Przejdź do treści

Prywatność w sieci – czy jest jeszcze możliwa ?

prywatność w sieci

Prywatność w sieci . Po niedawnej aferze FB wiele osób zadaje sobie to pytanie. Czy można być jeszcze anonimowym w internecie ? Nie trudno stwierdzić, że jest to bardzo trudne do zrobienia, nie jest jednak niemożliwe.

Większość z nas jednak, lekceważy to, coraz częściej pokazując się w cyfrowym świecie niż w tym realnym. To przecież świetny sposób, by pokazać innym siebie i swoje życie. Warto jednak znaleźć rozsądną granicę i mieć swój margines prywatności.
Dlaczego ? Niestety sieć potrafi czasem stać się podła i zrobić nam niezłego psikusa. Niektórzy są zdania, że Tutaj jak w przyrodzie nic nie ginie. Wstydliwe treści czy zdjęcia, na zawsze wsiąkają w różne zakątki tego wirtualnego świata. Ostrożności nigdy nie za wiele…


Czy Wy też czujecie się szpiegowani na każdym kroku?

Wystarczy tylko zajrzeć do kilku sklepów internetowych, by z każdej strony wręcz krzyczały do nas reklamy. Ba ! Niekiedy starczy kilka haseł wyszukanych w internecie i gotowe. Czuję się tutaj niekiedy gorzej niż na targu, gdzie nachalni sprzedawcy potrafią ubrać Cię w kurtkę, wymuszając na tobie jej kupno.
Każdy krok jest dokładnie obserwowanych i analizowany przez szereg specjalistycznych programów. Czasem nawet do tego stopnia, że nie trudno odnieść wrażenie, że Internet zna lepiej Ciebie niż my sami. Jesteśmy dosłownie i w przenośni ciągle obserwowani, nieświadomie udostępniając swoje dane, sprawiamy że łatwo znaleźć nas w każdym zakątku ziemi.

Wolność słowa ? Coraz częściej nic nie zdoła !

Hejt w sieci jest niemile widziany, coraz częściej osoby, które sieją nienawiść, mogą być ukarane.Czy to do końca dobre rozwiązanie ? Jest przecież spora różnica pomiędzy hejtem a wolnością słowa. Niestety wszystko zostaje wrzucane do jednego worka.
Widać to chociażby po polityce antyimigracyjnej, wszelkie wyrażenie
swojego zdania nawet i słuszne, może skończyć się bardzo źle dla autora
opinii. Z drugiej strony koniec z anonimową nienawiścią wymierzoną w niewinnych ludzi. Nie są już tacy bezkarni jak kiedyś, łatwo mogą zostać odnalezieni, chociażby policję. (oczywiście pomijając dobrych hakerów, ci potrafią się nieźle ukryć).

Sieć stała się częścią mojego życia

Nie da się ukryć, że internet stanowi część mojego życia. To przecież Tutaj
mam wielu znajomych. Dzięki internetowi mogę również cieszyć się hobby, jakim jest blogowanie. Przyznam, że nie chcę być Tutaj anonimowa. Nie mam nic do ukrycia, nie udaje nikogo innego. Uważam jednak, że mam prawo do swojej prywatności tak jak i w realnym życiu. Nikomu znajomemu przecież nie pokazuje swojej bielizny ! Tak i tutaj mam prawo do zachowania swoich rzeczy dla siebie samej.

A Wy jakie macie zdanie o prywatności w sieci ?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: