Dlaczego pragniemy zmian ?

dlaczego się zmieniamy

Czas na zmiany…

Dlaczego się zmieniamy ? Szacuje się, że mniej więcej co 7 lat, zmienia się charakter człowieka. Ta teoria nie ma konkretnego potwierdzenia naukowego. Nie sposób jednak dostrzec, że coś w tym jest. Zachowanie dziecka w wieku 7 lat, jest zupełnie inne niż nastolatka w wieku 14.
Przebyty bagaż doświadczeń, jak i zmiany rozwojowe, mają duży wpływ na to jacy jesteśmy. Oprócz tego, dużym czynnikiem który oddziały-wuje na nasz charakter jest otoczenie w którym przebywamy, a zwłaszcza inni ludzie. 
Nie da się uniknąć zmian w życiu, nawet jeśli bardzo tego chcemy. Niektóre dokonują się w nas samoistnie, dopiero z czasem dostrzegamy, że się zmieniliśmy.
A co jeśli świadomie pragniemy zmian? Jeśli chcemy zmienić swój charakter, czy też wygląd ? Takie decyzje są już bardziej racjonalne i wręcz naturalne. Nikt z nas nie chce tkwić ciągle w jednym miejscu. Głośno lub skrycie, pragniemy zmian na lepsze. 

Życie się zmienia i my się zmieniamy

Niektórzy z nas, pod wpływem zmian w życiu, w sposób nagły dostosowują się, do nowej sytuacji życiowej. Przykładowo, takową dużą zmianą jest zostanie rodzicem. Nawet pomimo konkretnych przygotowań, nie zdołamy się zmienić, dopóki zostanie rodzicem nie stanie się faktem. Wiele osób, odkrywa w sobie nowe możliwości. Czynności, których obawialiśmy się, przychodzą prosto i niosą z sobą duże zmiany w naszym życiu. Taka zmiana przychodzi samoistnie, tak jakby w naszych głowach została włączona nowa aktualizacja oprogramowania. 

Dlaczego się zmieniamy ? Czasem zmienia nas życie

Gorzej już, jeśli życie przynosi nam znacznie gorsze doświadczenia. Traumatyczne przeżycia, ciężkie choroby, śmierć bliskich czy też nagła samotność. Wtedy takie zmiany przychodzą nagle, są jak huragan albo błąd systemu. Musimy nieoczekiwanie całkowicie się ,,przeprogramować” i zmienić. Niestety wtedy często takie zmiany, są bardzo trudne. Często idą w złą stronę, a każda próba zmian na lepsze przychodzi z znaczną trudnością.

W pełni świadome, podjęcie się zmian w swoim życiu, to nie lada wyzwanie. Od powodzenia naszych postanowień, zależy wiele czynników. Pierwszym i dominującym czynnikiem jest siła charakteru. Osobie o ,,słomianym zapale” dokonanie zmian, przychodzi o wiele trudniej niż komuś o upartym charakterze. Zawsze jednak, zmiany w wyglądzie idą w parze z tymi w środku. Widać po nas, każdą pozytywną zmianę w środku. A zmiany w fizycznym wyglądzie, mają duży wpływ na nasze samopoczucie. Nasze ciało jak i zarówno umysł tworzą jedną całość. Jeśli pragniemy zmian, sami musimy ich dokonać, nikt tego nie zrobi za nas. Warto się odważyć i podjąć wyzwanie z samym sobą i każdego dnia zmieniać się na lepsze. Nie róbmy tego jednak dla kogoś, jak się zmieniać róbmy to dla nas samych.

Jeśli jesteście ciekawi moich zmian – obserwujcie mnie na moim instagramie Piękna Babeczka

Marzena

Urodzona w latach 90. Szczęśliwa Mama dwójki córeczek. Od 2009 roku prowadzę bloga Naturalnie Piękna. Uwielbiam pisać, jest to moja wielka pasja :)

16 komentarzy do “Dlaczego pragniemy zmian ?

 • 12 lipca 2019 o 22:47
  Permalink

  Już nie zaliczę ile tych zmian było, ostatnio jestem coś rozleniwiona muszę to szybko zmienić 😉 Świetny tekst Marzenko 🙂

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2019 o 04:46
  Permalink

  W moim życiu nie ma zbyt wielu zmian, a już na pewno nie drastycznych. Pewnie dlatego, że w dzieciństwie były dość ciężkie czasy i teraz cenie sobie stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Lubię to co mi znane 🙂

  Odpowiedz
  • 13 lipca 2019 o 20:30
   Permalink

   Hihi 😛 Ja teraz jedynie poprzestaje na zmianie siebie na zdrowszą ale tak mam jak i Ty, większe zmiany mi nie potrzebne

   Odpowiedz
 • 13 lipca 2019 o 17:07
  Permalink

  Kilka razy postawiłam już wszystko na głowie. Wkrótce znów muszę wyjść z mojej strefy komfortu 🙂

  Odpowiedz
 • 14 lipca 2019 o 06:23
  Permalink

  Ja zawsze trochę zmian się boje. Zwłaszcza jeśli chodzi o zmianę pracy, miejsce zamieszkania. Jednak z perspektywy czasu zawsze dochodzi do mnie, że ta zmiana wyszła mi na plus.

  Odpowiedz
 • 15 lipca 2019 o 15:15
  Permalink

  Każdy ma potrzebę zmian, ważne, by z zgodzie ze sobą te zmiany przyjmować o podejmować decyzje 🙂

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2019 o 09:48
  Permalink

  To prawda, co piszesz na końcu – każda zmiana powinna wynikać z wewnętrznej potrzeby. Jeśli będziemy zmieniać się tylko dlatego, że oczekują tego inni, wcale nie będzie nam z tą zmianą dobrze.

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2019 o 18:15
  Permalink

  a ja słyszałam, że co 7 lat mamy prkatycznie w 100% nowe włosy niż wcześniej haha, coś jest dziwnego w tych siódemkach 😀
  ja uwielbiam zmian, lubię co jakiś cza sotaczać się nowymi miejscami, cuzję wtedy dużo większy zapał i energię ;D

  Odpowiedz
 • 8 listopada 2020 o 09:58
  Permalink

  Does your blog site have a contact web page? I’m having problems finding it but, I’d such as to shoot you a good email. I’ve got a few recommendations for your blog site you may be interested in ability to hear.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.