Przejdź do treści

Depilacja Laserowa – Czy warta zastosowania ?

Depilacja Laserowa

Depilacja laserowa staje się coraz to bardziej popularną alternatywą dla klasycznej wykonywanej w domu czy u kosmetyczki. Jeszcze kilka lat temu mało kto o niej słyszał, dzisiaj możemy ją wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych. Depilatory laserowe zastępują elektryczne maszynki do golenia i cieszą się dużą popularnością mimo swojej ceny. Czy moda na tego rodzaju jest słuszna ? Czy jest to wybawienie dla osób mających problemy z nadmiernym owłosieniem ? Na te i inne pytania, postaram wam się odpowiedzieć.

Czym tak naprawdę jest depilacja laserowa ?

Depilacja laserowa – depilacja niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa uważana jest za bezpieczną i bezinwazyjną[1]. Energia, która jest wytwarzana przez laser, pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną
i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Warunkiem uzyskania
zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania
impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów.

Zabieg depilacji  laserowej w domu – czy warto stosować ?

Zanin zakupimy urządzenie do depilacji laserowej, warto wybrać się na pierwszą wizytę u kosmetyczki. Mimo, że jest to powszechnie zabieg uważany za bezpieczny. Nie każdy może go stosować, wśród przeciwwskazań możemy znaleźć: ciążę; choroby skóry np. łuszczyce czy bielactwo ; stosowanie niektórych leków ; kolor włosów ( jasne włosy są odporne na wiązkę laserową ), rany na skórze . Przed zabiegiem nie powinno się również opalać czy stosować innych metod depilacji np. depilacja woskiem, pęsetą lub depilatorem.

Kupno dosyć drogiego urządzenia w ciemno, może być nie trafioną inwestycją. Źle dobrane wiązki lasera zamiast upragnionego efektu gładkiej skóry, mogą przyczynić się do jej podrażnienia czy zmiany kolory skóry. Ponadto proces depilacji laserem to nie wszystko, należy przestrzegać instrukcji przed zabiegiem jak i między nimi. Nie wszystkimi urządzeniami zdołamy wykonać depilację całego ciała, niektóre służą tylko do depilacji nóg.
Nie da się ukryć, że cenowo bardziej opłaca się wykonywać zabieg samodzielnie. Możemy kupić odpowiedni sprzęt nawet za 400 zł, co znacznie przekracza koszt tej przyjemności u kosmetyczki. Ale czy warto podejmować ryzyko kosztem naszego zdrowia ? Jeśli już decydujemy się na samodzielność, powinno się to dobrze przemyśleć i skonsultować z kimś kto ma ku temu odpowiednią wiedzę.

Zalety depilacji laserowej

Jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań odnośnie zabiegu, może być dla nas bardzo korzystny. Osoby mające problem z nadmiernym owłosieniem, mogą znaleźć w tej metodzie rozwiązanie swojego problemu.( O nadmiernym owłosieniu pisałam kiedyś tutaj )
Jest to również duża wygoda, wystarczy tylko kilka zabiegów by zapomnieć zupełnie o czymś takim jak depilacja. Koniec marnowania czasu na czynność, którą wiele z nas wykonuje codziennie.

Depilacja laserowa w pigułce

  • Depilacje laserową można wykonać na całe ciało, najbardziej powszechne jest usuwanie owłosienia z : górnej wargi, łydek i ud, czy strefa bikini
  • Koszt zabiegu waha się od  100 do 500 zł
  • By uzyskać porządny efekt należy wykonać około 4 zabiegów ( jest to jednak cecha indywidualna )
  • Należy udać się około 5 tygodni przed planowanym zabiegiem do kosmetyczki na konsultacje
  • Odstęp między zabiegami wynosi od 4-8 tygodni
  • Należy dostosować się do zaleceń kosmetyczki po i między zabiegami
  • Depilacja laserowa w zależności od miejsca stosowania może być wyczuwalna jako ,,małe impulsy elektryczne”  Wiele gabinetów stosuje przed zabiegiem krem znieczulający i wtedy zabieg jest bezbolesny
  • Depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze w 90% przypadkach. Należy pamiętać że z wiekiem mogą pojawić się nowe włosy pod wpływem hormonów.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą Salonów depilacji laserowej 

Obecnie jest promocja i można uzyskać 100 zł zniżki a pierwszy zabieg kosztuje od 59 zł

A czy stosowałyście depilacje laserową ? Jaką metodę depilacji najbardziej lubicie ?

P.s Sposobów na gładkie nogi jest naprawdę wiele, możecie o nich poczytać w artykule Pokaż swoje nogi- sposoby na piękne ogolone nogi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: