Przejdź do treści

Konturowanie twarzy krok po kroku

Chcesz wyszczuplić optycznie twarz i wyrównać jej owal? A może chcesz dodać jej blasku i odjąć sobie kilka lat przy pomocy make-upu? Taki efekt możesz osiągnąć, jeśli prawidłowo wykonasz konturowanie. Wbrew pozorom, jego efekt nie musi być tak intensywny, jak u Kim Kardashian. Poznaj najważniejsze zasady.

Czym jest konturowanie? To gra ze światłem i cieniem na twarzy, której celem jest nadanie jej głębi. Ta technika jest świetnym sposobem, aby delikatnie wyostrzyć rysy, zatuszować np. zbyt szeroki podbródek czy nos lub skrócić optycznie czoło. Ale nie tylko. Dzięki jej zastosowaniu możesz wyglądać też bardziej promiennie. Co najważniejsze, wcale nie musisz być mistrzynią wizażu, aby wykonać je prawidłowo. Oto jak.

ABC konturowania: czego potrzebujesz?

Żeby wykonać konturowanie, potrzebujesz po pierwsze odpowiednich kosmetyków, a po drugie – akcesoriów, którymi je nałożysz.
Jakie kosmetyki? Do wyboru masz dwie opcje:
  • klasyczne konturowanie wymaga zastosowania: rozświetlacza, bronzera (w zimnym odcieniu i matowego) oraz różu,
  • strobing, czyli konturowanie światłem wykonasz dwoma rozświetlaczami (ta technika jest polecana bardziej zaawansowanym).
A co z akcesoriami? Absolutnie niezbędne będą profesjonalne pędzle do makijażu. Jeśli wybierzesz dobrej klasy produkt, np. pędzel do konturowania Real Techniques, możesz na nim poprzestać. Pomoże Ci wygodnie nałożyć każdy z kosmetyków tak, by wyglądały idealnie.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim pamiętaj, że najważniejszym celem konturowania jest wydobycie idealnego obrysu twarzy. Musisz pracować kosmetykami tak, aby Twoja buzia uzyskała, jak najbardziej zbliżony do owalnego kształt. Oznacza to zatem, że jeśli np.:
  • masz okrągłą twarz – musisz przede wszystkim „wysmuklić” bronzerem: jej boki, boki czoła oraz boki podbródka (opcjonalnie skrzydełka nosa),
  • masz twarz w kształcie odwróconego trójkąta, musisz optycznie wysmuklić bronzerem czoło oraz rozświetlić kości policzkowe i podbródek,
  • twarz ma kształt prostokąta – Twoim zadaniem będzie „zwężenie” czoła oraz podbródka.
Dlatego na początek przyjrzyj się dobrze swojej twarzy i postaraj się ocenić, czego potrzebuje, by stała się bardziej owalna – gdzie ją przyciemnić, a gdzie rozjaśnić. Potem możesz przystąpić do pracy.
Pamiętaj, że:
  • kosmetyków do konturowania powinnaś używać bardzo oszczędnie – wystarczy, że lekko przyłożysz pędzel do produktu, a potem nałożysz go delikatnymi pociągnięciami na twarz,
  • w razie potrzeby łatwiej jest dołożyć kolejną cienką warstwę produktu niż zmyć zbyt mocną,
  • produkty do konturowania nakłada się na twarz po aplikacji podkładu i pudru transparentnego – to zwiększa ich trwałość i ułatwia precyzyjne nakładanie,
  • do typu urody większości Polek pasują kosmetyki kolorowe w zimnych lub neutralnych, a nie ciepłych barwach (chyba że Twoja skóra jest opalona, np. po wakacjach).
Choć pierwsze próby z kosmetykami do konturowania mogą być dla Ciebie wyzwaniem, każda kolejna przybliży Cię do poziomu umiejętności profesjonalisty. Nie bój się zatem zacząć – z dobrymi kosmetykami i sprawdzonymi akcesoriami konturowanie będzie prostsze, niż Ci się wydaje.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: