Przejdź do treści

Na czym polega dystrybucja sprzętu medycznego

dystrybucja sprzętu medycznego

Na czym polega dystrybucja sprzętu medycznego? 

W asortymencie firm, zajmujących się dystrybucją sprzętu medycznego, znaleźć można wiele zaawansowanych technologicznie urządzeń. Stanowią one niezbędne wyposażenie salonów urody, gabinetów kosmetycznych, studiów tatuażu oraz wielu innych miejsc związanych z branżą beauty. Zainteresowanie nowoczesnymi urządzeniami, wśród osób zajmujących się medycyną estetyczną jest spore, więc wydawać by się mogło, że do głównych zadań dystrybutora należy jak najszybsze dopełnienie sprzedaży i przejście do kolejnego klienta. Jednak dobry sprzedawca wraz ze sprzętem zapewni także kompleksową obsługę. 

  1. Dystrybucja sprzętu medycznego – doradztwo 

Każdy gabinet ma swoje indywidualne potrzeby, dostosowane do profilu klienta. W tym celu należy więc dobrać odpowiedni sprzęt. Ważne jest, aby w podjęciu decyzji o wybraniu konkretnego modelu, móc liczyć na asystę fachowego doradcy. Po szczegółowym wyjaśnieniu oczekiwań, taki doradca powinien przygotować spersonalizowaną ofertę i zaproponować urządzenia, które będą najbardziej odpowiadały wytycznym. Na przykład przy zaznaczeniu, że klientki danego gabinetu cenią sobie innowacyjne i modne rozwiązania, powinno się otrzymać propozycje urządzeń wykorzystujących laser. Dystrybucja sprzętu medycznego polegać powinna na znalezieniu idealnego rozwiązania dla nabywcy, a nie tylko zamknięciu sprzedaży. 

  1. Dystrybucja sprzętu medycznego – szkolenia 

Klient, który decyduje się na zakup sprzętu medycznego do swojego gabinetu, prawdopodobnie ma już doświadczenie z podobnymi urządzeniami. Nie zmienia to jednak faktu, że każda maszyna ma swoją specyfikę i należy szczegółowo zapoznać się z jej obsługą, zanim użyje się jej do wykonania zabiegu na kliencie. Dystrybucja sprzętu medycznego powinna więc także obejmować szkolenia, które pomogą nabywcy w opanowaniu wszystkich funkcji przyrządu, najlepiej zakończone certyfikatem uprawniającym do wykonywania zabiegów. Dobrym przykładem dystrybutora, który zapewnia szkolenia z kosmetologiem jest ta firma https://profi-med.eu/. Do dyspozycji klienta są także konsultanci telefoniczni, którzy odpowiadają na wszelkie pytania dotyczące sprzętu. 

  1. Dystrybucja sprzętu medycznego – serwis 

Sprzęt zupełnie bezawaryjny nie istnieje, wbrew temu co mogą twierdzić niektórzy producenci.  Sprawnie działający serwis gwarancyjny, może uchronić gabinet kosmetyczny przed przestojem w pracy oraz utratą klientów. Dlatego właśnie dystrybucja sprzętu medycznego wiąże się również z zapewnieniem nabywcom dostępu do usług naprawczych w ramach gwarancji, a często także po jej upływie. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dziad Bikiniaz Komentuje

Jak dla mnie zbyt skomplikowane 😉

trackback

[…] Na czym polega dystrybucja sprzętu medycznego […]

%d bloggers like this: