Przejdź do treści

Kosmetyczka – podpowiadam na co zwrócić uwagę przy wyborze

Kosmetyczka

Gabinety kosmetyczne odwiedzają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zgłaszają się tam z różnymi problemami skórnymi, a także po manicure, czy pedicure. Jednak nie zawsze są zadowoleni z efektów pracy personelu. Właśnie dlatego podpowiadam na co zwracać uwagę przy wyborze kosmetyczki. 

Kosmetyczka – kwalifikacje

Wiele osób chcąc zaoszczędzić przysłowiowe parę groszy decyduje się na zabiegi kosmetyczne wykonywane przez studentki kosmetologi, praktykantki, czy też po prostu osoby z ogłoszenia. Oczywiście  nie jest to nic złego o ile efekty pracy tychże osób są naprawdę zadowalające. Należy jednak dobrze zastanowić się przed takim wyborem, ponieważ zabieg wykonywany przez niedoświadczoną osobę może zakończyć się fiaskiem, a także doprowadzić do komplikacji. Od takiej osoby bardzo trudno jest wyegzekwować zwrot kosztów, czy np. zabieg poprawiający poprzedni. Nie ma również pewności, że kolejny zostanie lepiej wykonany. Właśnie dlatego znacznie lepiej jest korzystać z usług osób dobrze wykwalifikowanych, które mogą pochwalić się uzyskanymi dyplomami, czy certyfikatami. Najczęściej są one wywieszone w ich gabinetach lub umieszczone na stronie internetowej. Dzięki nim można bardzo szybko ocenić, czy konkretna kosmetyczka będzie w stanie dobrze wykonać wybrany przez nas zabieg. 

Kosmetyczka – miejsce pracy

Nie da się ukryć, że miejsce pracy kosmetyczki jest niezwykle ważne. Każda osoba wybierająca się na zabieg pragnie poczuć się komfortowo. Ładnie, estetycznie, a za razem klimatycznie urządzone gabinety sprawiają, że od razu można poczuć się lepiej. Jest to przeciwieństwo domowego wykonywania np. manicure, gdzie siada się kątem przy małym stoliczku. Miejsce pracy kosmetyczki musi być również czyste. Mowa tu nie tylko o wytartym kurzu, czy odkurzonej podłodze, ale przede wszystkim o sterylnych narzędziach wykorzystywanych przy różnego rodzaju zabiegach. Ma to oczywiście wpływ nie tyle na efekt wizualny, ale bezpieczeństwo wykonywanych kuracji. 

Kosmetyczka – opinia 

Wybierając kosmetyczkę warto zapoznać się z opiniami na jej temat. O ile zdjęcia wnętrza, czy wspomniane certyfikaty można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej np. https://nowacka.com.pl/ to referencji lepiej poszukać tzw droga pantoflową. Wszystko przez to, że w internecie, na różnych forach ludzie nie zawsze są obiektywni. Piszą o rzeczach, które dla nas mogą być zupełnie nieistotne. Każdy ma również inny gust i np. próg bólu. Właśnie dlatego te opinie nie będą do końca wiarygodne. Z kolei koleżanka, czy np. mama znacznie dokładniej przedstawią nam swój punkt widzenia. Będą również wiedziały, co może nam przeszkadzać. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna piekneperfumy
4 lat temu

Ja zwracam też uwagę na jakich markach pracuje dany salon, czasem mam ochotę na zabieg konkretnej marki;).

Agnes Agnieszka
4 lat temu

Ja nie chodzę na zabiegi do salonu

Dorota
4 lat temu

Ja tak jak Ania, zwracam oprócz Twoich wskazówek na marki, na jakich kto pracuje. Na pielęgnacji sobie nie żałuję, dlatego nie chciałabym wrócić do domu wysypana 😉

shikatemeku
4 lat temu

Niestety nie chodzę do kosmetyczek, albo robię coś sama, albo robi mi kuzynka.Nie mam potrzeby więc chodzić i wydawać zbędnie pieniędzy hehe:)

Natalia20041989
4 lat temu

Ja raczej nie chodzę, lubię domowe SPA☺

magda
4 lat temu

ja staram sie z polecenia chodzic

lukaszmakeup.pl
4 lat temu

Zazwyczaj na portfolio kosmetyczki 🙂

Kinga K.
4 lat temu

Kosmetyczką jest mama,więc wybór oczywisty 😛

Cherry Belle
4 lat temu

Zawsze warto sprawić salon, albo w domowym zaciszy sobie fundować zabiegi samemu 😀

%d bloggers like this: