Żel myjący do twarzy zrobiony w domu ? Czemu nie ?
Żel do mycia twarzy, jest jednym z kosmetyków, które używam codziennie. Długo zbierałam się na przygotowanie takiego kosmetyku. Byłam pewna, że wiąże się to z zakupem wielu półproduktów, okazało się jednak, że przygotowanie domowego żelu do mycia twarzy, było prostsze niż myślałam. Już teraz wiem, że w przyszłości zrobię kolejny, w głowie już kilka pomysłów i mam nadzieję, że się z Wami podzielę.

Diy żel do mycia twarzy – co potrzeba ?
Poniższy przepis, jest przygotowywany nieco na oko. Postanowiłam zmieszać ze sobą półprodukty takie, które używam na co dzień bazą i tyle. Bez filozofii, bez wymyślania, wyszło prosto i skutecznie.
Składniki
Coco Glucoside – W najprostszym słowa znaczeniu, jest to naturalny detergent. Wykazuje właściwości emulgujące i pianotwórcze. Jest pozyskiwany ze skrobi kukurydzianej i oleju kokosowego. Jest bardzo łagodny, jest używany w ,,myjących formułach” takich jak żele, szampony do mycia i wiele innych. Można używać go do produkcji kosmetyków, a jego stężenie powinno wynosić około 10-60%.
Glinka pomarańczowa – ( można użyć dowolnej) – Może być stosowana do wszystkich rodzajów skóry, polecana zwłaszcza do cery zmęczonej. Działą energetyzująco , ujędrnia skórę i dodaje świeżego blasku
Żel aloesowy – Używany na twarz, działa tonizująco i łagodząco podrażnienia skórne.
Witamina E – Jest naturalnym łagodnym konserwantem. Działa regenerująco i stymulująco na skórę. Działa przeciwutleniająco, odpowiednio nawilżając i ujędrniając skórę.
Olej lniany – Delikatnie oczyszcza i łagodzi podrażnienia skórne. Działa regenerująco i nawilżająco. Świetnie spisuje się w pielęgnacji skóry dojrzałej oraz problemach z AZS
Olejki eteryczne – miętowy i melisowy. Olejek miętowy oczyszcza skórę i dodaje uczucie orzeźwienia. Regeneruje wydzielanie sebum, działając przy tym przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Olejek miętowy działa odkażająco, przeciwzapalnie i tonizująco. Zmniejsza widoczność przebarwień skórnych.
Żel myjący do twarzy wykonanie
Wymieszałam ze sobą wszystkie składniki w butelce z pompką w odpowiednich proporcjach. Użyłam 50% Coco Glucoside w stosunku do reszty składników. Kolejny był żel aloesowy około 30% oraz reszta składników ( 10 g glinki, 2 łyżki oleju lnianego) wraz z kilkoma łyżkami destylowanymi wody. Ilość wody wpływa na rzadszą konsystencje żelu. Większa ilość żelu aloesowego wpływa na jego gęstość. Ilość olejków eterycznych to dosłownie kilka kropli, tak samo jak z witaminą E. Żel zużyłam w ciągu miesiąca czasu od przygotowania.

Jak spisał się kosmetyk ?
Połączenie zapachu miętowego i melisowego, nadaje kosmetykowi przyjemny zapach. Osobiście wolałabym, żeby pachniał nieco inaczej, ale w wyborze olejków eterycznych, kierowałam się głównie ich działaniem. Sam żel ma bardziej lejącą konsystencję, jednak mimo tego świetnie się pieni i jest wydajny. Dodatek glinki sprawił, że kosmetyk zyskał również działanie peeling-ujące. Żel nie podrażnił, nie uczulił i nie spowodował u mnie żadnych przykrych sytuacji. Używałam go tylko na sobie i naprawdę nie wiem jak spisze się u innych. Mogę tylko domyślać się, że w wyborze łagodnych półproduktów, nie powinien uczulać i podrażniać. Efekty używania żelu do twarzy. Kosmetyk z pewnością bardzo dobrze działa sobie z oczyszczaniem skóry, nie wyszukując jej. Używając żelu systematycznie, zauważyłam że san cery uległ poprawie. Mam na myśli tutaj zwłaszcza zmiany trądzikowe, które u mnie nasilają się pod wpływem hormonów. Myślę, że mogę polecić ten przepis innym, i mam nadzieję że kosmetyk się spisze u innych jak u mnie.
Z innej beczki
Czy wiecie co to są pasma świetlne ? To element umieszczany na dachu, w celu dostarczenia do pomieszczenia naturalnego światła. Sama nawet nie widziałam, ile ciekawych systemów dachowych można umieścić na dachu. Więcej znajdziecie tutaj – Gulajski
Nie wiedziałam , że wykonanie żelu do mycia może być takie proste.
Fajny pomysł
Szybki i prosty, cudeńko <3
Chętnie sama sposób wykorzystać przepis.
Faktycznie nie wymaga zbyt wielu składników 😉
Fajny przepis na żel, cieszę się że jesteś zadowolona z efektów 🙂
I love mint and lemon balm! I so want to try this. I just am not sure where to find the orange clay. Awesome post!
So happy to find this recipe! I have many of these things in my bathroom closet! Thanks so much for this interesting and helpful post!
Ja jednak wolę kupione – gotowe ;p
uwielbiam sama mieszać kosmetyki i ostatnio tworzę właśnie żele do mycia twarzy 😉
Genialny pomysł 🙂
Miałam kiedyś zestaw do tworzenia własnych kosmetyków. Bardzo fajna sprawa 🙂
ja wlasnie zuzywam caly czas comam