Walentynki na odległość – jak spędzić ?

Walentynki na odległość w czasie pandemii

Walentynki, jedno z najbardziej wyczekiwanych dni, zwłaszcza dla świeżo zakochanych par. To świetny czas na powiedzenie sobie pierwszego ,,Kocham Cię” i wyjście gdzieś razem we dwoje. Niestety dla wielu par, w obecnych czasach walentynki nie są tymi, które sobie wymarzyliśmy. Jeszcze kilka lat temu, nikt by nie przypuszczał, że te święta będziemy spędzać inaczej.

Wiele par, zwłaszcza takich które spotykają się na odległość, niestety muszę spędzić te święta w pojedynkę. To nie koniec świata ! Naprawdę nie ma co rozpaczać, spokojnie można przełożyć randkę na inny termin. Nie oznacza to jednak, że ten dzień, nie może być równie wyjątkowy. Spędzanie go na odległość ma swoje uroki, sama przeżyłam kilka takich walentynek i naprawdę miło je wspominam.

Walentynki na odległość – jak spędzić je wyjątkowo ?

Walentynki spędzone na odległość, mogą być równie romantyczne i niezwykłe. Wszystko jest tak naprawdę w naszych rękach i zależy od naszych chęci i upodobań. Dla jednych par wystarczająca jest rozmowa przez telefon czy też na video-rozmowie. Inni z kolei oczekują czegoś więcej, chcą sobie zrekompensować czas w którym nie mogą być razem. I uwierzcie mi naprawdę nie potrzeba wiele, jeśli się kocha siebie nawzajem. Czasami wystarczy drobny prezent dla niej, który sprawi trochę uśmiechu. Nie trudno stwierdzić, że najcenniejszym prezentem dla zakochanych, jest czas który mogą spędzić razem. Jeśli chcemy, możemy sprawić, że poczujemy swoją obecność, mimo dzielącej nas odległości. Trzeba tylko chcieć, a niektóre rzeczy warto przygotować nieco wcześniej.

walentynki na odległość

Kilka praktycznych rad dla zakochanch

 • Wyślij kartkę na walentynki lub napisz odręcznie list. Możecie wierzyć mi lub nie, ale w dobie gdy wszystko jest cyfrowe, takie rzeczy dają dużo szczęścia. (Sama mam schowane pełno listów z czasów gdy z mężem widywaliśmy się raz na jakiś czas). Takie listy są zupełnie inne niż rozmowa przez telefon lub w cztery oczy, są cenną pamiątką do której można zawsze wrócić. Warto dołączyć do listu swoje perfumy popsikane na kartce. Mnie zawsze cieszyło, gdy mogłam list też powąchać.
 • Podaruj serce na walentynki, nawet jeśli niektórzy uważają to trochę za kiczowate. Walentynkowe serce w postaci poduszki, magnesu czy też pięknej biżuterii a nawet pysznych czekoladek ! Opcji jest naprawdę wiele a każde serce dane z miłością, jest cenne i cieszy.
 • Możesz skorzystać z usług poczty kwiatowej i wysłać bukiet na odległość. Ulubione kwiaty dla ukochanej czy nawet ukochanego wprost pod drzwi. Jestem pewna, że kwiaty ucieszą każdego.
 • Zadbaj o romantyczną atmosferę w swoim domu. Zrelaksuj się, zapal aromatyczna świeczkę która nada pomieszczeniu pięknego zapachu. Włącz nastrojową muzykę i spróbuj cieszyć się chwilą która trwa. Zakochane pary mogą równie dobrze umówić się na wirtualną randkę, nic nie stoi na przeszkodzie by zjeść wspólną kolację razem (a jednak osobno). Kilometry dzielące nie będą już tak dalekie i odległe, jeśli sercem i myślami jesteśmy przy ukochanej osobie.

9 komentarzy do “Walentynki na odległość – jak spędzić ?”

 1. Oh, I am at the point..just give myself some chocolates and be done! Really, it can get expensive. I did send a friend already an envelope of various bits that she enjoys knowing about books, from a left over Valentine’s Day course from last year. Usually, I like to give a little something to those co-workers who need feel a little love this cold February.

  Odpowiedz
 2. So many sweet ideas! Naturally, I got myself a red sweater that I will start wearing now and long into the month. I know what he likes so I will probably get him just a little something to let him know he’s on my mind.

  Odpowiedz
 3. Pomysły ciekawe; osobiście nie obchodzę tego święta jakoś szczególnie; ważniejsza w życiu jest codzienność i ta zwyczajna miłość okazywana za pomocą prostych gestów i czynów 🙂

  Odpowiedz

Leave a Reply

%d bloggers like this: