Przejdź do treści

Moda na naturalne piękno

Moda na naturalne piękno – czy ten trend będzie dalej popularny ?

Kilo tapety na buzi, wydęte napompowane usta, powiększony biust… Z takim typem urody, kobiet widuje się coraz mniej. Nie przeczę, że są różne kanony piękna i dla każdego określa ono co innego. Coraz częściej jednak odbiegamy od sztuczności na rzecz tego co bardziej naturalne.

Nie oznacza to jednak, że naturalność równa się z niedbalstwem. Można by śmiało powiedzieć, że kobiety dbają o siebie znacznie bardziej niż kiedyś. Pielęgnacja jest bardziej świadoma i precyzyjna. Mamy mnóstwo możliwości by zadbać o siebie. Tak jak w świecie mody, tak jak w sferze pielęgnacji, często wracamy do tego co było przedtem. I tak oto, robimy krok wstecz, aby odkryć naturalną pielęgnacje, którą stosowano kiedyś.

Nie da się ukryć, że nie wszystko jest takie jak dawniej. Z jednej strony mocna eksploracja środowiska, wpłynęła na wszystko co nas otacza. Z drugiej, mamy znacznie większą wiedzę i możliwości. Nowe technologie, pozwalają wydobyć z natury to co najcenniejsze.
Chociażby branża kosmetyczna rozwija się w zastraszająco szybkim tempie. Dzięki rozwojowi transportu towarów, mamy większy wybór spomiędzy tego co jest na całym świecie. To co było kiedyś praktycznie nieosiągalne, mamy na wyciągnięcie ręki.

Nastało wielkie bum na naturalne piękno. Kobiety co rusz odbiegają od mocnych makijaży na co dzień, na rzecz tych delikatnych a nawet zupełnego braku makijażu. Zwracają uwagę nie tylko na działanie kosmetyków, ale na to jak i z czego są zrobione.
Dbają o siebie kompleksowo i są w tym bardziej systematyczne. Zadbana cera, piękne włosy i zgrabne ciało. Bez sztuczności a w zgodzie z naturą. Ten trend można spotkać nie tylko w dziedzinie kosmetyki. Również i w kuchni, sięgamy po zdrowszą żywność bez chemii. Sprzątamy w domach, środkami które nie szkodzą środowisku. Segregujemy śmieci, myślimy bardziej przyszłościowo nie tylko o swoim naturalnym pięknie ale i pięknie naszej planety ziemi.

Dynamiczna zmiana social mediów, w dużym stopniu wypłynęła na postrzegania piękna. Coraz rzadziej boimy się być sobą, nie wstydzimy się siebie i swojej indywidualność. Zamiast dążyć do wyglądu takiego jak narzucają media, dbamy o swoje naturalne piękno.

Jak myślicie, czy moda na naturalne piękno będzie istniała w przyszłości ? Czy zostanie wyparta, przez modę na kreowanie swojego alter ego ?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: