Przejdź do treści

Green Pharmacy olejek łopianowy – porównanie

Green Pharmacy olejek łopianowy do włosów

Green Pharmacy olejek łopianowy , był dość popularny kilka lat temu gdy był wielki boom na włosomaniactwo. Sama kupowałam je kilkukrotnie, sięgałam po różne warianty. Po kilku latach, postanowiłam do nich wrócić i wybrać ten, który będzie najlepszy. Warto wspomnieć na początku, że olej łopianowy jest bardzo cennym olejkiem w pielęgnacji włosów. Wzmacnia cebulki włosów, zapobiegając ich wypadaniu. Skutecznie wspomaga porost włosów, działa również korzystnie na skórę głowy, zmniejsza jej swędzenie się i podrażnienia. Osobiście uważam, że każda wersja tego olejku jest warta zastosowania, zwłaszcza biorąc pod uwagę niską cenę i łatwą dostępność w sklepach. Co prawda składy nie są dość oczywiste jak widnieją na opakowaniach, ale myślę że mimo tego są dość dobre i warto zwrócić uwagę na te olejki do włosów.

Green Pharmacy olejek łopianowy do włosów

Green Pharmacy olejek łopianowy stymulujący porost włosów z czerwoną papryką

Tą wersję olejku najczęściej stosowałam, głównie ze względu na porost włosów, jakie obiecuje producent. Zapach ma neutralny, tak jak zresztą inne olejki z tej serii. W składzie znajdziemy olej słonecznikowy, olej łopianowy oraz ekstrakt z papryki ostrej. Olejek mimo ekstraktu z papryki, nie powoduje u mnie pieczenia skóry głowy, ani uczucia ciepłej skóry. Używa się go całkiem przyjemnie. Czy olejek stymuluje wzrost włosów. U mnie efekt zatrzymał się na około 1,5 cm miesięcznie. Jest to wynik całkiem dobry, ale spotkałam się z lepszymi. Sam w sobie olejek świetnie spisuje się do włosingu, stosowany solo jak i jako dodatek do maseczek tych gotowych jak i domowej roboty.

Green Pharmacy olejek łopianowy do włosów

Olejek łopianowy do włosów o działaniu regenerującym z olejkiem arganowym

I ten olejek jest podobny w składzie. Również i tutaj znajdziemy olej słonecznikowy na pierwszym miejscu. Na drugim widnieje olej arganowy w dopiero potem ekstrakt z korzenia łopianu. W moim odczuciu, ten kosmetyk ma działanie bardziej odżywcze, zwłaszcza na suche i matowe włosy. Wspomógł moją regeneracje włosów, po rozjaśnianiu włosów jakie ostatnio wykonałam. Efekt jest całkiem fajny, widoczny zwłaszcza na długości włosów.

Green Pharmacy olejek łopianowy do włosów

Olejek łopianowy przeciw wypadaniu włosów z skrzypem polnym

Ta wersja olejku ma najbardziej zróżnicowany skład. Znajdziemy tutaj: olej słonecznikowy, ekstrakt z skrzypu polnego, olej kukurydziany i ekstrakt z korzenia łopianu. Jestem zdania, że ta wersja olejku jest najlepsza dla podrażnionej i problematycznej skóry głowy. Miałam jakiś czas temu problem z nadmiernym łuszczeniem się skóry na głowie i tutaj ten olejek spisał się znakomicie. Złagodził świąt, jaki u mnie występowała przede wszystkim przywrócił skalp do normalności. Mogę domniemać, że przy łupieżu może równie dobrze sobie poradzić.

Krótkie podsumowanie olejków. Olejki mają dobry skład i dość niską cenę. Myślę, że każdy nada się do pielęgnacji włosów z równie dobrym skutkiem. Olejek z papryką, faktycznie może wspomóc porost włosów, myślę że u każdego efekty będą nieco inne. Olejek z olejkiem arganowym będzie świetny do regeneracji włosów na długości. Natomiast wersja ze skrzypem polnym, będzie idealna dla osób mające problem z skórą głowy.

Czy dla Was bezdotykowy dozownik do mydła to must have czy zbędny gadżet ? Przyznam się, że zastanawiam się nad jego zakupem z uwagi na dzieci. Zauważyłam, że albo używają za mało mydła albo wręcz przeciwnie potrafią zużyć naprawdę dużo. Może dzięki automatycznemu dozowaniu kosmetyku, uniknę tego problemu ? No i fakt, że przy zwykłych mydłach zawsze mam straszny bałagan, ciągle wszystko brudne. Jakie są Wasze zdania na ten temat ?

17 komentarzy do “Green Pharmacy olejek łopianowy – porównanie”

  1. Recenzja bardzo zachęcająca, warto wypróbować. Szczególnie olejek łopianowy mnie przekonuje. Zastanawiam się tylko czy takie olejki nie powodują dodatkowego przetłuszczania włosów. Mam bardzo cienkie włosy I muszę uważać, żeby ich nie przeciążać.

  2. Po olejki sięgam rzadko. Za bardzo obciążają moje łatwo przetłuszczające się włosy. Regularnie używam natomiast szampony tej marki i jestem z nich bardzo zadowolona 🙂

  3. Widziałam już gdzies te olejki będąc ostatnio w kraju, ale nie zapytałam o ich zastosowanie… Szkoda bo byc może ten na wypadnie włosów by mi pomógł…

  4. Oj tak pamiętam ten boom na wielkie włosomaniatctwo. U mnie bardziej rządzi konkret i praktyka,stąd nigdy się nie rozczulam w tym temacie. Sama jednak nigdy nie miałam problemów z włosami i mam ich aż nadto. Miałam jednak kilka razy okazję olejowa włosy,sama mam też dość twarde i porowate i stąd bardzo cenię sobie olejek arganowy, z pewnością coś bym tutaj dla siebie znalazła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.