Przejdź do treści

Dobra kondycja fizyczna jak dbać jesienią- Porady blogerek

Dobra kondycja fizyczna – czym jest i jak o nią dbać ? Porady blogerek Jesień jest czasem, kiedy dbanie o kondycję fizyczną nie jest już tak łatwe jak latem. Pogoda za oknem, coraz bardziej zachęca do tego aby siedzieć w domu. Brakuje nam sił i motywacji, by nieco się poruszać. Warto jednak, dbać o kondycje cały rok. Dziś zapraszam na kolejny post z cyklu ,,Porady Blogerek” w którym zdradzimy, jak dbamy o kondycje jesienią…

Dobra kondycja fizyczna – porady blogerek

Co kręci AnulęNie będę pisać o basenach, aerobikach, siłowniach. Podam przykłady drobnych zmian, które wprowadzą więcej ruchu w naszą codzienność.
Jeśli nie mieszkasz wysoko omijaj windę. Oczywiście bez sensu jest dźwiganie siat z zakupami po schodach, ale bez obciążenia można się przejść (to samo dotyczy pracy).
Ograniczaj jeżdżenie samochodem. W dobie wszędobylskich korków często przemierzenie paru km będzie szybsze pieszo/rowerem niż autem. A przy okazji się poruszasz.
Zaopatrz się w psa 😀 długie spacery bez względu na porę roku masz gwarantowane 😀

https://www.wblaskumarzen.pl/
Jesienią najchętniej nie wychodziłybyśmy spod ciepłego koca, co prowadzi do szybkiego rozleniwienia. Samej mi się nie chce, przez co dostaję później zadyszki. Nie wolno nam się poddawać! Proponuję mniej jazd autem, tramwajem czy innym środkiem lokomocji, natomiast więcej spacerów. Rozumiem, że brzydka pogoda potrafi nas skutecznie do tego zniechęcić, ale nawet niedługi szybki spacer potrafi sprawić cuda.

http://www.drzemiace-piekno.pl/

Jesienny czas to dla mnie ostatni dzwonek, aby wykorzystać dobrą pogodę, aby pojeździć jeszcze trochę na rowerze. W zimie już niestety się nie da, a przyznam Wam, że innego rodzaju aktywności nie sprawiają mi radości. Średnio przepadam za bieganiem, ćwiczeniami z guru fitnessu itd. Tak więc dopóki mogę, korzystam, gdy nie pada, a później zimowy sen :P. W moim przypadku akurat nie powinno to się skończyć nadprogramowymi kilogramami i z utęsknieniem będę oczekiwała wiosny 🙂

Dobra kondycja fizyczna

http://chbelleap.blogspot.com/Dla mnie jesień, to przede wszystkim długie spacery po lesie. Nie warto spędzać czasu przed komputerem, czy telewizorem, każdy ruch, to najlepszy pomysł na spędzenie czasu z ukochanym, rodziną, czy naszym zwierzaczkiem. Co roku czekam na okres, gdy spadną już liście, magia ruchu na świeżym powietrzu w takim klimacie, to jedna z piękniejszych aktywności, warto ruszyć się i zadbać o kondycję. Czasem też przebieram się lżejsze ubranie i biegam, jesienna pogoda, jest wymarzona na biegi, nie jest zbyt duszno i gorąco, a jesienny chłodek potrafi dać nam pozytywnego kopa i energii.

https://karodos.pl/Krótkie i chłodne dnie co prawda nie sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu, mimo to każdego dnia staram wyjść na 1-godzinny spacer. Moją drogę do pracy częściowo pokonuję na piechotę. Spacer w jedną stronę zajmuje mi 15 minut. Oprócz tego regularnie staram się też uprawiać krótką gimnastykę w domu. Wykonuję proste ćwiczenia rozciągające jak skłony, brzuszki czy pompki. Kiedy moje ciało jest aktywne, czuję się zdrowiej i mam lepszy nastrój. Łatwiej znosić mi jesienną porę. Dbam również o odpowiedni ubiór przebywając na dworze.

Staram się cały rok dbać o dobrą kondycję, bo bez niej czuje się po prostu źle. Gdy jesienią złapię naprawdę wielkiego lenia i nic się nie chce robić, staram się znaleźć chociaż kilka minut na trening HIT. Takie krótkie i intensywne ćwiczenia świetnie pobudzają i dodają energii. A gdy za oknem plucha i pada deszcz, otwieram okno i wskakuje na rowerek stacjonarny. Włączam przy tym ulubiony serial, trzeba łączyć przyjemne z pożytecznym.Staram się również wykorzystać każdy dzień i przejść się chociaż na krótki spacer i pooddychać świeżym powietrzem.

Wpis napisany przez :
Dorota – W blasku Marzeń
Ania – Cherry Belle
Helen – Karodos
Marzena – Naturalnie, że Piękna
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: