Łatwe rozczesywanie włosów

Włosy niewątpliwie, są wizytówką każdej kobiety. Piękne, lśniące i zadbane włosy przekłuwają wzrok. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów oraz poprawne rozczesywanie włosów. Nasze włosy każdego dnia przechodzą wiele zabiegów. Od suszenia, prostowania, kręcenia poprzez farbowanie, tarcie o poduszkę bądź czapkę. Rozczesywanie włosów ma ogromne znaczenie dla ogólnej kondycji Twojej fryzury. Przy rozczesywaniu włosów ważne są akcesoria, produkty do pielęgnacji, a przede wszystkim odpowiednia technika szczotkowania.

 1. Rozczesywanie włosów
 2. Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Rozczesywanie włosów

Na rynku mamy dostępne mnóstwo produktów do rozczesywania włosów- wybór jest ogromny. Szczotki okrągłe, kwadratowe, drewniane bądź z włosia syntetycznego. Ważne, aby szczotkę dobrać do rodzaju włosów. Dobra szczotka do włosów ułatwi nam rozczesywanie kosmyków, nie będzie ich ciągnąć i wyrywać. Niektóre szczotki, dzięki odpowiedniej budowie i rozmieszczeniu igiełek, będą w stanie nawet zahamować nadmierne wypadanie włosów. Jakie zatem produkty wybrać, aby ułatwić rozczesywanie włosów?

Najważniejszą kwestią jest włosie, z jakiego wykonana jest szczotka, ponieważ ono ma bezpośredni kontakt z włosem kilka razy dziennie. Wyróżniamy trzy typy włosia:

 • włosie naturalne
 • włosie syntetyczne
 • włosie hybrydowe, czyli połączenie włosia naturalnego z syntetycznym

Włosie szczotki dobieramy do rodzajów włosów.

Do rozczesywania włosów cienkich najlepiej sprawdzi się szczotka owalna z naturalnym włosiem. Cienkie pasma zazwyczaj szybciej się przetłuszczają i są oklapnięte. Czesanie włosów delikatnych najlepiej wykonywać szczotką z włosów dzika. Gęste, lekko sztywne włosie dobrze rozczesuje pasmo po paśmie, nie uszkadzając przy tym ich struktury. Plastikowa szczotka z dziurami u podstawy świetnie sprawdzi się u osób chcących nadać obojętności włosom.

Największe wyzwanie stoi przed rozczesywaniem włosów kręconych. Włosy kręcone czesane powinny być na mokro. Splątane włosy najlepiej przeczesać palcami lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi kolcami. Przy włosach kręconych ostatnim etapem pielęgnacji powinno być rozprowadzenie odżywki. Rozczesanie włosów po użyciu odżywki będzie znacznie łatwiejsze.

Najłatwiej mają posiadaczki włosów o średniej grubości. Mogą one używać praktycznie każdej szczotki dostępnej na rynku. Tutaj kierować możemy się tylko swoimi preferencjami.

Włosy grube polubią się ze szczotkami wykonanymi z włosia hybrydowego. Wygładzi ono kosmyki od nasady, aż po końce, ograniczając puszenie.

Pozostaje jednak pytanie, czy rozczesywać mokre włosy, czy suche? Każde włosy niezależnie od rodzaju można rozczesywać na mokro. Dzięki temu włosy lepiej będą wyglądać, gdy wyschną.

Suszenie włosów najlepiej wykonywać za pomocą suszarki z jonizacją. Dzięki jonizacji włosy będą wygładzone i nie będą się elektryzować.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Dobrze skoro już wiemy jaka szczotka najlepiej się sprawdzi do naszych włosów czas pomówić o pielęgnacji włosów. Na rynku dostępna jest masa produktów ułatwiająca rozczesywanie włosów. Kosmetyki ułatwiające rozczesywanie włosów w wielu formach: olejki, maski, odżywki, mgiełki. Produkty też wzmocnią łodygę włosa.

Koniecznie trzeba zadbać o nawilżenie i odżywienie. Bez tego rozczesywanie włosów nawet najlepszą szczotką będzie męczarnią. Dzięki regularnym stosowaniu produktów rozczesywanie włosów stanie się przyjemnością. Włosy nie będą poplątane.

Łatwe rozczesywanie włosów sprawi, że włosy będą wyglądały na zdrowsze i pełne blasku. Odpowiednia szczotka wpłynie na poprawę kondycji włosów. Podsumowując:

 • włosie szczotki dobieramy do rodzaju włosów
 • rozczesywanie włosów ułatwia odpowiednia pielęgnacja
undefined

Marzena

Urodzona w latach 90. Szczęśliwa Mama dwójki córeczek. Od 2009 roku prowadzę bloga Naturalnie Piękna. Uwielbiam pisać, jest to moja wielka pasja :)

9 komentarzy do “Łatwe rozczesywanie włosów

 • 21 sierpnia 2021 o 22:37
  Permalink

  Hair really is the showcase of every woman! I don’t often detangle mine, though, because I air dry it so that it stays wavy. If I go a few days without washing it and wear it in a topknot, though, then it can become a real rat’s nest! So, I’ll keep these tips in mind. 🙂

  Odpowiedz
 • 22 sierpnia 2021 o 12:17
  Permalink

  Ja mam grube i gęste włosy, które do tego bardzo lubią się plątać, więc u mnie rozczesywanie to niezłe wyzwanie. Dlatego staram się przez większość czasu nosić włosy spięte. Wciąż szukam szczotki idealnej, która pozwoli mi je ujarzmić.

  Odpowiedz
 • 22 sierpnia 2021 o 15:59
  Permalink

  Przy moich krótkich choć gęstych i grubych włosach na szczęście nie mam z tym problemu 😉

  Odpowiedz
 • 22 sierpnia 2021 o 23:34
  Permalink

  Szkoda, że nie znałam żadnych specjalnych patentów te 15 lat temu – może tyle bym nie cierpiała. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 23 sierpnia 2021 o 09:37
  Permalink

  Ja z rozczesywaniem nie mam większych problemów, ale już moje dizewczyny tak. Mają suche, skłonne do kręcenia włosy. Ratujemy się mgiełkami do rozczesywania włosów dla dzieci. Są całkiem skuteczne.

  Odpowiedz
 • 26 sierpnia 2021 o 13:26
  Permalink

  A coworker tells me to only use my fingers. She hasn’t used a brush on her hair in a decade.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.