Pierwsze zmarszczki mimiczne, czyli jak pielęgnować dojrzałą skórę?

Zmarszczki mimiczne to niewielkie podłużne zagłębienia w skórze. Pojawiają się one na twarzy każdego z nas najwcześniej ze wszystkich rodzajów zmarszczek, już nawet w wieku dwudziestu kilku lat.
Są konsekwencją naturalnych ruchów mięśni twarzy i spadku jędrności skóry wraz z upływem czasu. Stosując odpowiednią pielęgnację można nie tylko poprawić wygląd i kondycję delikatnej skóry twarzy, ale także opóźnić procesy starzenia.

Jakie czynniki powodują powstanie zmarszczek?

Pozornie może się wydawać, że jednym z najważniejszych czynników, które mają znaczący wpływ na wygląd i zdrowie naszej skóry jest niebłaganie płynący czas. A tymczasem to tylko jedna z kilku istotnych przyczyn. Oprócz tego warto wspomnieć o:
  • chodzeniu bez okularów w słonecznie dni – mrużenie oczu i marszczenie czoła przyczynia się do powstania zmarszczek w górnej części twarzy,
  • nadmiernym opalaniu na solarium lub naturalnym słońcu – promienie UVA przyspieszają bowiem procesy fotostarzenia się skóry,
  • niewłaściwej diecie – brak cennych składników w codziennym menu przyczynia się do odwodnienia skóry, co wpływa na jej koloryt i elastyczność,
  • zbyt małe nawilżenie ciała – mała ilość wody w organizmie ma wpływ nie tylko na przebieg wszystkich życiowych procesów i nasze samopoczucie, ale także na wygląd i jakość skóry.
Przynajmniej kilka z powyższych kwestii zależy tylko i wyłącznie od nas – możemy zatem nieco zmienić dotychczasowe zachowania, aby profesjonalnie zadbać o wyjątkowo wrażliwą część naszego ciała, która codziennie chroni nas przed działaniem wielu szkodliwych czynników.

Poznaj właściwości nowoczesnych kosmetyków

Niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji jest stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków, odpowiadających potrzebom wymagającej skóry twarzy. Należy pamiętać o dokładnym oczyszczaniu cery delikatnymi kosmetykami, które usuną pozostałości makijażu i sebum oraz nagromadzone przez cały dzień zanieczyszczenia. Poza tym istotne jest stosowanie kremów zawierających jak naturalne składniki, jak choćby Nuxe Nirvanesque – https://www.apteka-melissa.pl/produkt/nuxe-nirvanesque-krem-przeciw-pierwszym-zmarszczkom-mimicznym-50-ml,2721.html, który został wzbogacony wyciągami z piwonii, prawoślazu i błękitnego lotosu. Składniki te długotrwale nawilżają i odprężają skórę, a także w dłuższej perspektywie czasu – poprawiają jej jędrność i elastyczność, dzięki czemu zmarszczki stają się wygładzone i znacznie mniej widoczne.
Systematyczne zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w domowym zaciszu to najlepsze, co możemy zrobić dla naszej cery, niezależnie od jej wieku. Wystarczy odrobina czasu i wiedzy na temat potrzeb skóry oraz dostępnych kosmetyków, aby w krótkim czasie na nowo cieszyć się odżywioną, elastyczną i promienną cerą, bez konieczności ingerencji skalpela i kosztownych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz