Przejdź do treści

Samodzielne farbowanie odrostów

Wiele kobiet nie lubi swojego naturalnego koloru włosów, dlatego regularnie wykonuje zabieg koloryzujący. Nie zawsze trzeba jednak udawać się do fryzjera, szczególnie, jeśli farbowaniu mają podlegać jedynie odrosty. Samodzielne farbowanie odrostów nie jest trudne i można wykonać je samodzielnie w domu.

  1. Jak przygotować się do farbowania odrostów?
  2. Farbowanie odrostów krok po kroku

Farbowanie odrostów w domu wymaga wyposażenia się w niezbędne akcesoria oraz właściwą farbę. Są one powszechnie dostępne w sklepach kosmetycznych w wielu odcieniach i kolorach do wyboru.

Jak przygotować się do farbowania odrostów?

Aby zatuszować odrosty, a jednocześnie nie zepsuć całej fryzury, trzeba przede wszystkim wybrać odpowiednią farbę. Za każdym razem warto więc wykonać próbę, a tym samym zweryfikować, czy zakupiona farba jest odpowiednia do koloru włosów oraz czy jej zastosowanie nie wywoła uczulenia. Do samodzielnego farbowania odrostów potrzeba będzie miseczka, w której należy przygotować preparat koloryzujący, oraz grzebień i płaski pędzel do farbowania. Przyda się również ręcznik do ochrony odzieży przed zafarbowaniem. Więcej o tym, jak przygotować farbowanie odrostów w domu, można przeczytać na https://www.biotynox.pl/porady/walka-z-odrostami-jak-pozbyc-sie-ich-samodzielnie/.

Farbowanie odrostów krok po kroku

Jak farbować włosy z odrostami? Przede wszystkim trzeba być bardzo dokładnym, aby nie pominąć żadnego pasma włosów. Najpierw należy podzielić włosy na cztery części. Nakładanie farby rozpoczyna się od tylnej warstwy włosów, nanosząc farbę pędzelkiem na niewielkie pasma o szerokości około 1 cm, i stopniowo kierując się od cebulek włosów po całej długości odrostu. Po nałożeniu farby należy odczekać wskazany przez producenta czas, aby mogła ona dokładnie pokryć włosy. Chcąc zminimalizować różnicę pomiędzy kolorem odrostu a barwą pozostałej części włosów, na około pięć minut przed końcem farbowania można rozprowadzić produkt koloryzujący na całej długości włosów. Kiedy minie określony przez producenta czas, farbę trzeba spłukać wodą, a następnie umyć włosy i nałożyć kosmetyk do włosów farbowanych ochraniający kolor.

Jak widać, aby samodzielnie farbować odrosty, nie trzeba być fryzjerem. Farbowanie włosów w warunkach domowych wymaga pewnej wprawy, jednak nie jest czynnością trudną. Są jednak przypadki, w których farbowaniem włosów powinien zająć się specjalista, np. jeśli planujesz diametralną zmianę koloru lub posiadasz siwe pasma. Nie warto też samodzielnie farbować włosów, jeśli nie masz pewności co do poprawności techniki farbowania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka Kaniuk
2 lat temu

Moja mama farbuję sobie samodzielnie odrosty i świetnie jej to wychodzi.

%d bloggers like this: