Dr. Aviva Romm - Plan ratunkowy dla tarczycy i nadnerczy


Dr. Aviva Romm - Plan ratunkowy dla tarczycy i nadnerczy

Dr. Aviva Romm ,, Plan ratunkowy dla tarczycy i nadnerczy" jest dość grubą pozycją, wypełniona od pierwszej strony po ostatnią przydatną wiedzą. Nie należy ona do książek, które po przeczytaniu lądują zapomniane na półce.

Jest to książka, po którą sięga się z przyjemnością zawsze gdy potrzebujemy inspiracji i motywacji do zdrowszego trybu życia. Tytuł książki jest dosyć mylący, mimo że porusza ona tematy związanie z tarczycą i nadnerczami tak naprawdę stanowi świetne kompendium wiedzy, dla każdego kto chce zacząć zdrowo żyć.
Autorka wielokrotnie wspomina  o tym, że czasem warto włączyć guzik restart dla naszego organizmu, gdy ten dosłownie woła SOS. W tej książce znajdziemy szczegółowo napisany i wyjaśniony plan, który pomoże nam na nowo włączyć wszelkie trybiki i pozwolić na nowo cieszyć się życiem. W trakcie czytania książki, przyznam że wiedza Dr Avivy Romm bardzo mi zaimponowała. Odnosiłam wrażenie, że bardzo pragnie podzielić się z czytelnikami wszystkim, swoimi doświadczeniami i mądrością . Czytając książkę, nie zadaje żadnych pytań, nie mam potrzeby szukania niezrozumiałych sformułowań czy też brakujących informacji.

Cały Plan podzielony jest na pięć etapów :
1.Restart
2.Reset
3.Rekonstrukcja
4.Reaktywacja
8.Regeneracja


Ponadto w książce Dr. Aviva wyjaśnia czym tak naprawdę jest zespół SOS, często wspomina o chorobie Hashimoto. Objaśnia jak badać i jak leczyć choroby tarczycy. Pomaga w jaki sposób radzić sobie z stresem i jak uzyskać więcej życiowej energii. Wszystko to, nie tylko od strony naukowej ale i również od sfery duchowej. Łączy wiele dziedzin naukowych jak i medycyny konwencjonalnej w jedną spójną całość. Na końcu książki, znajdujemy wiele przydatnych przepisów, które można stosować podczas całego 4 tygodniowego planu, jak i na co dzień.

Z wielką przyjemnością przeczytałam książkę i wyniosłam z niej wiele cennej wiedzy. Polecam tę książkę każdej kobiecie, która czuje że jej ciało woła SOS. Zwłaszcza tym, które mają już stwierdzone choroby związane z tarczycą i nadnerczami. Jestem przekonana, że stosując się do całego założonego planu - można osiągnąć wiele. Książka mocno zainspirowała mnie do zdrowszego życia, dała przysłowiowego ,,kopa" aby zmienić coś w sowim życiu na lepsze.

Książka do kupienia, między innymi :
Wydawnictwo Czarna Owca
Empik

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji