Wedding planner – nowy trend

Wedding planner Jaki jest zakres obowiązków specjalisty? Osoba zajmująca się planowaniem i koordynowaniem przebiegu ślubu i wesela jak passionforwedding.pl, musi znać się nad tym pod każdym względem. Do głównych obowiązków wedding plannera należą nie tylko zorganizowanie sali weselnej i wybór DJ-a, lecz również pomoc w doborze optymalnego menu, stworzenie motywu przewodniego, dobór odpowiedniej muzyki, określenie i spięcie budżetu weselnego, a także – zadbanie o dekorację, nocleg i transport. Jak więc widać, spektrum postawionych przed nim zadań, jest bardzo szerokie.

Wedding planner Co możemy zyskać i ile to kosztuje?

Wedding planner zatrudniany jest najczęściej przez agencję ślubną. Jego wynagrodzenie – w zależności od realizowanych usług – waha się w okolicach 5 – 10 tysięcy złotych. Trzeba przyznać, że wynajęcie dobrego konsultanta ślubnego ma wiele zalet. Po pierwsze, przyszła para młoda może zaoszczędzić sporo czasu. Po drugie, jest to rozwiązanie wygodne dla młodych i ich rodziców. Wreszcie po trzecie, wedding planner zadba również o odpowiedni przebieg całej imprezy. Nie zastąpi on oczywiście świadków, ale pomoże w kwestii rozliczeń i zorganizuje miejsce do przechowywania prezentów.

Kiedy zacząć szukać?

Poszukiwania konsultanta ślubnego warto rozpocząć już na 1 – 1.5 roku przed weselem. Wszystko zależy od tego, kiedy wesele będzie miało miejsce. Jeśli termin imprezy zarezerwowany jest na okres maj – wrzesień, to znalezienie odpowiedniej osoby będzie raczej trudne. Przy wyborze konsultanta, warto też zwrócić uwagę na opinie innych osób. Mogą one się okazać bardzo pomocne!

Podsumowanie

Organizacja wesela wymaga nie tylko środków, ale też i pomysłowości. Może więc warto powierzyć ją komuś, kto doskonale się na tym wszystkim zna i jednocześnie posiada duże zdolności organizacyjne?

11 komentarzy do “Wedding planner – nowy trend”

  1. Ja w przyszłości planuję raczej skromne przyjecie dla najbliższych, jednak podczas dużego wesela jest naprawdę dużo rzeczy, o których należy pamiętać, że nie dziwię się, iż niektórzy korzystają z takich usług 🙂

    Odpowiedz
  2. W moim kraju usługi planowania ślubów lub usługi planowania ślubów zaczęły się dopiero około 15 lat temu. A w zeszłym roku moja siostra wyszła za mąż i skorzystała z narzędzia do planowania ślubu na przyjęciu. Jako rodzina jesteśmy bardzo pomocni w korzystaniu z tej usługi, ponieważ wszystko zostało ustalone.
    Pozdrowienia z Indonezji.

    Odpowiedz

Leave a Reply

%d bloggers like this: