Strona główna » Krem do cery mieszanej – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Krem do cery mieszanej – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Krem do cery mieszanej

Jeśli masz problem z niedoskonałościami, marzysz o dobrze nawilżonej skórze bez tłustego filtra, zaskórników i niewidocznych porów nie sięgaj po byle jaki produkt. Cera mieszana, podobnie jak tłusta, wymaga odpowiednich kosmetyków, które będą ją regulować, zapewnią komfort i ukojenie, przywracając równocześnie optymalny poziom nawilżenia. 

Cera mieszana łączy w sobie cechy typowe dla skóry tłustej oraz skóry suchej. U takich osób na twarzy wyróżnia się partię skóry ze skłonnością do przetłuszczania się, nieestetycznego połysku i pojawiania się niedoskonałości, jak np. zaskórniki czy rozszerzone pory. Jest to tzw. strefa T obejmująca czoło, nos, brodę. W strefie skóry suchej z kolei policzki wykazują tendencję do podrażnień i dyskomfortu spowodowanego poczuciem „ściągnięcia”, przesuszeniem i łuszczeniem drobnopłytkowym.

Cera mieszania jest najczęściej skutkiem braku równowagi wodno-lipidowej, co również wpływa na jej ziemisty wygląd. W zależności od stopnia zmian skóra będzie się błyszczeć w strefie T, a w partii suchej łuszczyć i piec. Oznacza to, że jej pielęgnacja wymaga odpowiednich kosmetyków, które zadbają o każdą partię twarzy – z jednej strony będą nawilżać, z drugiej – ograniczać produkcję sebum.

Krem do cery mieszanej – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jak wybierać kremy do cery mieszanej?

Bogatą kombinację cennych składników oferują koreańskie kremy do cery mieszanej, które zapewnią jej kompleksową pielęgnację. Aby wybrać najlepszy produkt, warto odwiedzić sklep Beautikon.com beautikon.com/collections/skora-mieszana i poznać ich bogaty skład, który producenci zbudowali na bazie wyciągów ziołowych tj. zielona herbata, bambus, lukrecja czy łopian. Ich antybakteryjne i antyseptyczne działanie zabezpiecza skórę przed wolnymi rodnikami i przedwczesnym starzeniem, a nowoczesne formuły wzbogacone o kwas hialuronowy dostarczą jej optymalnego nawilżenia.

Kluczem do równowagi w pielęgnacji cery mieszanej są bowiem dwa podstawowe warunki, które muszą spełniać kremy: mają nawilżać i matowić skórę. Swoim dedykowanym składem oraz hydrożelową konsystencją będą kontrolować ją przez wiele godzin, redukując ryzyko pojawiania się niedoskonałości wskutek nadmiaru sebum czy spadku wilgoci w naskórku. Kremy takie są lekkie, łatwo się wchłaniają, nie zatykają porów i nie obciążają skóry. Przyniosą jej komfort i ukojenie, dobrze nawilżając suche partie i jednocześnie matując strefę T.

Inne posty

8 thoughts on “Krem do cery mieszanej – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

  1. Totalnie nie potrafię sobie dobrać środków do pielęgnacji – mam cerę mieszaną, ale po wszystkim bardzo mnie wysypuje.
    Czy mogłabym prosić o poradę?
    Pozdrawiam!

  2. Z moją cerą bywa różnie, mieszana jest wiosną i latem, zimą i jesienią robi się sucha, ale przynajmniej mniej więcej wiem kiedy i jak się zmieni, więc mogę dopasować kremy 🙂

  3. Mam cerę mieszaną i odkąd zrezygnowałam z kosmetyków matujacych jej stan się poprawił. Wybieram tylko te nawilżające 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *