Trochę o nadmiernym owłosieniu

co to jest nadmierne owłosienie

Owłosienie, które pojawia się w miejscach nietypowych dla kobiet staje się coraz większym problemem.Włosy pojawiają się na brzuchu, w okolicach klatki piersiowej a nawet na twarzy. Tam gdzie powinienem być delikatny meszek pojawia się owłosienie takie jak u mężczyzn.
Mówi się, że nie ma 100% kobiety tak i jak nie ma 100% mężczyzny. Niektóre kobiety mają troszkę więcej genów męskich niż na zwykłą kobietę przypada. Przyczynia się do tego proces maskulinizacji kobiet. Proces ten powoduję, że kobieta przejmuje więcej obowiązków kiedyś typowych dla tylko dla mężczyzn. Działą to na psychikę kobiecą przyczyniając się do stresów a to ma wpływ na system nerwowy i hormonalny organizmu.


Klejonym czynnikiem mającym wpływ na nadmierne owłosienie są cechy genetyczne i są dziedziczone z pokolenia na pokolenie. Mało osób wie, że intensywne opalanie przyczynia się do powstania nadmiernego owłosienia. Osoby, które zbyt dużo czasu spędzają w solarium czy na plaży maja większą tendencję do kłopotliwych włosów niż te które robią to w normalnym stopniu.
Również niewłaściwie usuwanie zbędnego włosia może doprowadzić do pogłębienia się problemu.
Nadmierne owłosienie można wyleczyć w tym celu najlepiej udać się do lekarza w celu ustalenia przyczyny problemu. Dobre efekty dają też wizyty u kosmetyczki laserowe usuwanie włosków.
Takich wizyt trzeba zaliczyć niestety kilka a cena zabiegów odstrasza potencjalnych chętnych. Jednak mimo ceny warto skierować się na taki zabieg gdyż skutecznie i na długi czas usuwa włoski.
Jednym z domowych sposobów walki z nadmiernym owłosieniem jest stosowanie wody utlenionej w celu rozjaśnienia włosków.
Wiele kobiet używa też specjalnych depilatorów, których nie trzeba stosować codziennie tak jak zwykłej maszynki do golenia.


Uważaj jeśli nie masz doświadczenia w usuwaniu włosków lub jeśli nadmierne owłosienie naprawdę jest widoczne nie próbuj usuwać problemu sama na własną rękę, możesz tylko pogorszyć zaistniała sytuację. Pamiętaj o tym, by unikać nadmiernego opalania i stosowania tłustych kremów w miejscu występowania włosków (stanowi on bowiem pożywkę do wzrostu ich).

Obecnie możemy stosować depilacje laserową, która pomaga pozbyć się owłosienia praktycznie na zawsze. Warto uprzednio udać się do kosmetyczki na konsultacje czy to przez planowanymi zabiegami w gabinecie czy też kupnem urządzenia do domowego użytku. Nie na każdy rodzaj skóry laser działa tak samo.

3 myśli na temat “Trochę o nadmiernym owłosieniu

  1. Tu chodzi o inny rodzaj owłosienia.Prawie każda kobieta goli nogi i dobrze je nawilżać.Chodzi o włoski np. na brodzie czy wąsik (gęste włosy których tam nie powinno być)Balsam jak najbardziej powinno się stosować ale z umiarem nie można tworzyć tłustej warstwy tak samo opalanie jeśli robi się to nadmiernie solarka 3-5 razy w tygodniu czy też wylegiwanie na plaży godzinami szkodzi i to nie tylko na to.

Dodaj komentarz