Mama i dziecko

Bajki terapeutyczne – dlaczego warto czytać je dzieciom ?

Bajki terapeutyczne – dlaczego warto czytać je dzieciom ?

Marzena

Urodzona w latach 90. Szczęśliwa Mama dwójki córeczek. Od 2009 roku prowadzę bloga Naturalnie Piękna. Uwielbiam pisać, jest to moja wielka pasja :)

Related Posts

18 komentarzy

 1. Iwona Banach

  Czytanie dzieciom jest genialnym pomysłem i wcale nie jest to pomysł nowy, a te kolorowe bajki, cudne, plus sam pomysł bajkoterapii, przemycania ważnych treści w lekki sposób. Bardzo mi się to podoba, do teraz uwielbiam czytać bajki!

 2. Retromama.blog

  Bez książek dzieciństwo byłoby smutne. Czytamy książki kiedy tylko można.

 3. Irena -Hooltaye w podróży

  Szczęśliwa Mama czyta cudowne bajeczki.
  Takie terapeutyczne działają cuda.
  Moje dzieci wyrosły z bajek, ale ja sama bym chętnie wróciła do świata baśni.
  Najważniejsze to właśnie zaszczepić dzieciom radość z czytania, a nie z bajek w tv.

 4. Bernadeta

  Ze smutkiem obserwują współczesne mamy które za uważają ze tv i komórka wystarczy dzieciom do rozwoju, do zaśnięcia natomiast pomijają książki. Ja od maleńkości co wieczór czytałam córce książki, włącznie z cała serią Harrego Pottera i dzięki temu książki są w jej życiu obecne a do biblioteki zagląda równie często jak do sklepu z ciuchami. Szkoda że internet wypiera ksiazki bo tylko one pobudzają wyobraźnie i szare komórki.

  1. Marzena

   Czasami tak łatwiej dla mamy, żeby coś innego zajęło dziecko. A potem niestety są tego konsekwencje. Ja nie mówię nie, ale u nas to naprawdę sporadycznie. Bajka na wieczór i tyle.

 5. Edyta

  Bardzo lubię bajki terapeutyczne. Często korzystałam z nich w pracy i w domu. Wiem, że działają I uspokajają. W domu mam również ulubione bajki terapeutyczne dla dorosłych, które serdecznie polecam.

  1. Marzena

   O o tych dla dorosłych nie słyszałam

 6. Anna

  Od zawsze czytanie, także dzieciom i przez dzieci to najlepszy ich start w przygodę z książkami. I to wymyślono od czasu, kiedy książki istnieją. Nie nazywałabym więc tego bajkoterapią, tylko obcowaniem z książkami, co jest oczywiste i naturalne. Tak jak zabawa klockami.

 7. Monika

  U nas też książeczki są bardzo ważne 🙂 Biblioteczka cały czas się rozrasta. Starsza córka rozczytuje się w książkach Nela-mała podróżniczka, a młodsza w Śwince Peppie i książeczkach o zwierzętach 🙂

 8. Dorota

  Świetne książeczki 🙂 Moja wnusia też na razie ogląda, czyta na niby, improwizuje, ale już uczy się literek 🙂

 9. kosmetykofanki

  Mój synek bardzo lubi jak mu czytam książki, ale mamy same przygodowe, zaopatrzę się w takie bajki terapeutyczne 🙂

 10. Papierowa Łowczyni

  Polecam Ci Chińskie opowiadania lub baśnie. Pełno w nich morałów i idealnie nadają się na bajkoterapię. Była też taka seria musiałabym w pracy zobaczyć imię jakiejś dziewczynki jest w tytule i ona porusza wszystkie trudne tematy jak pierwszy dzień w szkole, nowy kolega w klasie itd

  1. Marzena

   Super 🙂 Daj znać bo jestem ciekawa 🙂

 11. Viola z MBJ

  Czytanie dzieciom to powinien być punkt obowiązkowy w wychowaniu i każdy rodzic mam nadzieje o tym pamięta. Jeszcze jako dzieci zaczytywalismy się głównie opowiadaniami czy baśniami, jednak malo było książek poruszających problemy emocji, uczuć, codziennych problemów i stad bajki terapeutyczne to świetny pomysl. Doskonale wsparcie dla rodziców w prosty i dziecięcy sposób wytłumaczenie ważnych rzeczy, tego co trudne. Czytaj ! Tu idealnie pasuje stwierdzenie …czym skorupka za młodu …

 12. Wędrówki po kuchni

  Pamiętam czasu jak syn był mały – spędzaliśmy dużo czasu na czytaniu. Dziś, po 21 latach ten czas wspominam bardzo przyjemnie. Czytanie to rozwijanie u dziecka wyobraźni, dostarczanie nowych słów, ale i nie tylko. Te wspólne chwile wspominam również wyjątkowo

 13. Venus

  Dobrze że o tym piszesz . Świetne pokazuje jak ważne to jest .

 14. ellie

  Such an important post. And so great to talk about feelings too. Awesome lessons learned this way!

 15. Caitlin'nMegan

  Oh, so very important to read to the kids. And it’s great when you see them holding a book and telling the story too. Great rolemodeling…and a great opportunity to find out exactly what they are thinking when you read about feelings too.

Leave a Reply