Przejdź do treści

Które farby zapewniają do 100% pokrycia siwych włosów?

Które farby zapewniają do 100% pokrycia siwych włosów?

Do 100% pokrycia siwych włosów – to hasło reklamowe wykorzystywane przez wielu producentów przy promocji preparatów do koloryzacji włosów. Jeśli zastanawiasz się, czy jest to prawdą w każdym przypadku, to odpowiadam – tak, to z pewnością prawda, bo nie da się pokryć więcej niż 100% włosów. Haczyk tkwi w tym, że „do 100 procent…” to także 20% i 40%. Które produkty do koloryzacji włosów są rzeczywiście tak skuteczne, że ukryją wszystkie siwe włosy?

Wszystkie maski koloryzujące, szampony, płukanki, a nawet niektóre farby do włosów nie zapewniają skutecznej koloryzacji, choć ciągle jest to tak zwane „do 100% pokrycia siwych włosów„. Trwały kolor zapewniają te farby, które posiadają w swoim składzie substancje zdolne do przetransportowania pigmentu do wnętrza włosa, a tymi najczęściej są amoniak albo monoetyloamina. Tylko wówczas możesz liczyć na to, że znikną Twoje siwe włosy i będziesz mogła cieszyć się dowolnie wybranym kolorem. Sprawdź, jakie farby skutecznie zlikwidują siwiznę na Twojej głowie.
100%, a nie „do 100% pokrycia siwych włosów”
Bez wątpienia pełną skuteczność zapewniają farby do włosów zawierające amoniak. Ten agresywny, nieorganiczny związek chemiczny sprawdza się idealnie w roli nośnika pigmentu i potrafi umieścić jego cząsteczki w wewnętrznych strukturach włosa, zapewniając trwały kolor. Niestety, swoją złą sławę amoniak zawdzięcza skłonnościom do wywoływania podrażnień i alergii oraz do upośledzania pracy układu oddechowego – jego zapach niektórych dosłownie zwala z nóg.
Amoniak ma też zalety, a jedną z nich jest fakt, że ulatnia się z powierzchni włosów samoistnie w ciągu 30–40 minut, a zatem jego agresywne działanie zostaje przerwane bez udziału człowieka. W farbach bez amoniaku rolę nośnika pigmentu pełni najczęściej monoetyloamina, ale ten związek nie znika z włosów sam, trzeba go skutecznie usunąć. Jeśli pozostanie na włosach zbyt długo, to wyrządzi ogromne szkody w ich strukturze.
Monoetyloamina nie jest tak agresywna, jak amoniak, nie wywołuje podrażnień i alergii. Farba, która ma w składzie właśnie tę substancję, jest w stanie skutecznie pokryć siwe włosy i czyni to – podobnie jak amoniak – w 100 procentach, a więc także mieści się w haśle „do 100% pokrycia siwych włosów”.
Tylko do 100 procent
Tak zwane szamponetki to preparaty barwiące włosy nietrwale. Na siwych włosach kolor najczęściej nigdy nie jest głęboki, a włosy te są zwykle dużo jaśniejsze niż reszta. Barwa ta zmywa się często już po pierwszym myciu włosów. Szampony koloryzujące barwią włosy półtrwale. Pigment wnika we włosy tylko powierzchniowo i zwykle nie daje efektu jednolitego pokrycia wszystkich włosów. Siwizna z reguły i tak jest w innym kolorze, a do tego w krótkim czasie barwa znika z włosów. Podobne efekty zapewniają ziołowe substancje barwiące, takie jak henna czy basma.
Pełne pokrycie siwych włosów zapewniają tylko te preparaty, które posiadają w swoim składzie związki zdolne do umieszczenia pigmentu głęboko wewnątrz włosa i nie należy wierzyć chwytliwym hasłom reklamowym, że inaczej też jest to możliwe. Wybierz farbę z amoniakiem lub monoetyloaminą, a zapewnisz swojej fryzurze piękny, głęboki i trwały kolor.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: