Przejdź do treści

Nadmierne owłosienie

nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie, które pojawia się w miejscach nietypowych dla kobiet staje się coraz większym problemem.Włosy pojawiają się na brzuchu, w okolicach klatki piersiowej a nawet na twarzy. Tam gdzie powinienem być delikatny meszek pojawia się owłosienie takie jak u mężczyzn.

Mówi się, że nie ma 100% kobiety tak i jak nie ma 100% mężczyzny. Niektóre kobiety mają troszkę więcej genów męskich niż na zwykłą kobietę przypada. Przyczynia się do tego proces maskulinizacji kobiet. Proces ten powoduję, że kobieta przejmuje więcej obowiązków kiedyś typowych dla tylko dla mężczyzn. Działą to na psychikę kobiecą przyczyniając się do stresów a to ma wpływ na system nerwowy i hormonalny organizmu.

Co wpływa na nadmierne owłosienie

Klejonym czynnikiem mającym wpływ na nadmierne owłosienie są cechy genetyczne i są dziedziczone z pokolenia na pokolenie. Mało osób wie, że intensywne opalanie przyczynia się do powstania nadmiernego owłosienia. Osoby, które zbyt dużo czasu spędzają w solarium czy na plaży maja większą tendencję do kłopotliwych włosów niż te które robią to w normalnym stopniu. Również niewłaściwie usuwanie zbędnego włosia może doprowadzić do pogłębienia się problemu.

Nadmierne owłosienie można wyleczyć. W tym celu najlepiej udać się do lekarza w celu ustalenia przyczyny problemu. Dobre efekty dają też wizyty u kosmetyczki laserowe usuwanie włosków. Takich wizyt trzeba zaliczyć niestety kilka a cena zabiegów odstrasza potencjalnych chętnych. Jednak mimo ceny warto skierować się na taki zabieg gdyż skutecznie i na długi czas usuwa włoski. Jednym z domowych sposobów walki z nadmiernym owłosieniem jest stosowanie wody utlenionej w celu rozjaśnienia włosków. Wiele kobiet używa też specjalnych depilatorów, których nie trzeba stosować codziennie tak jak zwykłej maszynki do golenia.

Uważaj jeśli nie masz doświadczenia w usuwaniu włosków. Jeśli nadmierne owłosienie, naprawdę jest widoczne nie próbuj usuwać problemu sama na własną rękę. Lepiej zasięgnąć rady specjalisty. Pamiętaj o tym, by unikać nadmiernego opalania i stosowania tłustych kremów w miejscu występowania włosków (stanowi on bowiem pożywkę do wzrostu ich).

Depilacja laserowa – skuteczna metoda

Obecnie możemy stosować depilacje laserową, która pomaga pozbyć się owłosienia praktycznie na zawsze. Warto uprzednio udać się do kosmetyczki na konsultacje czy to przez planowanymi zabiegami w gabinecie czy też kupnem urządzenia do domowego użytku. Nie na każdy rodzaj skóry laser działa tak samo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kokosowa-Panna
12 lat temu

Nie wiedziałam że opalanie i tłuste kremy powodują większy wzrost włosków. Zatem jak nawilżać nogi, jeśli nie tłustym balsamem? To trochę błędne koło.

trackback

[…] znaleźć w tej metodzie rozwiązanie swojego problemu.( O nadmiernym owłosieniu pisałam kiedyś tutaj ) Jest to również duża wygoda, wystarczy tylko kilka zabiegów by zapomnieć zupełnie o czymś […]

%d bloggers like this: