Harmonogram dbania o siebie – 100%

Harmonogram dbania o siebie – dobry pomysł ?

Witam wszystkich 🙂 Dziś chcę podzielić się z wami moim pomysłem, który chodzi mi ciągle po głowie od kilku tygodni.W końcu zdecydowałam się na to by mój pomysł ujrzał światło dzienne.
Postanowiłam zorganizować akcję , która ma na celu zmobilizowanie wszystkie kobiety do tego aby przez 100 dni dbały w 100 % o siebie.
 
 
 

Założę się, że większość z was teraz myśli – Przecież dbam o siebie nie potrzebuję nic więcej robić. Albo pewna część myśli odwrotnie – No może nie dbam o siebie tak jak powinnam. Ostatnio postawiłam sobie pytanie – czy ja dbam o siebie tak jak powinnam ?

Po przemyśleniach doszłam do wniosku, że zaniedbuje pewne rzeczy z lenistwa albo z nieświadomości ,że muszę o nie dbać. Mój plan ma proste zasady ale jest bardzo trudny , dzielę się z nim z wami bo coś czuję, że pójdzie mi łatwiej jeśli znajdę zwolenników mojego być może szalonego pomysłu. Postanowiłam , że napiszę plan działania . Który będę mogła zmieniać w zależności od moich możliwości.

W każdym dniu postanowiłam, że będę stosować się do poniższych zasad. Każdego dnia :

 • Zacząć od zdrowego śniadania – np. płatki owsiane , serek wiejski itp.
 • Każdego dnia zjeść jedno jabłko – dla poprawy przemiany materii
 • Ćwiczyć minimum pół godziny – dla poprawy kondycji
 • Codziennie pić sok z marchwi – by wzmocnić moje oczy i poprawić koloryt skóry
 • Stosować balsam – by poprawić kondycję skóry
 • Codziennie używać masażera – by ujędrnić skórę i pozbyć się cellulitu
 • Dbać o moją twarz – stosować odpowiednio dobrane kremy by pozbyć się problemów z cerą.
 • Codziennie poświęcić minimum 15 minut na zadbanie o jedną z części ciała. 
 • 100 razy przeczesać włosy dziennie
 • Aktywność fizyczna minimum pół godziny 

W przeciągu 10 dni jednorazowo zadbać o poszczególne części ciała i podzielić na poszczególne dni :

 • Włosowy dzień – W tym dniu w szczególności dbam o moje włosy , mają poczuć się jak w raju. Mogę z nim zastosować domowe kosmetyki ( płukanki lub maseczki ) Jak i również kosmetyki sklepowe – maski regenerujące , olejki do włosów czy też odżywki .
 • Twarz – Ponieważ stosowanie kremu na co dzień to za mało , raz na 10 dni stosuję jeden z domowych kosmetyków (maseczkę, peeling, tonik) lub dobry sprawdzony z sklepu.
 • Dzień dbania o piersi i dekolt – W nim stosuję zazwyczaj sprawdzony domowy kosmetyk na piersi i dekolt. Oprócz tego zalecam masaże i badanie piersi .
 • Dłonie– W tym dniu dłonie mają być wypieszczone oprócz zastosowania domowego kosmetyku na dłonie, pamiętam też o odpowiednim obcięciu paznokci i ich pomalowaniu.
 • Stopy – Tak, o stopach przyznaję się zapominam ale mam zamiar nadrobić zaległości. W tym dniu staram się zrobić piękny pedicure oraz jakiś domowy zabieg kosmetyczny na stopy
 • Oczy – Jest to dzień bardzo ważny dla mnie, ponieważ mam słaby wzrok w tym najważniejsze jest by moje oczy po prostu odpoczęły. Pamiętam też o okolicach oczy stosuję krem pod oczy lub sięgam do sprawdzonego domowego sposobu na piękne oczy
 • Ćwiczenia– W tym dniu biorę się porządnie za ćwiczenia. Jest to dzień sportu w którym najważniejsze jest to by moje całe ciało zaznało wysiłku. Stosuję ćwiczenia na brzuch lub biegam, idę na basen, idę pojeździć na rowerze, potańczyć itp.
 • Relaks – Ponieważ dbanie o siebie jest męczące w tym dniu pozwalam sobie trochę zaszaleć i nalałam pełną wannę wody , zapalam świeczki i stosuję jakąś kąpiel
 • Masaż – Przyznaję się, też często zapominam o automasażu być może z lenistwa. Masaż jest bardzo przyjemny ale pomaga nam też zrelaksować się i nabrać sił. W tym dniu proszę kogoś by wymasował moje plecy lub stosuje własny masaż.
 • Zapasowy dzień– Dzień ten możemy wykorzystać dowolnie i zadbać o to co wymaga największej troski.

Harmonogram dbania o siebie

Przedstawiam wam mój plan 100 dni 100% dla siebie. Każda z was może go zaplanować tak jak chcę, postawić sobie własne cele i własne zadania. Najważniejsze jest to by być z sobą szczerym i dawać z siebie wszystko. Możecie sobie znaleźć motywację w ulubionych gwiazdach lub w ważnej dacie w waszym życiu. Jeśli jak ja czujecie, że stać was na lepiej warto postarać się przez te 100 dni.

Ja zaczynam od zdjęć po to by widzieć różnicę po tych 100 dniach. Robię to po to by uzmysłowić sobie jak ważne jest dbanie o siebie każdego dnia, również robię to po to by uwierzyć w siebie i po prostu czuć się ładniejszą. Wiem, że czeka mnie wiele trudności ale mimo wszystko chcę dawać z siebie 100% w 100 dni .

Podaj dalej !

P.S jeśli uważacie, że moja akcja ma sens -Podzielcie się z nią z innymi ! Niech ten Harmonogram dbania o siebie zainspiruje innych. Im więcej nas tym lepiej!Pod postem możecie zgłosić chęć do  udziału w akcji lub podzielić się poradami jak Wy dbacie o siebie.Pamiętajcie,że każda z nas robi to dla samej siebie – a nagrodą będzie lepsze zdrowie i ładniejsza uroda każdej z nas.

10 komentarzy do “Harmonogram dbania o siebie – 100%”

 1. Moją akcje zaczynam porządnie od poniedziałku , ten tydzień miał mnie na celu przygotować do zmian.Nie jest to łatwe zadanie bo pewnie wiele z was codziennie dba o siebie na 100 %. A ja jestem leniwa i chcę to zmienić 😉

 2. Pingback: Akcja 100 dni do lata 100% dla siebie — Naturalnie Piękna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *