Wedding planner – nowy trend

Wedding planner Jaki jest zakres obowiązków specjalisty? Osoba zajmująca się planowaniem i koordynowaniem przebiegu ślubu i wesela jak passionforwedding.pl, musi znać się nad tym pod każdym względem. Do głównych obowiązków wedding plannera należą nie tylko zorganizowanie sali weselnej i wybór DJ-a, lecz również pomoc w doborze optymalnego menu, stworzenie motywu przewodniego, dobór odpowiedniej muzyki, określenie i spięcie budżetu weselnego, a także – zadbanie o dekorację, nocleg i transport. Jak więc widać, spektrum postawionych przed nim zadań, jest bardzo szerokie.

Wedding planner Co możemy zyskać i ile to kosztuje?

Wedding planner zatrudniany jest najczęściej przez agencję ślubną. Jego wynagrodzenie – w zależności od realizowanych usług – waha się w okolicach 5 – 10 tysięcy złotych. Trzeba przyznać, że wynajęcie dobrego konsultanta ślubnego ma wiele zalet. Po pierwsze, przyszła para młoda może zaoszczędzić sporo czasu. Po drugie, jest to rozwiązanie wygodne dla młodych i ich rodziców. Wreszcie po trzecie, wedding planner zadba również o odpowiedni przebieg całej imprezy. Nie zastąpi on oczywiście świadków, ale pomoże w kwestii rozliczeń i zorganizuje miejsce do przechowywania prezentów.

Kiedy zacząć szukać?

Poszukiwania konsultanta ślubnego warto rozpocząć już na 1 – 1.5 roku przed weselem. Wszystko zależy od tego, kiedy wesele będzie miało miejsce. Jeśli termin imprezy zarezerwowany jest na okres maj – wrzesień, to znalezienie odpowiedniej osoby będzie raczej trudne. Przy wyborze konsultanta, warto też zwrócić uwagę na opinie innych osób. Mogą one się okazać bardzo pomocne!

Podsumowanie

Organizacja wesela wymaga nie tylko środków, ale też i pomysłowości. Może więc warto powierzyć ją komuś, kto doskonale się na tym wszystkim zna i jednocześnie posiada duże zdolności organizacyjne?

Marzena

Urodzona w latach 90. Szczęśliwa Mama dwójki córeczek. Od 2009 roku prowadzę bloga Naturalnie Piękna. Uwielbiam pisać, jest to moja wielka pasja :)

11 komentarzy do “Wedding planner – nowy trend

 • 24 października 2020 o 12:23
  Permalink

  Ja w przyszłości planuję raczej skromne przyjecie dla najbliższych, jednak podczas dużego wesela jest naprawdę dużo rzeczy, o których należy pamiętać, że nie dziwię się, iż niektórzy korzystają z takich usług 🙂

  Odpowiedz
 • 24 października 2020 o 14:24
  Permalink

  O kurczę, zdecydowanie nie nadążam za nowościami terminologicznymi 🙂 Interesujący wpis – czeka mnie ślub akurat, mam nadzieję, że sytuacja z epidemią troszkę się uspokoi

  Odpowiedz
 • 24 października 2020 o 14:44
  Permalink

  W moim kraju usługi planowania ślubów lub usługi planowania ślubów zaczęły się dopiero około 15 lat temu. A w zeszłym roku moja siostra wyszła za mąż i skorzystała z narzędzia do planowania ślubu na przyjęciu. Jako rodzina jesteśmy bardzo pomocni w korzystaniu z tej usługi, ponieważ wszystko zostało ustalone.
  Pozdrowienia z Indonezji.

  Odpowiedz
  • 24 października 2020 o 20:58
   Permalink

   Również pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 • 24 października 2020 o 16:05
  Permalink

  Przydatny post na przyszłość, no teraz mamy bardzo niepewne czasy. Oby to się szybko zmieniło.

  Odpowiedz
  • 24 października 2020 o 20:57
   Permalink

   Niestety czasy nie pewne 🙁

   Odpowiedz
 • 24 października 2020 o 16:17
  Permalink

  Znam wiele osób które z takiej pomocy skorzystały. Ja akurat się do nich nie zaliczam ;p Ale dobrze, że coś takiego jest 😉

  Odpowiedz
 • 25 października 2020 o 10:17
  Permalink

  Post przydatny i myślę, że pomoże wielu parom 🙂
  Coraz popularniejsze to jest, ale ja cieszę się bardzo, że mam już wszystko za sobą 🙂

  Odpowiedz
 • 25 października 2020 o 14:20
  Permalink

  My organizowaliśmy wszystko sami z pomocą mojej mamy 🙂 i wyszło idealnie, nie korzystałabym z doradcy ślubnego.

  Odpowiedz
 • 25 października 2020 o 16:57
  Permalink

  ja wszystko robilam sama ale fajnie ze jest w tych czasach tyle mozliowsscci

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.