Moda na naturalne pięknoKilo tapety na buzi, wydęte napompowane usta, powiększony biust... Z takim typem urody, kobiet widuje się coraz mniej. Nie przeczę, że są różne kanony piękna i dla każdego określa ono co innego. Coraz częściej jednak odbiegamy od sztuczności na rzecz tego co bardziej naturalne.

Nie oznacza to jednak, że naturalność równa się z niedbalstwem. Można by śmiało powiedzieć, że kobiety dbają o siebie znacznie bardziej niż kiedyś. Pielęgnacja jest bardziej świadoma i precyzyjna. Mamy mnóstwo możliwości by zadbać o siebie. Tak jak w świecie mody, tak jak w sferze pielęgnacji, często wracamy do tego co było przedtem. I tak oto, robimy krok wstecz, aby odkryć naturalną pielęgnacje, którą stosowano kiedyś.


Nie da się ukryć, że nie wszystko jest takie jak dawniej. Z jednej strony mocna eksploracja środowiska, wpłynęła na wszystko co nas otacza. Z drugiej, mamy znacznie większą wiedzę i możliwości. Nowe technologie, pozwalają wydobyć z natury to co najcenniejsze.
Chociażby branża kosmetyczna rozwija się w zastraszająco szybkim tempie. Dzięki rozwojowi transportu towarów, mamy większy wybór spomiędzy tego co jest na całym świecie. To co było kiedyś praktycznie nieosiągalne, mamy na wyciągnięcie ręki.

Nastało wielkie bum na naturalne piękno. Kobiety co rusz odbiegają od mocnych makijaży na co dzień, na rzecz tych delikatnych a nawet zupełnego braku makijażu. Zwracają uwagę nie tylko na działanie kosmetyków, ale na to jak i z czego są zrobione.
Dbają o siebie kompleksowo i są w tym bardziej systematyczne. Zadbana cera, piękne włosy i zgrabne ciało. Bez sztuczności a w zgodzie z naturą. Ten trend można spotkać nie tylko w dziedzinie kosmetyki. Również i w kuchni, sięgamy po zdrowszą żywność bez chemii. Sprzątamy w domach, środkami które nie szkodzą środowisku. Segregujemy śmieci, myślimy bardziej przyszłościowo nie tylko o swoim naturalnym pięknie ale i pięknie naszej planety ziemi.

Dynamiczna zmiana social mediów, w dużym stopniu wypłynęła na postrzegania piękna. Coraz rzadziej boimy się być sobą, nie wstydzimy się siebie i swojej indywidualność. Zamiast dążyć do wyglądu takiego jak narzucają media, dbamy o swoje naturalne piękno.

Jak myślicie, czy moda na naturalne piękno będzie istniała w przyszłości ? Czy zostanie wyparta, przez modę na kreowanie swojego alter ego ?

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji