Które farby zapewniają do 100% pokrycia siwych włosów?

Które farby zapewniają do 100% pokrycia siwych włosów

Które farby zapewniają do 100% pokrycia siwych włosów?


Do 100% pokrycia siwych włosów – to hasło reklamowe wykorzystywane przez wielu producentów przy promocji preparatów do koloryzacji włosów. Jeśli zastanawiasz się, czy jest to prawdą w każdym przypadku, to odpowiadam – tak, to z pewnością prawda, bo nie da się pokryć więcej niż 100% włosów. Haczyk tkwi w tym, że „do 100 procent…” to także 20% i 40%. Które produkty do koloryzacji włosów są rzeczywiście tak skuteczne, że ukryją wszystkie siwe włosy?

Wszystkie maski koloryzujące, szampony, płukanki, a nawet niektóre farby do włosów nie zapewniają skutecznej koloryzacji, choć ciągle jest to tak zwane "do 100% pokrycia siwych włosów". Trwały kolor zapewniają te farby, które posiadają w swoim składzie substancje zdolne do przetransportowania pigmentu do wnętrza włosa, a tymi najczęściej są amoniak albo monoetyloamina. Tylko wówczas możesz liczyć na to, że znikną Twoje siwe włosy i będziesz mogła cieszyć się dowolnie wybranym kolorem. Sprawdź, jakie farby skutecznie zlikwidują siwiznę na Twojej głowie.

100%, a nie "do 100% pokrycia siwych włosów"

Bez wątpienia pełną skuteczność zapewniają farby do włosów zawierające amoniak. Ten agresywny, nieorganiczny związek chemiczny sprawdza się idealnie w roli nośnika pigmentu i potrafi umieścić jego cząsteczki w wewnętrznych strukturach włosa, zapewniając trwały kolor. Niestety, swoją złą sławę amoniak zawdzięcza skłonnościom do wywoływania podrażnień i alergii oraz do upośledzania pracy układu oddechowego – jego zapach niektórych dosłownie zwala z nóg.

Amoniak ma też zalety, a jedną z nich jest fakt, że ulatnia się z powierzchni włosów samoistnie w ciągu 30–40 minut, a zatem jego agresywne działanie zostaje przerwane bez udziału człowieka. W farbach bez amoniaku rolę nośnika pigmentu pełni najczęściej monoetyloamina, ale ten związek nie znika z włosów sam, trzeba go skutecznie usunąć. Jeśli pozostanie na włosach zbyt długo, to wyrządzi ogromne szkody w ich strukturze.

Monoetyloamina nie jest tak agresywna, jak amoniak, nie wywołuje podrażnień i alergii. Farba, która ma w składzie właśnie tę substancję, jest w stanie skutecznie pokryć siwe włosy i czyni to – podobnie jak amoniak – w 100 procentach, a więc także mieści się w haśle "do 100% pokrycia siwych włosów".

Tylko do 100 procent

Tak zwane szamponetki to preparaty barwiące włosy nietrwale. Na siwych włosach kolor najczęściej nigdy nie jest głęboki, a włosy te są zwykle dużo jaśniejsze niż reszta. Barwa ta zmywa się często już po pierwszym myciu włosów. Szampony koloryzujące barwią włosy półtrwale. Pigment wnika we włosy tylko powierzchniowo i zwykle nie daje efektu jednolitego pokrycia wszystkich włosów. Siwizna z reguły i tak jest w innym kolorze, a do tego w krótkim czasie barwa znika z włosów. Podobne efekty zapewniają ziołowe substancje barwiące, takie jak henna czy basma.

Pełne pokrycie siwych włosów zapewniają tylko te preparaty, które posiadają w swoim składzie związki zdolne do umieszczenia pigmentu głęboko wewnątrz włosa i nie należy wierzyć chwytliwym hasłom reklamowym, że inaczej też jest to możliwe. Wybierz farbę z amoniakiem lub monoetyloaminą, a zapewnisz swojej fryzurze piękny, głęboki i trwały kolor.

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji