Szampon w kostce Garnier Botanic Therapy i odżywka do włosów

Garnier szampon w kostce to kolejna propozycja kosmetyczna marki. Możemy wybierać póki co co z czterech wariantów. Ja zdecydowałam się na wersję olejem kokosowym i olejem makadamia. Do zestawu dołączyłam też odżywkę do włosów z tej serii i myślę, że oba kosmetyki są warte spróbowania. Przyznam się, że czekałam po cichu aż marka wprowadzi w ofertę szampony w kostce. Mimo, że Garnier jest wielkim molochem kosmetycznym, ja osobiście lubię tą markę i często po nią sięgam. Cieszę się, że coraz więcej kosmetyków ma lepsze składy i lepsze opakowania, bardziej przyjazne dla nas i środowiska.

Garnier szampon w kostce Botanic Therapy Coconut & Macadamia

Garnier szampon w kostce Botanic Therapy Coconut & Macadamia

Garnier szampon w kostce, to moim zdaniem strzał w 10. Używałam już wielu szamponów tego typu, jedne bardziej mi się podobały, drugie mniej. Sięgam po nie częściej, niż po te w butelce. Zacznijmy od tego, że ten konkretny szampon w porównaniu do innych, ciągle ładnie pachnie. Myślę, że metalowa puszka do przechowywania mydełka, może mieć tutaj poniekąd wpływ. Jednak mydełko trzymałam też po za nim, i nic tutaj z zapachem się nie działo. A jest on bardzo ładny. Taki słodki, nieco budyniowy z kokosową nutą. Sam szampon spisuje się jak należy. Pieni się ładną gęstą pianką, dobrze się nim myje włosy i jest przy tym wydajny. Kostka po użyciu, nie namaka zbytnio, trzyma się bez problemu w całości. Zauważyłam, że szampon nie plącze włosy a ni nie powoduje ich sztywnymi, co robią niektóre kosmetyki. Ten kosmetyk dobrze działa w pojedynkę, włosy po umyciu są błyszczące i w dobrej kondycji. Ja jednak, ze względu na to,że farbuje włosy, wolę użyć później odżywki. Mogę przypuszczać, że włosy w dobrej kondycji, nie będą wymagały stosowania odżywki po tym szamponie. Przyznam, że ten szampon przypadł mi do gustu i na pewno spróbuje inne warianty. Tym bardziej, że jest to bardzo wydajny kosmetyk.

Garnier Botanic Therapy Hair Milk Mask Nourishing Coconut maska do włosów do włosów suchych i łamliwych

Garnier Botanic Therapy Hair Milk Mask Nourishing Coconut maska do włosów do włosów suchych i łamliwych

Odżywka do włosów, jest uzupełnieniem powyższego szamponu. Osobiście odżywki do włosów w kostce nie do końca mi pasują. Jednak cieszę się, że butelka z tego kosmetyku, może być w pełni recyklingowana. Zapach jest bardzo zbliżony do szamponu i równie przyjemny dla nosa. Konsystencja odżywki jest dosyć wodnista i lejąca się. Łatwo nakłada się na włosy, jednak szybko w nią wsiąka, przez co konieczne jest nałożenie więcej kosmetyku. Nie zauważyłam problemów przy spłukiwaniu włosów. Efekty użycia ? Całkiem w porządku włosy przyjemnie miękkie w dotyku, dobrze dociążone i sprężyste. Zdecydowanie są bardziej nawilżone i mniej suche i sztywne w dotyku. A do tego pięknie i zdrowo błyszczą, a to ja lubię .Całkiem fajna odżywka z dobrym składem. Wśród składników aktywnych znajdziemy między innymi: olej słonecznikowy, sok z aloesu, ekstrakt z migdałów i kokosów. Są również inne odżywki z tej serii, które myślę że są warte zainteresowania.

A wy stosujecie szampony w kostce ?

16 komentarzy do “Szampon w kostce Garnier Botanic Therapy i odżywka do włosów”

  1. Dzisiaj pierwszy raz spotykam się z szamponem w kostce Nigdy w życiu nie stosowałem. Trudno mi się samemu odnieść, ale skoro piszesz, że dobre, to chyba warto spróbować
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Leave a Reply

%d bloggers like this: