Kosmetycznie,  Wpis gościnny

Kosmetyki konopne – jak wykorzystać ich naturalne właściwości?

Kosmetyki naturalne już dawno skradły serca większości z nas. Są zwykle dużo lepszej jakości, niż produkty z typowej drogerii, a także lepiej oddziałują na nasze ciało. Jednak ostatnią nowością na rynku, która zdobywa uznanie coraz większej ilości użytkowników, są kosmetyki konopne, bazujące na oleju ze sprasowanych ziaren konopi. Dlaczego ta gałąź produktów wzbudza takie zainteresowanie i uznanie? Głównie dlatego, że w bardzo skuteczny sposób poprawia wygląd i stan naszej skóry.
1. Kosmetyki z konopi – jak to działa?
2. Skorzystaj ze wsparcia przy leczeniu niektórych chorób
3. Razem lub osobno
4. Gdzie kupić kosmetyki z konopi?

Kosmetyki z konopi – jak to działa?

Produkty wytwarzane na bazie oleju konopnego zawierają wiele substancji, które stanowią prawdziwą bombę odżywczą dla naszej skóry. Zaliczamy do nich przede wszystkim kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, mające na celu nawilżyć skórę i zdecydowanie utrudnić utratę wody. Są to substancje, które powinny być poszukiwane w kosmetykach także przez osoby mierzące się z problemem trądziku, ponieważ kwasy te wspomagają proces usuwania nieestetycznych krostek z twarzy. Kosmetyki konopne, używane z odpowiednią częstotliwością, przyczynią się do wyraźnej poprawy stanu naszej skóry pod względem miękkości, sprężystości i gładkości, co oczywiście przełoży się na nasze lepsze samopoczucie.

Skorzystaj ze wsparcia przy leczeniu niektórych chorób

Kosmetyki wytwarzane na bazie oleju konopnego mają także zastosowanie w leczeniu chorób skóry. Głównie dotyczy to łuszczycy, egzemy czy atopowego zapalenia – z racji na przeciwzapalne właściwości konopi kosmetyki takie, jak maść konopna, pomagają utrzymać cerę w dobrym stanie i skutecznie wspomagają leczenie wyznaczone przez dermatologa. Dodatkowym atutem kosmetyków z tej linii jest zapobieganie starzeniu się naszej skóry poprzez ograniczenie pojawiania się zmarszczek i niedoskonałości na twarzy. Kosmetyki konopne są zatem warte uwagi nie tylko wtedy, gdy zmagamy się z jakąś chorobą skóry.

Razem lub osobno

Olej czy susz cbd możemy kupić zarówno osobno, jak i w postaci gotowych kosmetyków, które możemy od razu wykorzystywać do codziennej pielęgnacji. Właściwości nawilżające i przeciwzmarszczkowe to nie jedyne zalety korzystania z produktów wytworzonych na bazie konopi. Produkty tego typu mają także właściwości regeneracyjne dla skóry, a także sprawiają, że ranki na powierzchni naszego ciała szybciej się goją. Kosmetyki konopne wspomagają odbudowę płaszcza hydrolipidowego skóry, co wpływa na poprawę jej kondycji. Olej z konopi możemy także stosować do masażu, szczególnie jeżeli chcemy pozbyć się bólu mięśni i ogólnie rozluźnić nasze ciało.

Gdzie kupić kosmetyki z konopi?

Do niedawna znalezienie wiarygodnego źródła kosmetyków wytwarzanych na bazie oleju było bardzo trudne. Rynek ten zyskuje jednak coraz większą popularność, a co za tym idzie – łatwiej jest znaleźć dobrej jakości produkty. Zanim jednak wybierzemy konkretny sklep konopny, powinniśmy sprawdzić opinie na jego temat, dzięki czemu zyskamy pewność, że otrzymamy najwyższej jakości produkt. Zmniejszymy także ryzyko natknięcia się na produkty podrabiane lub zawierające minimalną ilość oleju z konopi.
Naturalne kosmetyki często mają o wiele lepsze właściwości, niż ich tańsze odpowiedniki z typowej drogerii. Dotyczy to również produktów wytwarzanych na bazie oleju z konopi – dzięki ich właściwościom możemy skutecznie pielęgnować zarówno zdrową, jak i chorą skórę, a w przypadku tej drugiej zyskamy także dodatkowe narzędzie do walki z nieprzyjemnymi zmianami na ciele czy twarzy.
undefined

Dodaj komentarz