Strona główna » Lunchbox na każdy dzień
Lunchbox na każdy dzień

Blog kulinarny ,,Filozofia Smaku” prowadzony przez Malwinę, jest znany mi już od dawna. Zawsze gdy go odwiedzam, nabieram ogromnego apetytu i chęci na gotowanie. Niedawno autorka boga wydała książkę pod tytułem ,, Lunchbox na każdy dzień. – Przepisy inspirowane japońskim bento”. Nie byłam bym sobą, gdyby ta książka nie znalazła się w moim domu. Książka okazała się strzałem w 10 ! Widać w niej całą kwintesencję pasji jaką Malwina wprowadziła w tworzenie swojego bloga. Dlaczego ta książka, tak bardzo mi się spodobała ? Ciekawych zapraszam do recenzji.

Gdy otwieram książkę, nie trudno zwrócić uwagi na piękne zdjęcia. Każde danie umieszczone w lunchboxach wygląda jak małe dzieło sztuki. Potrawy są przedstawione w bardzo apetyczny sposób i sprawiają, że inaczej patrzymy na jedzenie.

Bento to filozofia którą opisuje myśl ,, Jesteś tym co jesz, a jedzenie przygotowujemy nie tylko dla żołądka, ale również dla oczu”.

Przepisy przedstawione w książce, są przedstawiony w prosty sposób. Nie są one skomplikowane i każdy z powodzeniem wykona je samemu w domu. Oczywiście nie musimy ich podawać w specjalnych lunchboxach, z powodzeniem zaprezentują się i będą smakowały równie dobrze na zwykłym talerzu.

Książka podzielona jest na rozdziały :
Wstęp – W tym rozdziale dowiadujemy się czym jest Bento i jak wykorzystać go w codziennej kuchni. Znajdziemy tu również praktyczne wskazówki odnośnie tego jak planować swoje żywienie w taki sposób by gotować zdrowo i równocześnie nie marnować żywności.
Przepisy podstawowe – Tutaj znajdziemy podstawowe przepisy, które możemy wykonać wcześniej i ułatwić tym sobie codzienną kuchnię.
Kolejne rozdziały pełne apetycznych przepisów, podzielone na pory roku : Wiosna, Lato, Jesień Zima
Koktajle i Napoje – Jak sama nazwa wskazuje tutaj znajdziemy przepisy na apetyczne soki i koktajle
Wskazówki praktyczne – Zbiór praktycznych kulinarnych porad
Indeks – Ułatwi nam znajdowanie danej potrawy na podstawie składników.

Równocześnie chcemy by jedzenie sprawiało nam przyjemność i wyglądało apetycznie. Dzięki tej książce, w mojej kuchni zrobiło się bardziej kolorowo a i ja sama nabrałam motywacji do tego by jeść zdrowo. Szczerze polecam

Książkę możesz kupić online, w dobrej cenie w sklepie https://www.nieprzeczytane.pl/ 
Lunchbox na każdy dzień Przepisy inspirowane japońskim beto Bareła Malwina

Inne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *