Sposoby na relaks dla ciała i umysłu / Jak szybko się zrelaksować ?


Każdy z nas potrzebuje swoich 5 minut, by zapomnieć o wszystkim i w pełni wypocząć. W dzisiejszych czasach gdy przeciętny polak musi sporo pracować by godnie żyć, brakuje nam po prostu na to czasu. Warto jednak pomyśleć trochę o sobie, bo przecież nie samymi pieniędzmi żyje człowiek. Ciągły stres może być bardzo zły w skutkach – o jego wpływach możecie poczytać tutaj. Dziś jednak chciałam wam przedstawić, sposoby na relaks. Osobiście uważam, że jest nam on potrzebny do życia tak samo bardzo jak i sen czy jedzenie. Chętnych zażycia chwili relaksu, zapraszam do lektury.


Muzyka

Każdy z nas, zna piosenkę która sprawia że zapominamy o całym świecie. Muzyka ma wielki wpływ na nasz organizm : łagodzi skołatane nerwy, dodaje energii a nawet pozwala szybciej zasnąć. Chętna osoba zawsze znajdzie na nią czas, zabieganym radzę nagrać sobie chociażby na telefon kilka ulubionych kawałków i wykorzystać czas na relaks czekając na autobus. Również słuchając muzyki w pracy czy też podczas sprzątania domu, codzienne czynności nabiorą innych kolorów. Jeśli szukacie muzyki, która naprawę was zrelaksuje warto spróbować gotowych relaksujących składanek.
Kąpiel

Kąpiel w wannie to jedna z lepszych metod relaksujących. Z dodatkiem odpowiednio pachnących kosmetyków do kąpieli może zdziałać cuda. Warto również podczas kąpieli zadbać o wystrój łazienki, aromatyczne świecie i płatki róż gwarantują relaks nie tylko od święta  ?Spacer na łonie natury


Często zapominamy o tym jak ważny jest kontakt z naturą. Szybkie przechadzki przez park w drodze do sklepu nie zagwarantują nam prawidłowego wyciszenia. Warto choć raz w tygodniu wybrać się na spacer bez pośpiechu. Usiąść na ławce, wyłączyć telefon i skupić się na odgłosach natury. Można w tym czasie poczytać ulubioną książkę lub porozwiązywać krzyżówki, ważne by zrobić coś co pozwoli nam skupić się na czymś innym niż codzienny stres

O tym jak piękna jest natura nie muszę mówić


Dobra komedia lub książka
Śmiech to zdrowie, każdy ci to powie ! Dobra zabawa i chwila uśmiechu pozwala nam naprawdę dobrze wypocząć. Obecnie mamy taki duży wybór komedii, że nawet maruda znajdzie coś dla siebie. Filmy nie muszą być mądre, ważne by nas bawiły i doprowadzały do śmiechu Jeśli nie jesteś amatorem komedii z powodzeniem sięgnij po książkę.

A wy jaką komedie polecacie ?


Treningi oddechowe
O treningach oddechowych mało kto z nas pamięta. Szczerze mówiąc nawet i ja rzadko się do nich stosuję. O korzyściach z nich płynących jak i podstawowej metodzie dowiecie się z poniższej ,,bajki"


Ćwiczenia rozluźniające mięśnie
Gdy się denerwujemy nasze mięśnie stają się bardziej napięte. Wiąże się z tym utrudniony przepływ krwi, przyśpieszony oddech a nawet szybsze powstawanie zmarszczek. Czasem naprawę warto się porządnie rozluźnić, skorzysta na tym nie tylko nasze ciało ale i umysł.


Masaż 
Masaż jest dla mnie najlepszą formą na prawdziwy relaks. Pozwala się on wyciszyć organizmowi, łagodzi bule mięśniowe, poprawia ukrwienie skóry. Jeśli nie mamy osoby która mogła by nas pomasować bądź nie możemy udać się do masażysty z powodzeniem możemy stosować automasaż. Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger