Makijaż na lato – jaki najlepszy ?

Skóra latem pragnie więcej

Gdy temperatury na zewnątrz rosną w górę, a z nieba leje się żar, wiele z nas pragnie tylko ukojenia. Odpowiedniej troski, podczas upałów, potrzebuje nasza skóra. Latem to właśnie odpowiednia pielęgnacja powinna grać pierwsze skrzypce. Skóra reaguje na zmiany otoczenia, działa nie tylko jako warstwa ochrona dla naszego ciała. Jest kluczowa w termoregulacji naszego organizmu. Pocąc się ochładzamy nasz organizm, ale tracimy również wodę, której niedostatek widać po naszej skórze. Skóra odwodniona, staje się bardziej sucha i podatna na uszkodzenia. Warto pamiętać o tym, aby zwłaszcza latem, zafundować jej odpowiednie nawilżenie, zarówno pijąc odpowiednie ilości wody jak i stosując odpowiednio dobrane kosmetyki. Nie zapomnijmy również o ochronie przeciwsłonecznej, która powinna być obowiązkiem nie tylko w czasie lata. Kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi znajdziecie w miedzy innymi na Notino.pl.

Makijaż na lato – im mniej tym lepiej – naturalnie !

Podczas lata, warto dać skórze odpocząć. I zamiast sięgać po mocno kryjący podkład, wybrać kremy tonujące. Jest to świetne rozwiązanie, dla tych którzy chcą wyrównać koloryt skóry. Kremy BB i CC mogą również zapewnić odpowiednią pielęgnacje jak i ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Nie są przy tym za ciężkie dla skóry, ani nie powodują efektu maski. Dobrym rozwiązaniem jest również, stosowanie punktowo korygującego korektora. Dzięki niemu, możemy uzyskać naturalny efekt makijażu, bez widocznych niedoskonałości skóry.

Makijaż na lato, powinien być bardziej lekki i minimalny. Skrajne wysokie temperatury, mogą sprawić, że skóra będzie się po prostu bardziej pocić, przez co make-up, może być mniej trwały i miej efektowny. Jeśli zależy nam na pięknym makijażu, zwłaszcza podczas letnich imprez czy wypadów nad wodę, dobrym rozwiązaniem jest makijaż wodoodporny. Formuły tych kosmetyków sprawią, że makijaż nie spłynie tak szybko, jak topnieją lody podczas upałów.

Podczas lata, nasza skóra zazwyczaj wygląda lepiej, jest bardziej opalona i wygląda bardziej promiennie. Nie warto zapychać ją zbytnio dużą ilością makijażu. Tym bardziej, że gruczoły łojowe są bardziej aktywne, skóra szybciej się przetłuszcza i jest bardziej skłonna do powstawania zaskórników. Zamiast wielu kosmetyków, warto postawić na kilka ulubionych niezbędników, które podkreślą naszą urodę.

Jakie są Wasze niezbędne kosmetyki do makijażu ?

7 komentarzy do “Makijaż na lato – jaki najlepszy ?”

Leave a Reply

%d bloggers like this: