Wella Professionals Elements kosmetyki włosów

O marce Wella Professionals

Marka Wella Professionals, została założona w 1880 roku , przez Franza Ströhera fryzjera z Niemiec. Z początku marka zajmowała się produkcją bazy pod peruki . Z czasem marka się przebranżawiała i zyskała światową sławę w produkcji wysokiej jakości kosmetyków do włosów . Do dziś marka jest znana na całym świecie, marka jest znana zwłaszcza za produkty do koloryzacji włosów. Marka jest ceniona przez profesjonalistów w dziedzinie fryzjerstwa, jak i zwykłych klientów. W ofercie znajdziemy szeroką gamę kosmetyków do pielegnacji, stylizacji a zwłaszcza koloryzacji wlotów. Kosmetyki marki możemy kupić w salonach branżowych lub oraz w sklepach internetowych jak Notino.pl.

ELEMENTS – nowa linia kosmetyków o włosów

Marka Wella Professionals, stworzyła linię kosmetyków pielęgnacyjną o włosów. Została ona stworzona w oparciu o naturalne składniki jak i najnowsze technologie. Zawiera opracowany przez naukowców kompleks NuTREE. Znajdziemy w nich również kreatynę, która pomaga odbudować włosy jak i naturalne ekstrakty roślinne. Warto wspomnieć, że formuła kosmetyków jest bez silikonów, siarczanów i składników pochodzenia zwierzęcego. Zapach całej serii kosmetyków jest inspirowany dżunglą amazońską. Jest świeży, owocowy i pobudza zmysły. Kosmetyki są również delikatne dla skóry głowy ( testowane dermatologicznie), polecane zwłaszcza w dla osób z tendencją do przetłuszczania się włosów.

Elements seria kosmetyków od Wella Professionals

Wella Professionals Elements maseczka regenerująca

Maseczka do włosów ma średnio-gęstą konsystencję. Jest nieco żelowa, śliska o białym zabarwieniu. Wystarczy mała ilość, by dobrze rozprowadzić ją na włosach. Już w czasie spłukiwaniu włosów, daje się odczuć, że włosy są nawilżone i miłe w dotyku. Po wysuszeniu włosów, efekt nawilżenia jest bardziej widoczny. Włosy wyglądają zdrowo, dobrze się układają. Bez efekty przetłuszczenia lub odwrotnego przesuszenia włosów. Przyznam się, że maska bardzo dobrze się u mnie spisała, używana systematycznie pomogła poprawić kondycje włosów po ich farbowaniu.

Szampon odbudowujący włosy bez sulfatów

Szampon ma taki sam zapach jak cała linia kosmetyków. Jego konsystencja jest żelowa, typowa dla szamponów. Pieni się dobrze, potrzeba nieco więcej ilości szamponu aby umyć nim włosy. Jednak to nie ma zbytniego wpływu na wydajność kosmetyku. Szampon jest przede wszystkim delikatny dla skóry głowy, myje włosy przy tym skutecznie. Kosmetyk pozostawia uczucie świeżych i lekkich włosów, bez uczucia nie domycia. Włoski dobrze się rozczesują po umyciu (ja jednak preferuje użyć później maskę lub odżywkę z tej serii). Miłym zaskoczeniem dla mnie jest przedłużenie świeżości włosków, fryzura wygląda wciąż dobrze nawet drugiego dnia.

Odżywka regenerująca Elements

Odżywka najbardziej spodobała mi się z całej trójki. W moim odczuciu, sądzę że ma nieco inne działanie niż maseczka do włosów. Odżywka działa szybciej, zapewniając odpowiednie nawilżenie włosów, już po pierwszym użyciu. Kosmetyk dobrze się nakłada na włosy, łatwo zmywa. Zapewnia moim włosom wszystko co im potrzeba. Dla mnie idealna odżywka o stosowania na co dzień. W przypadku moich krótkich włosów jest bardzo wydajna, myślę jednak że posiadaczki długich włosów, będą również z niej zadowolone.

Podsumowanie

Kosmetyki mogę polecić zwłaszcza osobą, które mają problem z przetłuszczaniem się włosów. U mnie w tym przypadku zadziałały zaskakująco dobrze. Formuła kosmetyków dobrze odżywia a zwłaszcza świetnie nawilża włosy. Zapach kosmetyków jest świetny, mnie kojarzy się nieco z winogronami i słodkimi owocami. Na uwagę zasługuje skład kosmetyków, który jest bardziej naturalny, a same opakowania mogą być później ponownie zrecyklingowane. Jestem pewna, że ta seria jest nowym początkiem w kierunku kosmetyków tworzonych w trosce o naturalne środowisko.

5 komentarzy do “Wella Professionals Elements kosmetyki włosów”

Leave a Reply

%d bloggers like this: