Przejdź do treści

Jak dbać o usta jesienią – Porady blogerek

Jak dbać o usta jesienią – to dzisiejszy temat naszej rozmowy. Dziś chciałam Was serdecznie zaprosić na nowy cykl postów ,,Porady blogerek”. Do tworzenia tych wpisów zaprosiłam znane i lubiane blogerki. Razem będziemy się dzielili z Wami poradami na różne tematy. Mam nadzieję, że znajdziecie w nich dużo inspiracji.

Dziś na dobry początek, poruszamy temat  ,,Jak dbać o usta jesienią”. Jesień, to czas kiedy nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Warto nie zapominać o ustach, które są atutem każdej kobiety. Jak o nie dbać ? Tym sekretem podzielą się z Wami blogerki…..

Jak dbać o usta jesienią

Co kręci AnulęU mnie najlepiej sprawdza się regularny, wieczorny peeling ust. Możecie użyć gotowego produktu albo np. oleju kokosowego wymieszanego z cukrem lub lekko skrystalizowanego miodu. Peelingujący masaż wieńczy nałożenie grubszej niż zwykle warstwy pomadki ochronnej bądź naturalnego masła (polecam masło kakaowe o przepięknym zapachu czekolady i silnych właściwościach odżywczo – regeneracyjnych).
Taki wieczorny rytuał szybko niweluje problem z suchymi skórkami sterczącymi z warg a także wpływa na lepsze ukrwienie – usta mają bardziej wyrazisty kolor, wydają się pełniejsze.

https://www.wblaskumarzen.pl/Usta pielęgnuję nie mniej niż inne części swojej twarzy. Nie zapominam o pielęgnujących usta balsamach czy pomadkach, zwracając przy tym uwagę na ich skład. Nie zapominam o peelingach, które zazwyczaj wykonuję samodzielnie na przykład ze trzcinowego cukru i olejków. Ponieważ moje usta mają skłonność do wysuszenia, unikam matujących pomadek, ale też nie wykluczam ich całkowicie z mojego makijażu. Po prostu używając takiej pomadki kładę większy nacisk na ich nawilżenie. Bardzo ważna jest też dla mnie skóra wokół ust, na której lubią powstawać zmarszczki. Ona także wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

http://www.drzemiace-piekno.pl/

Zimne miesiące są ciężkim okresem dla naszych ust, ale przecież nie musi tak być. Nie trzeba wydawać kroci na kosmetyki o takim przeznaczeniu. Moim sposobem jest regularny peeling np. domowy cukier, kawa bądź fusy po zaparzeniu w połączeniu z olejem, który akurat mam w domu. Wieczorna grubsza warstwa oleju kokosowego bądź zwykłego miodu zapewni im świetne nawilżenie oraz regenerację. Do tego codzienne korzystanie z bogatych w masła oraz oleje pomadek ochronnych i moje usta są gotowe na każdą pogodę :).

http://chbelleap.blogspot.com/

Jesienią, podczas zmian pogody, usta narażone są na przeróżne czynniki zewnętrzne, ich cieniutka skóra, potrzebuje dobrej pielęgnacji, by były nawilżone i zdrowe. U mnie w temacie pielęgnacji ust, pomadka ochronna, to must have, mam ją zawsze przy sobie. Jesienią lubię pomadki ochronne, ale też peelingujace usta, wówczas są one odżywione i gładkie. Stawiam oczywiście na naturalne pomadki, free cruelty, zawierające roślinne oleje i ekstrakty, które natłuszczają i odżywiają moje usta, nadając im naturalny połysk, zapobiegając ich pękaniu. Cukier wymieszany z olejem z nasion dyni, to mój peelingowy sekret zdrowych ust jesienią!

https://karodos.pl/Gładkie i zadbane usta przyciągają spojrzenie płci męskiej. A jeśli jeszcze są pomalowane kolorową pomadką czy błyszczykiem, stajemy się wówczas piękniejsze, bardziej wyraziste. Jesienne chłody nie sprzyjają naszym ustom. Pod wpływem zimnego powietrza oraz wiatru usta bardzo łatwo ulegają przesuszeniu.Nawet najładniejsza pomadka będzie źle się prezentować na ustach, jeśli będą one spierzchnięte i przesuszone. Pamiętajmy, że usta nie zawierają gruczołów łojowych, stąd konieczność ich stałego nawilżania. Najlepiej po każdym jedzeniu, piciu, myciu zębów czy przed wyjściem na dwóch jest posmarować usta ochronną pomadką w sztyfcie lub tłustym kremem. Świetnie się też sprawdza miód, wazelina kosmetyczna czy maść ochronna z witaminą A.

Jesienią czasem zdarza mi się złapać opryszczkę, potocznie zwaną zimnem. Pojawia się na ustach w postaci bolących i nieestetycznie wyglądających pęcherzyków. Gdy jeszcze jej nie widać, a skóra wokół ust szczypie i swędzi – używam olejku z drzewa herbacianego. Dobrym rozwiązaniem jest również okład z czosnku, który jak i olejek ma działanie bakteriobójcze. Gdy domowe sposoby zawiodą, kupuje w aptece maść z cynkiem w składzie. Najlepiej jednak zapobiegać i cały rok dbać o dobrą odporność.

 Wpis napisany przez :

Dorota – W blasku Marzeń
Ania – Cherry Belle
Helen – Karodos
Marzena – Naturalnie, że Piękna
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: