Kilka sposobów by nabrać pewności siebie

Kilka sposobów by nabrać pewności siebie

Pewność siebie, niektórzy się z nią rodzą inni muszą ją zdobywać każdego dnia. Wbrew pozorom podniesienie własnej wartości nie jest łatwą rzeczą. Brak tej cechy charakteru, odcina skrzydła i stoi na przeszkodzie wielu planom. Bez wiary w siebie, wszystko przychodzi nam z większym trudem. To tak jakbyśmy mieli zawiązane oczy i nie dostrzegali tego co ważne. Każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny, świadomość tego jest kluczem do sukcesu.

Sposobów na nabranie pewności siebie jest naprawdę wiele. W sytuacji, gdy ten problem ciągnie się latami - warto rozważyć pomoc specjalisty. Czasem właśnie to osoba postronna, zdoła nastawić nas na dobre tory. Niektóre metody działają krótko, warto jednak nie zapominać ich w drodze do pokonania własnych słabości. Inne z kolei, wymagają miesięcy ćwiczeń i samozaparcia. Bez względu na to, w jakim etapie się znajdujemy w walce o pewność siebie, nigdy nie możemy się poddawać.

Metody długotrwałe
 • Samodoskonalenie i samorozwój
 • Dbanie o zdrowie
 • Dbanie o dobrą kondycję fizyczną
 • Unikanie towarzystwa ,,ludzkich wampirów"
 • Zaprzestanie porównania się do innych osób
 • Stawianie na nowe doświadczenia i poznawanie nowych ludzi
 • Kontrola swoich postów
 • Codzienny uśmiech do samej siebie
 • Wprowadzenie co najmniej raz tygodniu ,,dnia piękności". W tym dniu, niezależnie od planów staramy się wyglądać jak najładniej potrafimy ( łany ubiór, ewentualny makijaż i uśmiech na buzi )

Metody krótkotrwałe, proste triki które mogą wiele pomóc.
 • Noszenie eleganckiej bielizny ( nawet jeśli nikt jej inny nie zobaczy, sama świadomość doda każdej kobiecie pewności)
 • Zakładanie butów na obcasie (wymuszają wyprostowaną sylwetkę, optycznie wyszczuplają)
 • Delikatny lub pełny makijaż 
 • Eleganckie i kobiece perfumy

A jak to jest u mnie ?
Pewność siebie, u mnie raz jest większa raz mniejsza. Zależy ona od wielu czynników, wpływa na nią nawet pogoda. W okresach zimowych, kiedy pogoda nie dopisuje drastycznie spada. W tym czasie zazwyczaj ciężko zmotywować się do czegokolwiek, co wpływa na to jak czuje się sama z sobą. Wiosną dostaje zastrzyku energii i pewność siebie wzrasta jak temperatura powietrza. Gdy nadchodzi lato, przychodzi kryzys by po chwili znów wzlecieć na właściwe tory. Jak to się mówi, raz na wozie raz pod wozem. Gdybym mogła podsumować, to brak działania w kierunku dbania o siebie jest równoznaczne z brakiem wiary w siebie. Dlatego zawsze warto troszczyć się o siebie, bo to prędzej czy później zaowocuje.

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji