Olej gorczycowy i jego wpływ na skórę oraz włosy

Stosowanie naturalnych olejów to jeden z najskuteczniejszych sposobów, by zadbać o swoją urodę. To lepsza alternatywa dla tradycyjnych kosmetyków. Olej gorczycowy może przynieść mnóstwo korzyści dla skóry i włosów, dlatego warto bliżej poznać jego właściwości.

Olej gorczycowy – dlaczego jest tak cenny?

Olej gorczycowy wyróżnia się na tle innych olejów obecnością rzadko spotykanego kwasu nerwonowego i eikozenowego. Ponadto aż w 90% składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawiera kwasy omega-3, omega-6 i omega-9, jak również witaminy A, K i E oraz sterole. Bogaty w cenne minerały skład sprawia, że olej gorczycowy znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni, ale też w kosmetyce. Co ciekawe, roślinę, z jakiej jest wytwarzany, wykorzystuje się do produkcji musztardy. To właśnie gorczyca odpowiada za unikalne właściwości tego produktu. Niestety proces obróbki może negatywnie wpłynąć na działanie oleju gorczycowego. Z tego względu warto wybierać tylko te oleje, które zostały wytłoczone na zimno. Surowiec zachowuje wtedy pierwotne właściwości. Bardzo istotne jest również, aby produkt nie był rafinowany ani filtrowany. Naturalność w tym przypadku świadczy o jakości.

Olej gorczycowy a pielęgnacja skóry

Prawidłowa pielęgnacja skóry zakłada wieloetapowe działanie. Zazwyczaj rytuał rozpoczyna się od demakijażu. Następnie oczyszczamy cerę, zaś na końcu – nawilżamy ją za pomocą kremu lub balsamu. Czy znajdzie się tutaj miejsce dla oleju gorczycowego? Jak najbardziej! Produkt ten można nakładać bezpośrednio na skórę, ale tylko w połączeniu z innym olejem (na przykład kokosowym) lub jako dodatek do ulubionej maseczki na twarz. Olej gorczycowy wykazuje bowiem tak silne działanie, że lepiej, by był rozcieńczony innym preparatem. Ale jakie korzyści może przynieść stosowanie surowca? Na stronie https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-gorczycowy-tloczony-na-zimno/ znajdziesz informację, że olej gorczycowy pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry. To prawda, ponieważ produkt zmiękcza i nawilża cerę, sprawiając że staje się gładka. Olej gorczycowy świetnie wpływa także na kondycję włosów. Dzięki niemu mogą stać się gęstsze, bardziej lśniące i sypkie.

11 komentarzy do “Olej gorczycowy i jego wpływ na skórę oraz włosy”

Leave a Reply

%d bloggers like this: