Szampony do włosów w kostce – ranking nowości

szampony w kostce

Szampony w kostce – nowa moda

Dziś zapraszam na przegląd szamponów do włosów w kostce. Ta alternatywa dla zwykłego szamponu, zyskuje coraz większą popularność. Wszystko to za sprawą, mody na Zero Waste, czyli życiu w taki sposób aby jak najbardziej ograniczyć zbędne odpady.
Mydło w kostce idealnie wkomponuje się w tę modę, nie potrzebuje przecież plastikowej butelki. Takie kosmetyki często są pakowane w opakowania, które można zrecyklingować a nawet nie pakowane w cale. Szampony w kostce, są równie skuteczne jak i tradycyjne szampony. Warto spróbować wprowadzić taką formę mycia włosów, chociaż raz w tygodniu. Odwdzięczą się nam nie tylko i włosy ale i nasza Ziemia.
Moda na szampony w kostce właśnie się zaczęła, a my możemy już przebierać i wybierać w różnych wariantach. Przyznam, że ciężko zdecydować się na te jedno jedyne.

  1. Mydło „Zdrowe włosy” – Manna
  2. Szampon w kostce Konopie z Mango-Tradycyjne Mydło
  3. Mydło do włosów przetłuszczających się – Ajeden
  4. Szampon do włosów w kostce- 4Szpaki
  5. Zero waste organic Shampoo for normal to dry hair – Bbeauty Kubes
  6. Szampon w kostce Rudolf-Tinktura

7.Szampon w kostce – Auna
8.TULSI -Święta Bazylia – Joanna Chyl
9.Soaphoria Hair Care
10.Szampon w kostce Odżywcza Malina- Naturologia

 
 
 
  A czy Wy macie już swój ulubiony szampon w kostce ?
 

Mydło do włosów a szampon w kostce – jaka jest różnica ?

W odpowiedzi na komentarze odnośnie postu (serdeczne dzięki za uwagę), chciałam wyjaśnić na czym polega różnica. Otóż te pojęcia mimo, że podobne różnią się i należy zachować inną pielęgnacje włosów po umyciu.

Mydło do włosów ma inny odczyn zasadowy i inaczej wpływa na łuskę włosów. Jest ona bardziej otwarta i wymaga domknięcia po umyciu. Wtedy możemy cieszyć się nie splątanymi i pięknie lśniącymi włosami. Najlepiej po umyciu włosów mydłem, zastosować płukankę do włosów o kwaśnym odczynie. Przykładem, może być płukanka z octu.

Szampon do włosów w kostce, ma odczyn kwaśny i różni się składem od mydła (zawierają dodatkowe detergenty). Po umyciu włosów szamponem w kostce nie jest wymagana dodatkowa płukanka.

25 komentarzy

Dodaj komentarz