Porządne zabawki dla dzieci – moje top 5

porządne zabawki dla dziecka

Porządne zabawki dla dzieci – czyli jakie ?

Można by powiedzieć, że to właśnie dzieci są najlepszymi testerami zabawek. Nikt tak jak one, nie podda ich wszelkim próbą stukania, szarpania, podrzucania, a czasami nawet próbą skonsumowania. Nie umiem zliczyć, ile zabawek musiałam wyrzucić, czasem z żalem, bo dzieci je lubiły, ale ich jakość okazała się niewystarczająca.

Przyznam, że nie jestem zwolennikiem, aby kupować dzieciom za dużo zabawek. A już w szczególności tych grających, świecących i Bóg wie jeszcze co one jeszcze potrafią. Nie raz nie dwa, czułam się przerażona, gdy z kąta misiu do mnie mówił ,,Akuku ! Widzę Cię”, albo gdy przez przypadek nadepnęłam na koleją zabawkę a ta zaczęła nagle chichotać. Myślę, że każdy kto ma w swojej rodzinie małe dzieci, doskonale wie o co mi chodzi. Nie mówię jednak nie grającym zabawką, wszystko z umiarem, tak aby wspierać rozwój dziecka, a nie go zaburzać.

Jakie zabawki wybieram ? Staram się wybierać porządne, wole nawet dopłacić i mieć coś na lata. Zabawki, które będę mogła potem komuś jeszcze oddać, a nawet sprzedać. Nauczona doświadczeniem od moich sióstr i własnymi wnioskami, chciałam Wam przedstawić 5 marek zabawek, które są naprawdę porządne i warto je kupić. Przypuszczam, że takich marek jest znacznie więcej, dlatego jeśli coś polecacie, piszcie w komentarzach .

Top 5 moich ulubionych marek zabawek

  1. Klocki lego – Tej marki zabawek, nie muszę nikomu przedstawiać. Są to najlepsze jakościowe klocki jakie miałam ja, mają moje dzieci i może kiedyś będą miały wnuki ? Te klocki łączą pokolenia, dają masę wspomnień z wspaniałej zabawy, bardzo cieszę się, że moje dziewczyn mają z tego taką frajdę jak ja.
  2. Fisher-Price – Znana firma z zabawek, zwłaszcza dla małych dzieci. Są naprawdę porządnie zrobione,. Owszem z czasem widać nieco zużycie, ale działaś potrafią naprawdę dużo. Dla przykładu mam w domu, maskotę interaktywną szczeniaczka, która ma około 15 lat. Wracając jeszcze do klocków, to dla mniejszych dzieci z całego serca polecam Mega block, które są robione przez Fisher-Price
  3. Smoby – Zdecydowanie warta swojej ceny, marka zabawek, zwłaszcza do ogrodu. Są trwałe, ładne i bezpieczne dla dzieci. Ogromny wybór, pozwala na znalezienie tej idealnej zabawki do ogrodu.
  4. Hape – Są to głownie zabawki drewniane. Wykonane z bardzo dobrej jakości drewna (żadne tam sklejki). Posłużą nie jednemu dziecku. U nas przetrwały najbardziej surowe testy.
  5. Play-doh – Jedna z moich ulubionych plastelin da dzieci. Lubię markę, zwłaszcza za ogromną masę gadżetów, z którymi zabawa w lepienie, jest jeszcze lepsza. W dodatku nie brudzi. łatwo posprzątać bałagan po zabawie

Porządne zabawki dla dzieci- jakie marki Wy polecacie ?


4 komentarze

  1. Mój starszy siostrzeniec bardzo lubi klocki Lego. Natomiast młodszy uwielbia bawić się zabawkami marki Fisher Price. Ma ich dość sporo.

  2. Legos are always the way to go. We are a Fisher-Price house too.

  3. Awesome list! My nephew really loves the legos and is so good with puzzles, too.

  4. Such a very nice selection. There always seems to be room this list when it comes to toys.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *