Przejdź do treści

Złote masełko do ciała w kostce

Złote masełko do ciała w kostce

Masełko do ciała w kostce. Wystarczy czasem bardzo niewiele, aby stworzyć fajny nietuzinkowy domowy kosmetyk. Połączenie składników w tym masełku, wyszło mi całkiem przypadkowo, jednak wyszło mi to tylko na dobre. Na instagramie poniżej, możecie znaleźć krótki filmik jak wykonać takie masełko. Ten domowy kosmetyk sam w sobie wygląda bardzo ładnie i jest świetną opcją na prezent, dla domowego maniaka kosmetyku. Takie silikonowe foremki, możecie kupić na allegro lub na aliekspres. Jeśli nie macie foremki do przygotowania, możecie użyć czystego plastikowego pojemnika. Należy przy tym pamiętać, aby nie wlewać zbyt gorącej mieszanki.

Składniki złotego masełka w kostce

  • Masło kakaowe
  • Ulubiony olej
  • Olejek eteryczny
  • Kurkuma
  • Trochę sypkiego błyszczącego cienia

Nie podaje proporcji składników, gdyż wszystko zleży od naszych preferencji osobistych (im więcej oleju płynnego tym bardziej miękkie będzie masełko) Moje proporcje to mniej więcej : około 80% masła kakaowego i 15 % oleju z pestek winogron, szczypta kurkumy i błyszczącego cieniu oraz kilka kropel olejku eterycznego.

Przygotowanie masełka do ciała w kostce

Można od razu wszystkie składniki przełożyć do miski i roztopić w kąpieli wodnej. Temperatura kąpieli nie może być za wysoka, gdyż masło kakaowe może stracić swoje właściwości tężenia i później będzie się za szybko topić. Całość można również roztopić w mikrofali metodą przerywaną na niskim poziomie grzania. Po prostu wkładamy miskę (taką, którą można użyć w mikrofali) i wyjmujemy i mieszamy i znów wkładamy na około 10-30 sekund. Dzięki temu, nie przegrzejemy masła ani go nie przypalimy.

Złote masełko do ciała w kostce

Jak działa masełko ?

Masełko najlepiej przechowywać w lodówce i użyć na rozgrzane ciało po kąpieli. Dodatek kurkumy i błyszczącego cieniu, doskonale podkreśla opaleniznę. Uwaga kurkuma może nieco barwić ( jeśli chcesz, możesz pominąć jej dodatek lub dać naprawdę niewiele )

Kurkuma łagodzi podrażnienia skóry i ma działanie antyoksydacyjne. Masło kakaowe natłuszcza i odżywia ciało, oraz naturalny filtr UV ( około SPF-4 ). Dodatek oleju z słodkich migdałków wspomoże działanie nawilżające i odżywiające.

Te domowe masełko, najlepiej zużyć w ciągu miesiąca od przygotowania.

Spróbuj podobnego przepisu : Domowy balsam w kostce przeciw rozstępom

9 komentarzy do “Złote masełko do ciała w kostce”

  1. Super sprawa takie domowe masełko! Generalnie ostatnio jestem zainteresowana robieniem kosmetyków i na przykład płynów do czyszczenia w domu – uważam, że to i oszczędnie, i ekologicznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.