Przejdź do treści

Jaki krem do opalania wybrać?

krem do opalania

Podstawą bezpieczeństwa latem jest odpowiednie zabezpieczenie skóry przed oparzeniem. Warto o tym pamiętać i zawsze, nawet jeżeli wychodzi się z domu tylko na chwilę, zabierać ze sobą pudełko kremu z filtrem. Inne kosmetyki sprawdzą się w mieście, inne na plaży lub w czasie wakacji, gdy wyjeżdża się do gorących krajów. Poza tym trzeba pamiętać nie tylko o sobie, ale również o dzieciach. Kosmetyki do skóry najmłodszych to odrębne specyfiki, które również trzeba kupić, zanim zacznie się letni sezon. 

Wybieramy krem do opalania

Jak wybrać krem do opalania, aby się nie zawieść? Świadomie. Co to oznacza w praktyce? Warto wcześniej dowiedzieć się trochę więcej na temat kosmetyków, między innymi sprawdzić, jakie posiadają filtry. Można czytać recenzje w Internecie, na przykład te, które zamieszczane są na popularnych blogach prowadzonych w sposób rzetelny, na których nie pojawiają się tylko treści reklamowe. Kosmetyki do opalania z reguły są drogie, dlatego trzeba przeanalizować również swoje możliwości finansowe i wybrać coś najlepszego w granicach, na które pozwala portfel. Na szczęście współcześnie nawet tańsze kosmetyki do opalania mają dobre składy, ewentualnie trzeba nakładać je częściej, ponieważ mogą stracić swoją ochronną funkcję po spotkaniu z wodą.

Najlepszy krem do opalania

Czy tylko drogie kosmetyki naprawdę skutecznie chronią przed słońcem? Zdecydowanie nie. Istotne jest nie tylko to, jaką markę kosmetyków się wybierze, ale również sposób, w jaki się je zaaplikuje. Trzeba pamiętać o tym, że pełna ochrona przed słońcem pojawia się dopiero po chwili od nałożenia kosmetyku. Dlatego lepiej smarować się jeszcze w domu, zanim wyjdzie się na plażę. Poza tym kosmetyki po pewnym czasie przestają działać. Ścierają się ze skóry pod wpływem wody lub potu, dlatego ponownie trzeba nałożyć warstwę kremu, gdy upłynie pewien czas od poprzedniej aplikacji. Jak długo działa kosmetyk? To zależy. Najbardziej skuteczne są wysokie filtry, na przykład SPF 50. Nimi można smarować się rzadziej. Jeżeli używa się ochrony SPF 15, kosmetyk trzeba będzie regularnie nakładać co 15 minut.

Jak prawidłowo nakładać krem do opalania?

Niektóre kremy do opalania aplikuje się bardzo ciężko. To zniechęca, w rezultacie rzadko smaruje się ciało, co skutkuje oparzeniami słonecznymi. Lepiej wybrać taką konsystencję produktu, która nam najbardziej odpowiada. Należy pokryć skórę całego ciała, która narażona jest na działanie promieni słonecznych. Nie wolno zapominać o tych partiach skóry, które są wystawione na oparzenia, a zatem o czole, nosie, uszach czy dekolcie.

Szeroki wybór kremów do opalania znajdziesz w ofercie Aptekadlapacjenta.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
karodos.pl
2 lat temu

Ja bardzo lubię i zwykle kupuję mlecza do opalania Nivea, uwielbiam ich zapach 🙂

ellie
2 lat temu

Such a wonderful post! & it takes a lot of sunscreen applied through your time out in the sun. My friend was telling me how she only applied it once while at the beach and wished she’d spent more time putting on sunscreen. She had a bad sunburn.

Caitlin'nMegan
2 lat temu

Excellent info to know. Take good care of your skin..and the little’s one too.

Better Left Unsaid
2 lat temu

Definitely, a great post to find. Getting it on all of your skin isn’t easy either.

Ivy's Closet
2 lat temu

My friends’ kids have to even have it on the playground at the preschool they go too.

Joanna
2 lat temu

To fakt, wiele kremów z filtrem tak opornie się nakłada, że ma się ochotę od razu z nich zrezygnować. Ja zazwyczaj wybieram melczka, szczególnie te w sprayu. 😁

Ania - Kobietanieidealna.pl

nie cierpię cieżkich kremów z filtrem,a tych które robią ze mnie bielszą niż jestem całkiem
Wolę lżejsze konsystencje

Agnieszka Kaniuk
1 rok temu

Ja decyduję się na mleczko najbardziej. 😊

trackback

[…] Jaki krem do opalania wybrać? […]

%d bloggers like this: