Przejdź do treści

FIT MAMA – czy można być Fit mają małe dzieci w domu?

FIT MAMA

Fit Mama. Wbrew pozorom bycie fit mamą, nie jest takie łatwe. Jednym świeżo upieczonym mamuśkom przychodzi to naturalnie, dla innych jest to nie lada wyzwanie. Małe dziecko zmienia całkowicie życie i przewraca je do góry nogami. Przybywa obowiązków a jednocześnie dolega zmęczenie. I jak tutaj przy tym wszystkim myśleć o byciu Fit?

Spokojnie, mogę zapewnić że prędzej czy później przyjdzie czas na powrót do formy. Niestety presja i wpływ social mediów odnośnie bycia fit po ciąży, może wprowadzić młodą mamę nawet w depresję. Nie warto więc stresować się, że w miesiąc czy pół roku po ciąży wciąż się ma nadmiar kilogramów. Te kilogramy znikną w swoim czasie, jeśli będziemy na to gotowi.

Na skuteczne odchudzanie mogą sobie pozwolić te mamy, które zakończyły karmienie piersią i odczekały co najmniej trzy miesiące od porodu. To jest odpowiedni czas na zastosowanie diety i rozpoczęcie odpowiednich ćwiczeń. Polecam wybrać się najpierw do fizjoterapeuty, aby dobrał ćwiczenia, które można bezpiecznie stosować po ciąży.
Nie powinno się od razu po ciąży stosować intensywnych ćwiczeń, zwłaszcza typowych brzuszków, gdyż to może doprowadzić do rozstępu mięśnia prostego brzucha. Najlepiej zacząć od treningów przeznaczonych dla kobiet po porodzie i z czasem zwiększać intensywność ćwiczeń.

Kilka sposobów by znaleźć czas na bycie Fit 

  • Zamiast diety – zmień swoje żywienie na zdrowsze. Ogranicz słodycze i fast foody. Nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu i piciu wody.  Słodycze zamień na zdrowsze bakalie lub domowe wypieki.
  • Ćwicz razem z dzieckiem. Ćwiczenia z dzieckiem mogą być wspaniałą zabawą. Nawet jeśli nie są tak wydajne jak ćwiczenia w pojedynkę, warto ćwiczyć.
  • Gdy dzieci śpią postaw na chwilę aktywności. Kiedy nadejdzie upragniony moment,w którym dziecko idzie spać, postaraj się tak zagospodarować czas by poćwiczyć chociaż 10 minut. Nawet jeśli jest to niewiele, z czasem przyniesie więcej korzyści.
  • Spacery z wózkiem obowiązkowe!- W miarę możliwości pogodowych jak najwięcej spaceruj z dzieckiem. Dawka ruchu i świeżego powietrza, przyda się i dziecku i Tobie.
  • Połącz przyjemne z pożytecznym – Kobiety są wielozadaniowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć ćwiczenia z czymś przyjemnym. Trening na rowerku można przykładowo połączyć z czytaniem książki lub słuchaniem muzyki.
  • Nie masz dużo czasu ? Wykorzystaj małe chwilę. Przykładowo: moment ,,przerwy” podczas gotowania wykorzystać na kilka pajacyków. Czas podczas karmienia dziecka, wykorzystać na ćwiczenia mięśni kegla.

Każda mama może być fit mamą ! I choć dla każdej mamy, dzieci są najważniejsze. Nie powinnyśmy zapominać o sobie i swoim zdrowiu. Dobra kondycja i zdrowa dieta, to coś co powinna sobie zapewnić każda kobieta. Nie dajmy się równocześnie zwariować, cieszmy się życiem i podchodźmy do wszystkiego na spokojne. Pamiętajmy o tym, że każda kobieta jest piękna i wyjątkowa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: