Depilacja Laserowa - Czy warta zastosowania ?Depilacja laserowa staje się coraz to bardziej popularną alternatywą dla klasycznej wykonywanej w domu czy u kosmetyczki. Jeszcze kilka lat temu mało kto o niej słyszał, dzisiaj możemy ją wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych. Depilatory laserowe zastępują elektryczne maszynki do golenia i cieszą się dużą popularnością mimo swojej ceny. Czy moda na tego rodzaju jest słuszna ? Czy jest to wybawienie dla osób mających problemy z nadmiernym owłosieniem ? Na te i inne pytania, postaram wam się odpowiedzieć.


Czym tak naprawdę jest depilacja laserowa ?

Depilacja laserowadepilacja niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa uważana jest za bezpieczną i bezinwazyjną[1]. Energia, która jest wytwarzana przez laser, pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów.

Zabieg depilacji  laserowej w domu - czy warto stosować ?

Zanin zakupimy urządzenie do depilacji laserowej, warto wybrać się na pierwszą wizytę u kosmetyczki. Mimo, że jest to powszechnie zabieg uważany za bezpieczny. Nie każdy może go stosować, wśród przeciwwskazań możemy znaleźć: ciążę; choroby skóry np. łuszczyce czy bielactwo ; stosowanie niektórych leków ; kolor włosów ( jasne włosy są odporne na wiązkę laserową ), rany na skórze . Przed zabiegiem nie powinno się również opalać czy stosować innych metod depilacji np. depilacja woskiem, pęsetą lub depilatorem.

Kupno dosyć drogiego urządzenia w ciemno, może być nie trafioną inwestycją. Źle dobrane wiązki lasera zamiast upragnionego efektu gładkiej skóry, mogą przyczynić się do jej podrażnienia czy zmiany kolory skóry. Ponadto proces depilacji laserem to nie wszystko, należy przestrzegać instrukcji przed zabiegiem jak i między nimi. Nie wszystkimi urządzeniami zdołamy wykonać depilację całego ciała, niektóre służą tylko do depilacji nóg.
Nie da się ukryć, że cenowo bardziej opłaca się wykonywać zabieg samodzielnie. Możemy kupić odpowiedni sprzęt nawet za 400 zł, co znacznie przekracza koszt tej przyjemności u kosmetyczki. Ale czy warto podejmować ryzyko kosztem naszego zdrowia ? Jeśli już decydujemy się na samodzielność, powinno się to dobrze przemyśleć i skonsultować z kimś kto ma ku temu odpowiednią wiedzę.

Zalety depilacji laserowej 

Jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań odnośnie zabiegu, może być dla nas bardzo korzystny. Osoby mające problem z nadmiernym owłosieniem, mogą znaleźć w tej metodzie rozwiązanie swojego problemu.( O nadmiernym owłosieniu pisałam kiedyś tutaj )
Jest to również duża wygoda, wystarczy tylko kilka zabiegów by zapomnieć zupełnie o czymś takim jak depilacja. Koniec marnowania czasu na czynność, którą wiele z nas wykonuje codziennie.


Depilacja laserowa w pigułce 
  • Depilacje laserową można wykonać na całe ciało, najbardziej powszechne jest usuwanie owłosienia z : górnej wargi, łydek i ud, czy strefa bikini
  • Koszt zabiegu waha się od  100 do 500 zł 
  • By uzyskać porządny efekt należy wykonać około 4 zabiegów ( jest to jednak cecha indywidualna )
  • Należy udać się około 5 tygodni przed planowanym zabiegiem do kosmetyczki na konsultacje
  • Odstęp między zabiegami wynosi od 4-8 tygodni
  • Należy dostosować się do zaleceń kosmetyczki po i między zabiegami
  • Depilacja laserowa w zależności od miejsca stosowania może być wyczuwalna jako ,,małe impulsy elektryczne"  Wiele gabinetów stosuje przed zabiegiem krem znieczulający i wtedy zabieg jest bezbolesny
  • Depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze w 90% przypadkach. Należy pamiętać że z wiekiem mogą pojawić się nowe włosy pod wpływem hormonów.
Zapraszam do zapoznania się z ofertą Salonów depilacji laserowej 
Obecnie jest promocja i można uzyskać 100 zł zniżki a pierwszy zabieg kosztuje od 59 zł 

A czy stosowałyście depilacje laserową ? Jaką metodę depilacji najbardziej lubicie ?

P.s Sposobów na gładkie nogi jest naprawdę wiele, możecie o nich poczytać w artykule Pokaż swoje nogi- sposoby na piękne ogolone nogi


Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji