Co robić bez internetu w domu jesienią ?

co robić w domu bez internetu

Co robić bez internetu ? Oto jest pytanie, na które internet nam nie odpowie w najbardziej pożądanym momencie. Warto jednak przygotować się wcześniej, na taką okoliczność i przygotować plan działania. Wbrew pozorom, dla niektórych brak internetu to poważna sprawa. A dodać do tego jeszcze jesienną niepogodę i znudzone dzieci w domu – można by rzec jedno – katastrofa gwarantowana. Internet w domu pomaga nam na co dzień, jest szybkim źródłem informacji. Daje mnóstwo możliwości na nudę, umożliwia kontakt z bliskimi, jest oknem na świat z którego warto korzystać. A gdy go zabraknie wtedy dopiero doceniamy, ile daje nam możliwości.

Co robić bez internetu w domu jesienią ?

Jeszcze 20 lat temu, nikt by nie pomyślał że to może być problem. Wiele osób jeszcze nie miało w domu internetu, były to czasy kiedy kafejki internetowy miały swoje złote czasy a internet miał prędkość taką, że nie jedną osobę wystawiał na próbę cierpliwości. Dziś wiele osób niestety nie ma pojęcia, że można równie dobrze spędzić czas po za siecią. Nie ma nudy w domu, dla tych co wiedzą jak zabijać nudę.

Kilka sposobów, jak nie nudzić się w domu

 • Czytanie książek – stary i wciąż nie zawodny sposób na nudę. Dla łaknących większej nowoczesności, polecam spróbować audio-buków.
 • Przygotowanie w kuchni czegoś wyjątkowego – pyszne ciasto ? A może wykwintny obiad i to koniecznie z przepisów z tradycyjnej książki kucharskiej a jeszcze lepiej tajny przepis przekazywany z pokolenia na pokolenie. Pora ma ,,odgrzanie” starych i smacznych wspomnień.
 • Gra rodzinna w gry planszowe – Nic tak nie zacieśnia więźli jak wspólne granie w gry planszowe. A dziś mamy taki wybór gier, że nie jedna potrafi wciągnąć na wiele godzin, bardziej niż najlepsza gra wirtualna. Warto też spróbować klasyków, do których nie potrzebujemy dodatkowych zakupów. Kalambury czy gra w karty, to coś co zawsze bawi tak samo.
 • Miły czas na wspomnienia – Wspólne przeglądanie starych zdjęć w albumie, to czas kiedy wspomnienia ożywają i miło powspominać te piękne wspólne chwile uwiecznione na fotografii.
 • Generalne porządki – Gdy nie ma internetu, warto wziąć się porządki które ciągle odkłada się na potem. To doskonały moment by w końcu zrealizować swoje plany. Warto również zrobić wirtualne porządki w komputerze czy na telefonie.
 • Telefon do starego przyjaciela – Myślę, że większość z nas ciągle zapomina by zadzwonić do znajomego czy też znajomej z dawnych lat. Zamiast czekać na telefon, można samemu zadzwonić i pogadać, tym bardziej że często tracimy znajomych, bo obie strony czekają na ten telefon.
 • Po prostu potańcz ! – Ile tak naprawdę z nas, tańczy od tak, w rytm tego co podpowiada Ci ciało. Czasem dobrze ponieść się muzyce, odgonić troski i cieszyć się tym co daje nam muzyka
 • Stwórz coś pięknego – Obudź w sobie artystyczną duszę, wyjmij kartki papieru i stare farby. A może gdzieś w kącie leży zapomniany kłębek włóczki lub zakurzona gitara. Nie zaszkodzi wrócić do tego, co kiedyś dawało nam radość.
 • Krzyżówki w dłoń ! – Stary nie zawodny sposób na zabicie czasu i ćwiczenia dla mózgu. Gorąco polecam również sudoku, rebusy i inne zagadki logiczne.

Przy okazji zapraszam Was na wpisy blogerek 🙂

Możesz również polubić

18 komentarzy

 1. Dorota

  Świetny post Marzenko. Czy jest internet czy nie, biorę się za robótki 🙂

 2. Chocolade

  W jesiennie wieczory uwielbiam czytać książki przy świecach zapachowych oraz grać w planszówki 😉

 3. Melka blogerka

  Świetne pomysły! Ja ostatnio zamówiłam do swojej biblioteczki kilka nowych pozycji, więc będę miała, co czytać w wolnych chwilach 😀

 4. Karolina90dg

  Można robić całe mnóstwo rzeczy, o których nam się nawet nie śniło. Pozdrawiam

 5. #matka

  Pisałam o pomysłach dla kobiet w ciąży ale myślę, że są to tak uniwersalne zadania, że każda z nas mogłaby je wykorzystać.
  Pozdrawiam.

  1. Marzena

   też tak myślę 🙂 Chociaż w ciąży to czasem moja fizyczność mnie ograniczała haha

 6. kosmetykofanki

  Zawsze mam pod ręką jakieś czasopismo, ostatnio właśnie miałam przerwę internetu, nie planowaną, ale czasu nie marnowałam 😀

 7. Domowy Klimacik

  Powiem Ci, że ja zawsze znajdę w domu coś do roboty 😉 Lubię czytać, lubię ogarniać szafy i sprawdzać co tam się w szufladach nazbierało. Problem jedynie robi się wtedy kiedy reszta rodziny się nudzi bez komputera i internetu 😉 Wtedy już trzeba kombinować. Twoje propozycje bardzo przydatne 🙂

 8. Kinga

  Czytanie książek jest super❤

 9. Dollka | imdollka.pl

  Dokładnie tak zwykle wygląda u mnie czas wolny, gdy nie mam ochoty siedzieć przy laptopie. 😀

 10. Ola z Żyj Sprytniej

  Świetny post! Dla mnie spędzanie czasu offline to coś wspaniałego, staram się to robić dość często, dlatego pomysłów zawsze mam wiele. Nie wychodzę z wprawy 🙂

 11. Venus

  Bez internetu jest też sporo możliwości . Uwielbiałam kiedyś planszówki

 12. Agata

  Ja ostatnio po pracy zdecydowanie mniej siadam do internetu niż wcześniej 😀 Dużo pracuje i po kilkunastu godzinach pracy mam ochotę trzymać się jak najdalej od wyświetlacza 😀 S

 13. Kathy Leonia

  bez internetu też jest fajnie:) Twoje pomysły jak najbardziej na plus do stosowania:)

 14. The Tote Trove

  What an interesting question! I can’t deny that I love to be online — but I also really love reading. Traditional books, that is, not novels on an e-reader. Nothing can replace the feeling of turning those pages; it’s like you’re thumbing through the author’s journal, making the story that much more personal. 🙂

 15. Retromama.blog

  Ja się w ogóle nie nudzę bez internetu. Nawet jak go nie ma to błogosławieństwo.

 16. Agnieszka Kaniuk

  Ja zdecydowanie wolę książki, niż internet. 😊

 17. Anszpi

  Od siebie dodam, że można jeszcze wybrać zdjęcia do wywołania lub ułożyć wywołane

Dodaj komentarz