Przejdź do treści

Domowy peeling do ust

Domowy peeling do ust

Domowy peeling do ust

Nie wiem jak Wy, ale ja często spotykam się z opiniami, że domowe kosmetyki są za bardzo pracochłonne. Większość z nas lubi stawiać na gotowe rozwiązania i ja przyznam że czasem wybieram i taką opcję. W niektórych przypadkach, uważam że nie ma nic lepszego jak domowy kosmetyk. I tak jest chociażby z scrubem do ust. Banalnie proste do zrobienia, bo wystarczy połączyć cukier z jakimś olejem lub miodem i tyle ! Mniej niż 3 minuty roboty i możemy cieszyć się, własnoręcznie zrobionym kosmetykiem.

Jak zrobić czekoladowy scrub do ust ?
Potrzebujemy :

Prostsza wersja ? Rozpuść kostkę czekolady, dorzuć cukier i peeling gotowy 🙂

Domowy peeling do ust – jak zrobić ?

Proporcje składników peelingów, najlepiej dobrać do własnych potrzeb. Osobiści wolę, jak jest więcej cukru a mniej części tłuszczowej. Ten peeling wykonałam z : 5 łyżeczek cukru, 1 łyżeczki kakao w proszku i 2 łyżeczek rozpuszczonego masła kakaowego oraz 2 łyżeczki oleju ze słodkich migdałków.
Masło kakaowe można rozpuścić w mikrofali, należy jednak pamiętać by go zbytnio nie przegrzać. Do uprzednio przygotowanego pojemniczka, nasypuje cukier. Masło kakaowe rozpuszczam z kakaem i czekam aż przestygnie. Później łączę wszystko w pojemniczku i dokładnie mieszam.
Nakładam na usta, wykonuje masaż i gotowe!
Usta są gładkie i miłe w dotyku, stosując taki peeling raz dziennie nie muszę martwić się o ich przesuszenie 🙂
Gotowy peeling przechowuje w lodówce i zużywam w ciągu miesiąca czasu od przygotowania

domowy srcub peeling do ust
A czy Wy kupujecie gotowe peelingi do ust, czy robicie własne ?

1 komentarz do “Domowy peeling do ust”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.