Prywatność w sieci - czy jest jeszcze możliwa ?Po niedawnej aferze FB wiele osób zadaje sobie to pytanie. Czy można być jeszcze anonimowym w internecie ? Nie trudno stwierdzić, że jest to bardzo trudne do zrobienia, nie jest jednak niemożliwe.

Większość z nas jednak, lekceważy to, coraz częściej pokazując się w cyfrowym świecie niż w tym realnym. To przecież świetny sposób, by pokazać innym siebie i swoje życie. Warto jednak znaleźć rozsądną granicę i mieć swój margines prywatności.
Dlaczego ? Niestety sieć potrafi czasem stać się podła i zrobić nam niezłego psikusa. Niektórzy są zdania, że Tutaj jak w przyrodzie nic nie ginie. Wstydliwe treści czy zdjęcia, na zawsze wsiąkają w różne zakątki tego wirtualnego świata. Ostrożności nigdy nie za wiele...


Czy Wy też czujecie się szpiegowani na każdym kroku ?


Wystarczy tylko zajrzeć do kilku sklepów internetowych, by z każdej strony wręcz krzyczały do nas reklamy. Ba ! Niekiedy starczy kilka haseł wyszukanych w internecie i gotowe. Czuję się tutaj niekiedy gorzej niż na targu, gdzie nachalni sprzedawcy potrafią ubrać Cię w kurtkę, wymuszając na tobie jej kupno.
Każdy krok jest dokładnie obserwowanych i analizowany przez szereg specjalistycznych programów. Czasem nawet do tego stopnia, że nie trudno odnieść wrażenie, że Internet zna lepiej Ciebie niż my sami. Jesteśmy dosłownie i w przenośni ciągle obserwowani, nieświadomie udostępniając swoje dane, sprawiamy że łatwo znaleźć nas w każdym zakątku ziemi.Wolność słowa ? Coraz częściej nic nie zdoła !

Hejt w sieci jest niemile widziany, coraz częściej osoby, które sieją nienawiść, mogą być ukarane.
Czy to do końca dobre rozwiązanie ? Jest przecież spora różnica pomiędzy hejtem a wolnością słowa. Niestety wszystko zostaje wrzucane do jednego worka. Widać to chociażby po polityce antyimigracyjnej, wszelkie wyrażenie swojego zdania nawet i słuszne, może skończyć się bardzo źle dla autora opinii.
Z drugiej strony koniec z anonimową nienawiścią wymierzoną w niewinnych ludzi. Nie są już tacy bezkarni jak kiedyś, łatwo mogą zostać odnalezieni, chociażby policję. (oczywiście pomijając dobrych hakerów, ci potrafią się nieźle ukryć).


Sieć stała się częścią mojego życia.

Nie da się ukryć, że internet stanowi część mojego życia. To przecież Tutaj mam wielu znajomych. Dzięki internetowi mogę również cieszyć się hobby, jakim jest blogowanie. Przyznam, że nie chcę być Tutaj anonimowa. Nie mam nic do ukrycia, nie udaje nikogo innego. Uważam jednak, że mam prawo do swojej prywatności tak jak i w realnym życiu. Nikomu znajomemu przecież nie pokazuje swojej bielizny ! Tak i tutaj mam prawo do zachowania swoich rzeczy dla siebie samej.

A Wy jakie macie zdanie o prywatności w sieci ?

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji