Depilacja w domu – jak osiągnąć najlepsze efekty?

depilacja w domu

Usuwanie zbędnego owłosienia to poniekąd znak naszych obecnych czasów. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają to na względzie, a w wielu miejscach na Ziemi jest to wręcz podstawowy zabieg pielęgnacyjny. W jaki sposób możemy dokonać depilacji, aby była ona trwała, przyniosła nam dobry efekt i możliwie jak najmniejszy dyskomfort?

1. Depilacja ciała – kwestia tylko estetyczna?

2. Najlepsze sposoby depilacji w domu

3. Najlepsze sposoby depilacji poza domem

Depilacja ciała – kwestia tylko estetyczna?

Chociaż mogłoby się wydawać, że usuwanie zbędnego owłosienia ma również wiele zalet pod kątem higienicznym, nie zawsze jest to prawda. Włoski stanowią naturalną barierę przed drobnoustrojami i innymi elementami środowiska, które mogłyby podrażnić naszą skórę czy wywołać inne niepożądane efekty. Z tego względu o ile w przypadku nóg czy innych odsłoniętych miejsc nie musimy martwić się o kwestię depilacji, o tyle w przypadku miejsc intymnych warto się zastanowić, czy będzie nam to służyło. Na tej samej zasadzie powinniśmy również dopasować rodzaj depilacji do określonego miejsca na naszym ciele, ponieważ nie wszystkie metody są bezbolesne, a niektóre potrafią podrażnić naszą skórę dość konkretnie. Jeżeli jednak chcemy poddać się podobnej procedurze ze względów estetycznych, mamy do wyboru wykonanie jej samodzielnie w domu lub udanie się do profesjonalnego salonu depilacji.

Najlepsze sposoby depilacji w domu

W domowym zaciszu możemy skorzystać z wielu różnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Do najpopularniejszych zaliczymy przede wszystkim:

  • maszynkę do golenia: jest to najbardziej podstawowy wybór, chociaż nie najprostszy. Przy używaniu maszynki musimy być ostrożni, aby nie zaciąć się i nie podrażnić skóry bardziej. Będzie to dobry sposób na pozbycie się włosów z dużych partii ciała, jak na przykład nogi. Jest to metoda mało trwała, zwykle efekty utrzymują się 1-2 dni. Warto pamiętać o tym, aby zmieniać maszynki często i aby używać tylko tej należącej do nas;
  • kremy do golenia: krem do usuwania zbędnego owłosienia jest bezbolesnym sposobem o umiarkowanym efekcie. Nasze ciało pozostanie gładkie na mniej więcej 3 do 5 dni, w zależności od cech naszych włosów. Jest to metoda nieco bardziej czasochłonna, ponieważ zwykle musimy poczekać pewien czas, zanim będziemy w stanie usunąć włoski razem z kremem;
  • depilator: depilator to dość bolesny sposób na usuwanie włosów. Jest za to lepszy pod kątem trwałości efektu, ponieważ przy uważnym wykorzystaniu będziemy mieć “spokój” z włosami na około 3-4 tygodnie. Nie nadaje się jednak do bardziej wrażliwych partii ciała;
  • wosk i pastę cukrową: obie te metody są bolesne i mało przyjemne, jednak dają dobre efekty. Gładką skórą będziemy w stanie cieszyć się nawet do 5 tygodni. Wymagają one jednak odpowiedniej wprawy, ponieważ w innym wypadku możemy bardzo łatwo podrażnić naszą skórę. Podobnie jak w przypadku depilatora, ani wosk ani pasta nie nadają się do użytku w delikatnych miejscach na ciele.

Najlepsze sposoby depilacji poza domem

Jeżeli sami nie chcemy poddawać się depilacji w domu, możemy również skorzystać z wielu salonów urody, w których oferuje się podobne usługi. Najczęściej spotkamy się z opcją depilacji woskiem lub pastą cukrową, co może być znacznie lepszą opcją, jeżeli zrobi ją dla nas specjalista. Inną bardzo trwałą metodą jest również depilacja laserowa, która pozwala na całkowite pozbycie się włosów w wybranych partiach ciała. Jest jednak dość droga, a zabieg należy kilkukrotnie powtórzyć, aby uzyskać pełny efekt.

7 komentarzy do “Depilacja w domu – jak osiągnąć najlepsze efekty?”

  1. Ja mam maszynkę golarkę elektryczną dla kobiet, od paru lat. Bezbolesne, wygodne i nie mam po tym uczulenia. Wszystkie inne metody mnie podrażniały, lasera oczywiście nie próbowałam.

  2. Krem daje fajny efekt ale niestety nie każdy może używać. Mnie po jednym wysypało i wszystko swędziało :/ Stawiam na maszynkę. Włosy też tak szybko mi nie odrastają, więc nie jest źle 🙂

  3. Pingback: Maj 2021 — Naturalnie Piękna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *