Przejdź do treści

Czy warto wykonywać konturowanie „na mokro”?

Odpowiedni makijaż może zupełnie odmienić wygląd twarzy i znacznie wpłynąć na jej kształt. Konturowanie twarzy pomaga ukryć jej mankamenty oraz wydobyć atuty tak, by nadać jej wymarzony kształt, na którym skupiać będzie się cała uwaga.

Jakie kosmetyki potrzebne są do konturowania twarzy?
Modelowanie twarzy wymaga trzech produktów o różnych kolorach. Pierwszym z nich jest bronzer, którego zadaniem jest podkreślenie wgłębień na twarzy poprzez przyciemnienie odpowiednich partii. Następnie rozświetlacz – kosmetyk o jasnej barwie, najczęściej z błyszczącymi drobinkami, który uwydatnia wypukłości oraz wykańcza makijaż, nadając mu świeżości. Ostatnim produktem jest róż do policzków, który zaznaczy je w sposób delikatny i subtelny sprawiając, że będą nieco bardziej wyraźne. Dobrą metodą na doskonały makijaż jest zakup produktów z tej samej firmy lub skomponowanych w paletkach połączonych z pasujących do siebie odcieni. Takie rozwiązanie zastosowano w zestawie do konturowania twarzy przez markę Oriflame. Produkty stworzono z myślą zarówno o cerach mających odcienie ciepłe, jak i chłodne.
Gdzie nakładać kosmetyki?
Istnieją różnice w miejscach nakładania produktów ze względu na występujące typy twarzy, jednak przyjęty jest podstawowy i neutralny wzór, który można modyfikować i dopasowywać do posiadanego kształtu. Według poradników bronzer nakłada się wzdłuż linii włosów i powyżej linii skroni – ma to na celu optyczne skrócenie i zwężenie czoła. Twarz będzie wyglądać na smuklejszą, kiedy bronzer znajdzie się też pod kośćmi policzkowymi i na linii żuchwy po jej bokach. Produktem można także wykonać delikatną korektę kształtu nosa, aplikując go na czubek nosa i po bokach na wysokości oczu. Rozświetlacz należy nakładać na środek czoła, pod oczami i na szczytach kości policzkowych, na środek nosa oraz brodę.
Zalety konturowania „na mokro”
Konturowanie twarzy „na mokro” polega na wykorzystaniu kosmetyków o kremowej formule. Lepiej się rozcierają, dzięki czemu nie odcinają się drastycznie, a tworzą lekką i subtelną „chmurkę”. Dodatkowo podkreślenie kształtów twarzy utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku konturowania kosmetykami w kamieniu lub w proszku.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: