Przejdź do treści

Dlaczego warto wybierać kosmetyki naturalne?

Dlaczego warto wybierać kosmetyki naturalne?

Coraz więcej osób zgłasza się do lekarzy z problemem alergii kontaktowej. Nieprzyjemny świąd i zaczerwienienie, a niekiedy nawet wysypka to pierwsze objawy reakcji alergicznej organizmu na jakiś czynnik. Bardzo często alergenem okazuje się być chemia domowa, ale coraz częściej są to kosmetyki, które stosujemy na co dzień. Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci, ale niekiedy alergie pojawiają się również u pacjentów dorosłych, którzy nigdy wcześniej nie uskarżali się na tego typu problemy ze skórą. Rozwiązaniem tego problemu okazują się często kosmetyki naturalne, które można stosować w każdym wieku i które pozbawione są chemicznych substancji, tak szkodliwych dla naszego zdrowia.

Dlaczego zwykłe kosmetyki nas uczulają i nam szkodzą?

Niewiele osób kupując kosmetyki w drogerii czyta ich skład. Jest to sporym błędem, ponieważ producenci stosują szereg chemicznych substancji, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Warto zwrócić uwagę chociażby na parabeny, czyli silne konserwanty, ale również sls-y, a więc silne chemikalia, które stosowane są również w przypadku chemii gospodarczej. W szamponach i odżywkach do włosów możemy zaś znaleźć silikony, które również nie pozostają obojętne dla naszego zdrowia. Badania wskazują, że niektóre z substancji zawartych w kosmetykach mogą nawet powodować nowotwory, ponieważ przez barierę skórną dostają się do krwiobiegu. Decydując się na zakup kosmetyków, w szczególności tych dla najmłodszych, najlepiej studiować etykiety i wybierać takie, które mają najkrótszy skład.

Kosmetyki naturalne – odpowiedź na oczekiwania najbardziej wymagających klientów

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór kosmetyków naturalnych, które w swoim składzie zawierają jedynie składniki pochodzenia roślinnego, w pełni bezpieczne dla naszego organizmu. Producenci takich kosmetyków, jak na przykład Orientana, bardzo dbają o to, aby dobór czynnych składników był odpowiedni dla danego rodzaju skóry i jej potrzeb. Wszystkie substancje czynne pochodzą z odpowiednich, sprawdzonych i przebadanych źródeł i nie zawierają żadnych zanieczyszczeń. Kosmetyki naturalne cechują się zawsze krótkim składem i nie ma w nich żadnej chemii, która mogłaby okazać się szkodliwa. Są często zalecane przez dermatologów pacjentom w różnych grupach wiekowych. Ważną kwestią jest również to, że takie kosmetyki wcale nie muszą być drogie, wystarczy jedynie wybrać odpowiedniego producenta i mu zaufać. Sporym powodzeniem cieszą się kosmetyki polskich firm, które specjalizują się w naturalnych produktach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: