Suggar Skulls

Suggar Skulls – Halloween

Suggar Skulls – motyw znany i lubiany

Suggar Skulls to jeden z bardziej popularnych motywów makijaży na Halloween. Przyznam, że od dawna wzbudził moją ciekawość. Dlaczego ? Myślę, że przede wszystkim dlatego, że nie jest to typowy makijaż na Halloween. Mimo, że widzimy tutaj motyw czaszki i śmierci, to nie jest ona przedstawiona w straszny sposób. Wręcz przeciwnie, Suggar Skulls są jak sama nazwa wskazuje słodkie i urokliwe.

Nie byłabym sobą, gdybym nie dowiedziała się historii powstawania takich makijażów. Okazało się, że ten trend rozwinął się na całym świecie dosyć niedawno. Motyw Suggar Skulls , jest widoczny wszędzie i często się z nim spotykam. Widzę go na koszulkach, tatuażach, różnych gadżetach a zwłaszcza w makijażach. Powyżej możecie zobaczyć, moją próbę wykonania tego typu make up. Zrobiłam go z pomocą farbek do twarzy. Jestem jednak pewna, że przy pomocy odpowiedniej paletki do makijażu wyglądałby znacznie lepiej.

Suggar Skulls – początki

Suggar Skulls

Motyw ,,Słodkiej Czaszki” ma swoje korzenie w Meksyku. Można by powiedzieć, że są to pozostałości pogańskiego kultu śmierci który wyznawali rdzenni Indianie. Mimo wielkiej Ewangelizacji przez Hiszpan, która miała miejsce podczas słynnego podboju tego kraju. Nie udało się do końca wyrwać tego, co dla tubylców było ważne.

My mamy swoje piękne i bardzo refleksyjne święto Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. W Meksyku odbywa się święto ,,Día de Muertos”. Jest to połączenie Hiszpańskich obyczajów z tematycznie podobnymi tubylczymi obrządkami prekolumbijczyków. Na grobach zmarłych zamiast kwiatów stawia się czaszki wykonane z cukru dekorowane w kwiatowe motywy. Stragany aż uginają się od różnego rodzaju słodkich czaszek ( przypuszczam, że większość i tak jest zjadana ze smakiem).

Na ulicach odbywają się kolorowe parady, gdzie widuje się pięknie ozdobione platformy. I mimo, że wszędzie widzi się śmierć i kościotrupy, wszystko ma charakter uroczysty i radosny. Świętujący ozdabiają swoje twarze na wzór tych słodkich czaszek. Trzeba przyznać, że wygląda to niesamowicie. Nie ma tu miejscu na smutek, wszyscy cieszą się życiem tym które trwa i tym co już odeszło. Chciałabym chociaż raz na żywo zobaczyć te parady.

Suggar Skulls Halloween

Suggar Skulls

Makijaż w stylu Suggar Skulls, jest świetną opcją na zabawę nie tylko podczas coraz bardziej popularnego Halloween. Pozwala on wyzwolić większe pokłady kreatywności, nie wymaga też większego talentu. Warto postawić na dobre pędzle do makijażu, które pozwolą stworzyć bardziej precyzyjny makijaż. A po całej zabawie, musimy pamiętać o dobrym demakijażu skóry.

Jaki demakijaż będzie najlepszy ? Ja stawiam na oczyszczanie twarzy dwuetapowe. Kosmetyki do makijażu z mocniejszym pigmentem, dobrze będą się zmywać przy olejowych lub kremowych kosmetykach do demakijażu. Całość można szybko i łatwo domyć nawilżanymi chusteczkami.

A Czy wy lubicie zaszaleć z makijażem na Hallowen ?

11 komentarzy

Dodaj komentarz