Guerlain Aqua Allegoria Passiflora

Guerlain Aqua Allegoria Passiflora

Guerlain Aqua Allegoria Passiflora to perfumy popularnej marki Guerlain słynącej z ,,kolorowych meteorytów”. Zapach skryty jest w pięknej buteleczce, której wzór kojarzy się z plastrem miodu. U góry wytłoczona jest nawet mała pszczółka. Buteleczka ma swój urok i z pewnością przyciąga wzrok. Czy perfumy tej marki okażą się też hitem?

Na zapach składają się nuty 
♩ głowy: aldehydy, bergamotka, cytryna, grejpfrut, mandarynka
♪ baza: białe piżmo
♫ serce: kwiat pomarańczy, nuty wodne, passiflora, ylang-ylang, zielona nuta

Guerlain_Aqua_Allegoria_Passiflora

Po wyglądzie buteleczki, byłam pewna, że zapach perfum będzie zupełnie inny. Ku mojemu zaskoczeniu, zapach jest niezwykle świeży i pobudzający. Pachnie słonecznym latem, mieszaniną soczystych cytrusowych owoców i ulotnych kwiatów. W pierwszym odczuciu, perfumy wydają się bardziej cytrusowe i rześkie. Dopiero później powoli wyłaniają się inne zapachy, sprawiając że perfumy zyskują pewien haczyk. Mają w sobie coś znajomego i oczywistego jak i nuty zapachowe,które sprawiają że zapach nie jest już taki typowy i oczywisty.
Drugą aczkolwiek bardzo ważną rolę w tym zapachu, pełnią kwiaty dodając zapachu charakteru. W tym wszystkim kryje się białe piżmo, które łączy w spójną całość ten koktajl zapachowy.

Guerlain Aqua Allegoria Passiflora to zapach idealnie skomponowany na lato, zimą natomiast przypomina nam gorące dni. Myślę, że z perfumami polubią się wszystkie osoby, które lubią cytrusowe i świeże nuty, często skryte w zielonych buteleczkach. Kwiat Passiflory sprawia, że te perfumy wyróżniają się na tle innych typowo cytrusowych zapachów.
Warto wspomnieć o trwałości zapachów, która w moim odczuciu jest świetna. Zapach utrzymuje się na takim samym równym poziomie, przez około 6 godzin. Później zaczyna się pomału ulatniać. Czuje go na sobie dosłownie przez cały dzień, wieczorem jednak nie jest już tak bardzo intensywny. Intensywność zapachu jest  dosyć mocna, przez co wystarczy jedno góra dwa psiknięcia, by czuć na sobie zapach. Można go kupić w perfumeriach internetowych takich jak : notino.pl.

1 komentarz do “Guerlain Aqua Allegoria Passiflora”

Leave a Reply

%d bloggers like this: