lepiej przeżyjemy ten okres.
  • Unikaj stresów i postaw na relaks. Jeśli jest tylko możliwość, warto odciąć się od ludzi, którzy działają nam na nerwy. Stres może wiele zaszkodzić w ciąży i na pewno w niczym nie pomoże. Warto pamiętać o tym, że są rzeczy niezależne od nas i nie warto ciągle się wszystkim przejmować.
  • Słuchaj swojego organizmu, kontroluj swoje zdrowie. Zachcianki ciążowe, nie koniecznie oznaczają nadmierny apetyt. Niekiedy to organizm sam upomina się o to, czego mu brakuje. Niepokojące objawy zdrowotne w ciąży ? Nigdy ich nie lekceważmy, nie wszystko musi oznaczać objawów ciąży. Czasem może być to poważniejsza sprawa.
  • Badanie połówkowe powinno być obowiązkowe ! Jeśli lekarz Wam nie zlecił takiego badania, warto wybrać się na nie prywatnie. Niekiedy ratuje one życie maluszka i pozwala na odpowiednie przygotowania, by w jak najlepszych warunkach przyszło na świat.

P.s Czy możecie mi poradzić ? W pokoju gdzie będzie noworodek chcę mieć jakiś mebel na ubranka. Myślcie że ta komoda https://babydeco.eu/pl/p/Nomi-Komoda-3-szuflady/14586 będzie w porządku czy zdecydować się na szafę?

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji