Aloes na włosy

Aloes na piękne włosy

Aby w jak najlepszy sposób zatroszczyć się o swoje włosy, należy stosować odpowiednio dobrane produkty do ich pielęgnacji. Ważne jest dostarczanie włosom składników odżywczych, dzięki którym będą one nie tylko piękne, ale przede wszystkim zdrowe. Należy również należycie zadbać o skórę głowy, której kondycja ma znaczący wpływ na wygląd naszych włosów. Do codziennej pielęgnacji warto włączyć aloes, znany ze swoich silnie nawilżających i odżywczych właściwości.

Właściwości aloesu

Dzięki temu, że Aloe Vera to roślina zawierająca mnóstwo substancji aktywnych, jej działanie jest niezwykle wszechstronne. Dobroczynny wpływ mają zarówno witaminy oraz sole mineralne, jak i aminokwasy czy też antyoksydanty. Aloes usprawnia pracę całego organizmu, wspomagając funkcjonowanie różnych układów oraz narządów. Wykazuje on również korzystne działanie na skórę, zapewniając jej nawilżenie, ukojenie, a także łagodzenie podrażnień. Warto wiedzieć, że Aloe Vera doskonale sprawdzi się także w pielęgnacji włosów.

Aloes w pielęgnacji włosów

Dzięki temu, że aloes zawiera wiele cennych substancji aktywnych, będzie on mieć niezwykle korzystny wpływ na włosy. Zapewni im przede wszystkim odpowiedni poziom nawilżenia, sprawi także, że będą bardziej lśniące i miękkie. Aloe Vera równie dobrze wpłynie na stan skóry głowy, która w znacznym stopniu przyczynia się do kondycji i wyglądu włosów. Dzięki swoim kojąco-nawilżającym właściwościom, roślina ta w odpowiedni sposób zadba o skórę, zapobiegając jej przesuszeniu. Natomiast przeciwzapalne i przeciwgrzybicze działanie aloesu wspomoże eliminację łupieżu oraz podrażnień.

Jak stosować aloes na włosy?

Do pielęgnacji włosów można wykorzystać kosmetyki aloesowe, takie jak szampon czy odżywka, ale równie dobrze sprawdzi się dodanie do używanych produktów żelu aloesowego. W ten sposób wzmocni się nawilżające działanie kosmetyków, co zapewni włosom piękny i zdrowy wygląd. Metoda ta polecana jest w szczególności osobom, które posiadają włosy przesuszone, zniszczone czy też łamliwe. W zależności od rodzaju przygotowanego produktu, Aloe Vera posłużyć może do pielęgnacji włosów lub skóry głowy.

Szampon z dodatkiem aloesu – dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, aloes złagodzi wysuszające działanie detergentu. Dodając aloes do szamponu zadbamy zarówno o włosy, jak i skórę głowy – zobacz ofertę na forever-kosmetyki.pl

Odżywka lub maska z aloesem – aby zwiększyć nawilżające działanie produktu, warto dodać żel aloesowy do odżywki lub maski. Dzięki temu produkt zwiększy swoje dobroczynne działanie na włosy, zapewniając im jedwabistą miękkość.

Płukanka aloesowa – domowa płukanka z dodatkiem Aloe Vera znakomicie wygładzi łuski włosów, co korzystnie wpłynie nie tylko na ich wygląd, ale ułatwi też rozczesywanie.

Wcierka z aloesu – wcierając żel aloesowy w skórę głowy zapewnimy jej odpowiedni poziom nawilżenia. Przeciwzapalne i przeciwgrzybicze właściwości aloesu przyczynią się do zminimalizowania łupieżu oraz podrażnień.

Olejowanie włosów na żel aloesowy – nakładając mieszankę oleju roślinnego z żelem aloesowym, włosy staną się nawilżone, dociążone, a także miękkie i lśniące.

14 komentarzy

Dodaj komentarz