Jak mierzyć ciśnienie krwi ?


Zacznijmy od tego, co to takiego ciśnienie tętnicze. W najprostszym rozumowaniu, jest to moc z jaką nasze serce pompuje krew naszego ciała. Wpływ na ciśnienie krwi, ma bardzo wiele czynników. Od chwilowych bodźców, po czynniki chorobowe. Warto kontrolować pracę swojego serca, gdyż nadciśnienie jak i niedociśnienie mają wpływ na nasz organizm.

Jakie są normy ciśnienia krwi u dorosłych ?

Kategoria Ciśnienie tętnicze skurczowe (mm Hg) Ciśnienie tętnicze rozkurczowe (mm Hg)  
 Czym różni się nadciśnienie od niedociśnieniaJak samodzielnie mierzyć ciśnienie krwi ?


Czego nie robić przed pomiarem ciśnienia
  • Palić papierosów
  • Pić kawy lub napojów pobudzających
  • Podejmować aktywności fizycznej
  • Denerwować się
  • Spożywać sytych posiłków

Prawidłowy pomiar ciśnienia

Przed pomiarem ciśnienia, warto zapoznać się z instrukcją obsługi ciśnieniomierza. Pomiar najlepiej wykonać na lewej ręce. Należy pamiętać o tym, by ręka znajdowała się na wysokości serca. Najlepiej podeprzeć łokieć i położyć rękę na stole. Mankiet zakładany na zgięcie ramienia, nie może być zapięty zbyt mocno.


Czego ja używam do pomiaru ciśnienia ?

Używam ciśnieniomierza marki Medivon, a dokładniej modelu PM-5. Szczerze mówiąc wolę użyć automatu, który pomiar wykona za mnie. Wystarczy tylko prawidłowo nałożyć rękaw i odpowiednio przygotować się do pomiaru. Lubię go za prostą obsługę i pamięć pomiarów. Warto wspomnieć, że jest to produkt medyczny i odpowiednio w tym celu sprawdzony.

A czy wy mierzycie ciśnienie krwi ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger